TTE Performance Kit - Jakie sa opinie na ten temat ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem was zapytac przy okazji jakie sa wasze opinie na emat tych dodatków, ponizej dla D4-D.
Na ile one są bezpieczne ?
Ktos to testował ?

http://www.tte.de/downloads/brochures/TTE/TTE_D4D_Performance.pdf

pozdrówka
  
 
nie wiem czy chip w dobrym zakkladzie obcykanym w dieslach nie bedzie tanszy do tego hamownia zeby zobaczyc ile z mocy fabrycznej jest a ile bedzie po modach. Ogolnie przyrosty jakie proponuja nie sa duze wiec mysle ze nie powinno byc problemow. Do tego w polsce wiecej spotkasz aut gdzie chip robila jakas nasza firma niz kogos kto wyda kase na TTE.
  
 
Cytat:
2010-02-13 12:52:23, hater-87 pisze:
nie wiem czy chip w dobrym zakkladzie obcykanym w dieslach nie bedzie tanszy do tego hamownia zeby zobaczyc ile z mocy fabrycznej jest a ile bedzie po modach. Ogolnie przyrosty jakie proponuja nie sa duze wiec mysle ze nie powinno byc problemow. Do tego w polsce wiecej spotkasz aut gdzie chip robila jakas nasza firma niz kogos kto wyda kase na TTE.


Ladnie to wyglada na wykresach , a praktyka praktyka. Silnik jest mocniejszy do 2000 obr pozniej nie widze roznicy.
Po 60-100 tys jazdy z tym chipem wszystko ma dosyc wtryski pompa kilka turbin itd.Silnik zaczyna jezdzic tak samo jak inny bez chipa ,a jak wypniesz chipa to juz wogole nie jedzie.
Tyle na temat chipa w D4D z krakowskimi wynalazkami V costam jest podobnie tyle ze sa tansze,ale skutki sa tak samo kosztowne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
kolega zchipowal seata ibize 1.9 tdi. ze 130 kuca na 160. po miesiacu padla mu turbina. prawie 2 tysie na naprawe. ale przyznam ze autko smiga pieknie. mieli kolami nawet na 3 biegu od najnizszych predkosci. a esp ciagle piszczy

pozdrawiam
  
 
A kolega to jakie ma oponki w tym seacie? chyba od malucha
  
 
15"
  
 
Szerokość...
  
 
Cytat:
2010-02-13 15:59:27, kleeb pisze:
kolega zchipowal seata ibize 1.9 tdi. ze 130 kuca na 160. po miesiacu padla mu turbina. prawie 2 tysie na naprawe. ale przyznam ze autko smiga pieknie. mieli kolami nawet na 3 biegu od najnizszych predkosci. a esp ciagle piszczy pozdrawiam


Moze to nie ESP piszczy tylko bida.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
[quote]
2010-02-14 09:11:21, dziadek_tadeusz pisze:
Szerokość...
[/quot]

nie mam pojecia jaka szerokosc

  
 
jak sie robi chip bez sprawdzenia stanu silnika albo przy 250 tys przebiegu to pozniej wychodza takie rzeczy ze turbina padla ( ale bardziej podejrzewam, ze tu zaszkodzila niedbalosc wlasciciela o turbine, palowanie na zimno i nie chlodzenie przed wylaczeniem silnika).
ogolnie ladny OT panowie , moze cos konkretnego w temacie ??
  
 
Cytat:
2010-02-14 19:35:26, hater-87 pisze:
jak sie robi chip bez sprawdzenia stanu silnika albo przy 250 tys przebiegu to pozniej wychodza takie rzeczy ze turbina padla ( ale bardziej podejrzewam, ze tu zaszkodzila niedbalosc wlasciciela o turbine, palowanie na zimno i nie chlodzenie przed wylaczeniem silnika). ogolnie ladny OT panowie , moze cos konkretnego w temacie ??


Ja akurat pisze o autach nowych z chipem i tym co sie dzieje na przestrzeni od 0 do 100 tys nie rzadko turbiny co 25 tys,rekordzisci 4 razy wymieniali na gwarancji.
Zasada zawsze jest ta sama w chiptuningu 10% mocy kosztem 25%albo 50% krutszego przebiegu,gdyby bylo inaczej to producent napewno by wykorzystal ten zapas mocy w pojazdach seryjnych.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
sorry ze nie sprecyzowalem bardziej chodzilo mi o tą wypowiedz:
Cytat:
kolega zchipowal seata ibize 1.9 tdi. ze 130 kuca na 160. po miesiacu padla mu turbina. prawie 2 tysie na naprawe. ale przyznam ze autko smiga pieknie. mieli kolami nawet na 3 biegu od najnizszych predkosci. a esp ciagle piszczy pozdrawiam




Do tego co napisales nic nie mam pozatym, ze nie spodziewalem sie ze az tak mocno ora to silnik ale czlowiek sie uczy cale zycie.
  
 
Cytat:
2010-02-13 10:01:07, Cromm pisze:
Chciałem was zapytac przy okazji jakie sa wasze opinie na emat tych dodatków, ponizej dla D4-D. Na ile one są bezpieczne ? Ktos to testował ? http://www.tte.de/downloads/brochures/TTE/TTE_D4D_Performance.pdf pozdrówka



No ja taki box mam . Założony przy ok 30tys km. Różnica była zauważalna. elastyczność od 60-100km/h 8s, od 80-120km/h 12s.
Silnik d4d 90KM. teraz mam prawie 230oookm i się zaczął mulić i dymić , EGR czyszczony , przepływomierz też. Nowe pomiary to 11s i 15s. Prawie wcale nie ciągnie od spodu. Coś z tym muszę zrobić. Tylko co? Wym EGR, wtryski ? Turbina zwykła , mała.
  
 
Cytat:
2010-08-25 14:06:07, michalzawodzie pisze:
No ja taki box mam . Założony przy ok 30tys km. Różnica była zauważalna. elastyczność od 60-100km/h 8s, od 80-120km/h 12s. Silnik d4d 90KM. teraz mam prawie 230oookm i się zaczął mulić i dymić , EGR czyszczony , przepływomierz też. Nowe pomiary to 11s i 15s. Prawie wcale nie ciągnie od spodu. Coś z tym muszę zrobić. Tylko co? Wym EGR, wtryski ? Turbina zwykła , mała.


Chyba zesmy dzisiaj o tym rozmawiali,czy to podobny przypadek?
Borowa?
Zalozyles kit ,no i silnik wykitowal,i tak dlugo pociagnal.
Teraz trzeba bedzie pewnie pompe listwe i wtryski wymienic i znowu bedzie dobrze.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
tak to ja, podjedę , taka jak mówiliśmy. Na zimno wyjdzie wszystko (chyba)
PS
Świat jest mały...