Prędkościomierz nie działa - Carina E 1997 1.6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Jak w temacie (Caria E r. 1997 1.6) Prędkościomierz pewnego dnia padł i do dziś się nie rusza. Licznik kilometrów też nie działa. Poza tym wszystko ok (obrotomierz, paliwo, itd). Komputer zwrócił bład nr 42. Czujnik sprawdziłem podłaczając sprawny z innej Toyoty ale wskazówka ani drgnie . Jakieś pomysły? Co i jak można jeszcze sprawdzić? Czy uszkodzony prędkościomierz moze mieć wpływ na bład?
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale od jakiegoś czasu z okolic deski wydobywa się ledwo słyszalne piszczenie, prawie jak ultradźwieki . Ktoś miał coś podobnego?

Z góry dzięki za odp.
  
 
Temat piszczenia już nie aktualny. To był chyba czujnik autoalarmu. Prędkościomierz nadal nie działa. Pomoc mile widziana.
  
 
Błąd 42 dotyczy właśnie czujnika prędkości pojazdu.
Cytat:
Czujnik sprawdziłem podłaczając sprawny z innej Toyoty ale wskazówka ani drgnie


Rozumiem, że wykręciłeś stary czujnik ze skrzyni, włożyłeś na jego miejsce nowy, przejechałeś się kawałek i nic się nie zmieniło. Ja sprawdził bym instalację, gdzieś coś nie łączy lub jest przerwany kabelek. Reszta zegarów działa bo są niezależne od czujnika prędkości
  
 
Sprawdz instalacje,do kostki hala w skrzyni.
Sa tam 3 piny ...sprawdz zaroweczka 1,2 w z kablem ...,aby czujnik hala dzialal musi byc zasilanie 12V,masa,a srodkowy o ile pamietam to sygnalowy. Jezeli zaroweczke wepniesz jednym koncem do klemy + akumulatora,i bedziesz podawal impulsy na srodkowy pin to wskazowka predkosciomierza powinna sie wychylic.Najpewniej kabel gdzies ugnil i czegos mu do zadzialania brakuje.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Jutro postaram się sprawdzić. Dzięki.
  
 
Próbowałem sprawdzić od strony deski czy dochodzą impulsy do prędkościomierz, ale nic mi się tam nie zgadza ze schematem instalacji Haynes'a (zwłaszcza kolory przewodów). Czy rzeczywiście tak jest, że każdy model ma inaczej instalację? Jedno udało mi się stwierdzić - jest napięcie na czujniku
  
 
Poddałem się i pojechałem do elektryka. Stwierdził, że obwody są ok i najprawdopodobniej uszkodzony jest prędkościomierz. Jakoś mnie nie przekonał, bo skąd błąd nr 42. Dzwoniłem do firmy, która zajmuje się naprawą zegarów. Gość powiedział, że tak się nie zdarza, żeby się popsuł jednocześnie licznik km i prędkościomierz, więc to musi być najprawdopodobniej wina instalacji. Komu teraz wierzyć? Może ktoś zna w Sz-nie prawdziwego fachowca/eletryka. Pomocy!
  
 
Cytat:
2010-05-14 17:09:18, mswitaj pisze:
Poddałem się i pojechałem do elektryka. Stwierdził, że obwody są ok i najprawdopodobniej uszkodzony jest prędkościomierz. Jakoś mnie nie przekonał, bo skąd błąd nr 42. Dzwoniłem do firmy, która zajmuje się naprawą zegarów. Gość powiedział, że tak się nie zdarza, żeby się popsuł jednocześnie licznik km i prędkościomierz, więc to musi być najprawdopodobniej wina instalacji. Komu teraz wierzyć? Może ktoś zna w Sz-nie prawdziwego fachowca/eletryka. Pomocy!


Jedz do jakiegos normalnego elektryka nie downa
Uklad jest prosty impulsator w skrzyni musi miec 12V i mase,aby wystawial sygnal plusowy na deske,deska przetwarza ten sygnal lub nie w zaleznosci od modelu, i podaje na komputer silnika.
Poniewaz sygnal nie dociera do ECU to wywala blad.
Poniewaz nie dziala predkosciomierz ,wiec sygnal ginie na drodze od impulsatora do zegarow,lub przewod sygnalowy jest zwarty do masy, wtedy tez sygnalu niema.
Trzeba wiec przedzwonic kabel sygnalowy od impulsatora na
deske,i takze sprawdzic czy nie jest zwarty do masy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Niedawno miałem podobny przypadek u kolegi.Licznik stanął i wywaliło błąd czujnika w skrzyni.Winny był licznik Valeo który się zablokował i wylądował na złomie,na jego miejsce wstawiłem na razie oryginalny japoński tyle ze z angielki.
  
 
Kolejny elektryk stwierdził, że to prędkościomierz, więc chyba przyszła pora na jego sprawdzenie. Niestety ale aktualnie nie ma nic używanego w Szczecinie no i muszę załatwic coś z Polski bez możliwości przetestowania . Czy moja Toyka będzie bez problemu współpracowała z angielską wersją liczników? Ewentualnie na co trzeba zwrócić uwagę szukając zegarów (pojemność silnika, rok produkcji, itd)? Z góry dzięki za info.

Numery mojego zegara:
VDO NO: 606-003
TOYOTA NO: 83800/05080
  
 
Cytat:
2010-05-20 12:27:46, mswitaj pisze:
Czy moja Toyka będzie bez problemu współpracowała z angielską wersją liczników? Ewentualnie na co trzeba zwrócić uwagę szukając zegarów (pojemność silnika, rok produkcji, itd)? Z góry dzięki za info. Numery mojego zegara: VDO NO: 606-003 TOYOTA NO: 83800/05080



Kazdy licznik będzie działac,angielski podaje tylko dystans w milach.Poszukaj licznika z wersji japońskiej,nieważe jaki silnik,jest bezawaryjny.Potrzebujesz tylko samego licznika,możesz to przełozyć z każdego innego.