Problem z sekwencja zenit

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Mam problem z instalacja gazowa w swoim Passacie.Silnik 2,8 V6 30v 193 km kod silnika ALG.Zalozona jest instalacja Zenit,reduktor KME Silver, wtryski Magic Jet,dysze 2,2,cisnienie 1,05.Wezyki od wtryskow maja okolo 7 cm dlugosci,kazdy wtrysk jest zalozony osobno,od filtra biegnie 6 niezalenych wezykow.Mam dwa problemy:
1) podczas jazdy potrafi czasem szrpnac lekko samochodem,tak jakby brakowalo gazu.
2) drugi problem ktory najbardziej mnie denerwuje to taki ze samochod potrafi zgasnac na wolnych obrotach.Glownie dzieje sie tak gdy dojezdzam do skrzyzowania wrzuce luz i obroty spadaja do ok 500 i czasami sie podniosa i jest ok a czasem potrafi zgasnac.Dzieje sie to tylko wtedu gdy obroty nie sa wieksze niz 2000 tys,jak wrzuce na luz jak ma np 3000 tys czy 4000 tys wszystko jest ok.Podczas postoju gdy przegazuje dzieje sie to samo,a gdy w momencie schodzenia z obrotow rusze kierownica to zawsze zgasnie.

Powiedzcie co mozna z tym zrobic,bylem z nim na hamowni zeby ustawic gaz,zakladane byly inne dysze od 2,0 do 2,7 i nic.Podmieniony byl reduktor na Arctic i to samo sie dzialo.Na benzynie chodzi elegancko ,nie ma zadnych problemow.Podmienilem przepustnice,bo byly podejrzenia ze to moze o nia chodzi ale tez nic to nie dalo.Co jeszcze mozna zrobic??

Z gory dzieki

Pozdrawiam
Bartek
  
 
a jakie masz czasy wtrysku gazu na biegu jałowym ? Jakie spadki ciśnienia i czasy wtrysku gazu przy jeżdzie na maksymalnym depnięciu w pedał? Mała dysza to wydłużone czasy wtrysków i możliwość zapętlania się tj. powstawania sytuacji gdzie jednocześnie są otwarte dwa kolejne wtryski a silnik zasilany jest zbyt ubogą mieszanką. Pojedź na benzynie i sprawdź jakie są maksymalne czasy wtrysku benzyny przy maksymalnej mocy. Średnicę wtrysku dobiera się na moc cylindra i oczekiwane czasy wtrysku. Przy maksymalnej mocy czasy wtrysku benzyny i gazu powinny być prawie równe.
Gaśnięcie na wolnych obrotach to prawdopodonie wynik bardzo krótkich czasów wtrysków gazu i tu z kolei magic jety sie nie wyrabiają, szybsze są matrixy.
Czy masz włączone korekty od ciśnienia i temperatury gazu ?
Przy Twojej mocy artic nie wyrabia a i kme silver za mały przy depnięciu , tu by trzeba golda.

[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2008-10-12 20:18:18 ]