Stuki w kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Pojawiły sie u minie dziwne stuki gdzieś z okolic łączenia kolumny z kierownicą. Przy wjechaniu na jakąś nierówność słychać głuche "puk". Stuk jest pojedyńczy i pojawia się od czasu do czasu (nie na każdej dziurze). Na kierownicy nie ma luzów i nie występują żadne drgania.
Jak ktoś się spotkał, z czymś podobnym, proszę o podpowiedz jak to naprawić.
  
 
mam poobnie, ale mam luz na kierownicy...mam już kiepską przekładnie..
  
 
Naprawde nic nikt nie wie Stuknięcie pojawia się gdy kierownica wraca po skręcie, gdy jest wychylona około 10 stopni lewo/prawo.
Może jednak jakaś diagnoza
  
 
tam jest jakiś krzyżak który jest cholernie trudny do naprawienia i trzeba go wymienić na nowy. u mnie też są stuki takie malutkie ale radze se jakoś i zwlekam z naprawą. być może to jest przyczyna.
  
 
a przy hamowaniu stuka?? ja u siebie to miałem tez myslałem o układzie kierowniczym ale okazało sie ze to końcówki drążka kierowniczego!!
  
 
Witam
Chyba Znalazłem Teraz tylko trzeba naprawić .
Stuki pojawiają się ponieważ mam taki luz, że mogę ruszyć kierownicą w pionie do góry. Gdy skręcam w lewo kierownica podchodzi do góry a następnie opada(stąd stuk). Jeżeli podciągne ją do góry i przytrzyma to stuków nie ma.
Teraz żebysię upewnić.
Czyteż macie taki luz że można ruszyć kierownicą w pionie?
Czy ktoś może wie jak skąd ten luz i jak się go pozbyć?
  
 
NO ja mam to samo. Nie mam luzu na kierownicy a czasami na na nierownosciach albo jadac powoli po kamienistej drodze kierownica drga i to dosc nawet mocno zgóry dziekuje za pomoc