Polonez Atu + 1.6 Skrzynia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Posiadam Poloneza Atu + rocznik 97' i podczas jazdy dwa razy pod rząd podczas zmiany biegu za szybko puściłem sprzęgło (sportowa zmiana biegów bez puszczania gazu). Od tamtej pory nie wchodzi mi 2 a przy trójce charczy strasznie. Nie wiem czy do wymiany jest cała skrzynia biegów czy tylko jej jakaś częśc? Koledzy mi podpowiadali że chodzi o synchrozatory ale wole im bezgranicznie nie ufac q-;. Niestety polonez nie jest przystosowany do sportowej jazdy o czym sie przekonałem /-; człowiek jest głupi dopóki nie nabierze odpowiednich doświadczeń /-;
  
 
No słusznie sugerują.
Jeśli włączałeś biegi bez pełnego wysprzęglenia to odsetek nierozłączonej siły silnika poszedł po synchronizatorze i wielowypustach sprzęgła przesuwnego biegu i zapewne, ścięło i zniszczyło pierścień synchronizatora i podniszczyło wypusty tulei, przez co nie daje się włączyć biegu, albo jest to utrudnione, tudzież, będzie charczeć, warczeć, itd..

Niestety - albo wymiana skrzynki na sprawną (koszta symboliczne, i za 50 PLN można takową dorwać) albo naprawa poprzez wymianę zniszczonych podzespołów w starej skrzynce.

Jakby nie patrzeć - robota czeka. Nie jeździj z tym defektem, bo wyorasz do reszty elementy, a opiłki dokonają dzieła zniszczenia na reszcie przełożeń.

Popsułeś - to i napraw sam.
  
 
jednym slowem rozjebales skrzynie ale nowa kosztuje jakies 300 jeszcze co moze cie ratowac to naciagniecie linki sprzegla bo morze nawet podczas wcisnietego pedalu sprzegla sprzeglo niejes do konca wylaczone
  
 
Cytat:
2009-02-16 22:42:58, Arcymechanik pisze:
jednym slowem rozjebales skrzynie ale nowa kosztuje jakies 300




pokaz mi prosze gdzie nowa skrzynka kosztuje 3 stowki....
  
 
Cytat:
2009-02-17 00:03:23, kosa131 pisze:
pokaz mi prosze gdzie nowa skrzynka kosztuje 3 stowki....



Nowa dla niego.
  
 
Cytat:
2009-02-17 00:03:23, kosa131 pisze:
pokaz mi prosze gdzie nowa skrzynka kosztuje 3 stowki....


Nowa w sensie inna.