RATUNKU PIASTA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w niedzielę mam startować w kjs i muszę wymienić piastę przednią z powodu uszkodzenia gwintu nie mogę dokręcić koła na wszystkie śruby. okazało się że nowe piasty ze sklepu są tak wykonane że nie da się założyć koła. otwory są krzywo nagwintowane. potrzebuję pilnie piastę przednią, może być uzywka. na jutro. jak ktoś może sprawdzić czy w swoim sklpie z częściami do lady czy są piasty dobrze wykonane. wystarczy wkręcić śruby mocujące koło i zobaczyć czy są proste. chyba że ktoś ma lepszy pomysł co zrobić by bezpiecznie wystartować ladą na 4 śrubach w kole


  
 
Witam nie jestem pewny w jakim stanie ale mam przednią piaste od 2105, zaraz pojde i sprawdze w jakim stanie jest
  
 
Niestety ma zrypany gwint. A w sklepach tez nie mają tylko na zamowienie. Popytam jeszcze znajomych.
  
 
I co masz juz tą piaste??
  
 
kupiłem na szrocie jakąś. może podejdzie. około 17 ma być auto gotowe
  
 
I co zrobione auto???
  
 
kurna jakość częsci do ładzi jest coraz lepsza...miałem własnie powiedziec,że zostają tylko szroty i części z tamtych czasów. Wtedy jeszcze były w miarę dobre.
Rogacek- powodzenia
Paweł
  
 
kupiłem na szrocie używkę. okazało się że gwinty są ok. te nowe piasty to chyba z plasteliny robią. mechanik powiedział że nie założyłby jej nawet jak by gwinty były OK.
  
 
Właśnie sie przymierzam do kupna 2103 z 78' (dziś z Leszkiem jedziemy oglądać znowu) i gośc własni eteż się żalił, że mu gwinty poszły w przedniej prawej piaście i teraz koło trzyma sie tylko na jednej śrubie. (sam widziałem jakl wczasie jazdy zgubił śróbę)
  
 
Witam
Cytat:
2007-04-01 12:36:57, Adam-Lancelot pisze:
Właśnie sie przymierzam do kupna 2103 z 78' (dziś z Leszkiem jedziemy oglądać znowu) i gośc własni eteż się żalił, że mu gwinty poszły w przedniej prawej piaście i teraz koło trzyma sie tylko na jednej śrubie. (sam widziałem jakl wczasie jazdy zgubił śróbę)


gwinty w piastach lecą, kiedy śruby do kól są zbyt krótkie, wtedy pracuje tylko część gwintu, sam tak załatwiłem 2 piasty zanim dostałem odpowiednie śruby, docelowo przechodzę na szpilki
  
 
Cytat:
2007-04-03 23:05:48, sheriffnt pisze:
docelowo przechodzę na szpilki



znacznie jepiej i wygodniej przy zmianie.

a za tą trójkę już podziękowałem gościowi. Złomu mi nei potrzeba, a tej spod Kielec nei chcę Rogackowi zabierać
  
 
ja też załozyłem szpilki
  
 
Podpinam się pod temat bo nie chcę zakładać nowego.
Dziś poszedł mi gwint na piaście i teraz mam dylemat czy demontować i zakładać drugą czy pokombinować i zrobić szpilki
  
 
Rób szpilki, o wiele wygodniej i bezpieczniej.
  
 
Ok a czy mozna takie szpilki gdzieś dokupić czy trzeba będzie samemu dorabiać?
  
 
Widzę, temat na czasie.
  
 
Dokładnie
Znalazłem taką oto aukcje
http://allegro.pl/szpilki-do-kol-14x1-5-14-6-40mm-vw-t2-t3-lt-piasty-i4392787291.html
Mają rózne rozmiary szpilek.
Zbadam jutro dokładnie jakie są możliwości piasty na rozwiercenie otworów i jeśli wszystkie obliczenia wyjdą pomyślnie to kupie i przerobie przod i tył na szpile.
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2014-07-29 10:30:20 ]
  
 
Cytat:
2014-07-29 10:28:25, Andrew01 pisze:
. [ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2014-07-29 10:30:20 ]



,
  
 
A takie szybkie pytanie - doszły mnie słuchy że piasty przednie w 125p i 2107 są takie same - prawda czy fałsz?