Chłodnica - aluminiowa Polonez GSI/MPI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chyba piardła mi chłodnica - problem w tym ż przecieka i dół jej jest zimny - 5-10 stopni a góram ponad 100 stopni !!!
W ten sposób nie włącza się czujnik temperatury i wentylator !!!

Stąd pytanie - pomocy gdzie mogę kupić w 3mieście tanio taką chłodnicę - może być z odzysku - albo najlepiej gdzie ją kupić jescze dziś !!!

  
 
Koles z czerwonego busa na Leszczynskich bodaj 3, na terenie spoldzielni mieszkaniowej "Rozstaje" mial chlodnice do sprzedania. W czerwonym VW busie siedzi i chyba nawet sa nowe.
  
 
A i przypomnialo mi sie ze miala cala tylna klape uzbrojona do kombi w kolorze srebrnym chcial mi ja wcisnac za 100zl, wiec moze Ci sie przydac ta informacja, bo z tego co sie orientuje jest to towar deficytowy i zajeb.... drogi. Warto to kupic i gdzies przechomikowac wrazie niespodziewanego bum
  
 
Dzwoniłem do Ciebie - poczta masz namiary na ta chłodnicę ?
Jakiś fon czy coś
  
 
270 zł za nówke w kartoniku - dużo ?
  
 
Skóra nie odbiera tel
  
 
Cytat:
2004-02-22 16:36:41, Przemas_MPI pisze:
270 zł za nówke w kartoniku - dużo ?



to nie jest dużo, ja 2 lata temu zaplłaciłem ponad 3 paczki
  
 
Cytat:
2004-02-22 16:36:41, Przemas_MPI pisze:
270 zł za nówke w kartoniku - dużo ?

Za uzywke ale nie alu dalem 100zl a w sklepach ok 300 u mnie wiec to jest dobra cena.
  
 
Rozebrałem termostat, wyjąłem środek i jest OK - to była jego wina ! A już chciałem kupić nową chłodnice - jak by co 3miasto 270 zł nówka w kartonie alu tel 607-120-535
  
 
Jednak dobrze że go wyciągnełeś choc ci się nie chciało
  
 
Czy w miejsce szerokiej chłodnicy plusowskiej z dwoma wentylatorami mozna bez bólu zaaplikować układ chłodzenia
z przejściówki? Samochód to caro plus 97.
  
 
A mam pytanie w jakim celu chcesz wykonać tą przeróbkę.
  
 
Cytat:
A mam pytanie w jakim celu chcesz wykonać tą przeróbkę.


Mam na oku pykniętego plusa. Chłodnica poszła się czesać, więc chciałbym wstawić tą co mam...
Da się?
  
 
Chyba nie powinno być problemu, kupić będziesz musiał tylko węże które dochodzą do niej i to chyba by było tyle jeśli chodzi o przeróbkę.
  
 
Przecieka mi chłodnica w atu plusie, pokleilem ja narzie poxylina ale i tak nic to nie daje. Moze wie ktos jaki model chłodnicy był montowany do atu plusa, chłodnica na dwa wentylatory, porzebuje symbol tej chlodnicy, bo koles ktory naprawia chlodnice stwierdzil ze 1,6gsi powinny byc chlodnice valeo ale z braku pieniedzy fso montowalo zamienniki. Ewentualnie zakładał ktoś jakis zamiennik z innego samochodu i z jakim skutkiem?
Z gory dzieki za odpowiedzi...
  
 
Nie pamietam jaki jest symbol, ale najprostsza metoda to po prostu zakup w sklepie chlodnicy nowego typu, tyle ze miedzianej. Odpadnie problem puszczajacych zlaczy w aluminiowej wersji. Cena ok. 300zl.
  
 
Cytat:
2006-05-14 16:09:57, Ambrosios pisze:
Nie pamietam jaki jest symbol, ale najprostsza metoda to po prostu zakup w sklepie chlodnicy nowego typu, tyle ze miedzianej. Odpadnie problem puszczajacych zlaczy w aluminiowej wersji. Cena ok. 300zl.



taka chłodnica kosztuje ok 360 w zwykłym sklepie czyli jest jakies 100zł droszsza od aluminiowej, a
  
 
A moze ktos ma linka do strony gdzie sprzedaja takie, albo namiary na sklep w lodzi lub okolicach?? To lepiej wziasc ta miedziana a nie alu? Jakie to ma plusy? To fabryka montowala zle?? Wkoncu po co przeszli na aluminiowe?
  
 
Po mojemu to aluminiowe są lepsze, ale jak są dobrze zrobione. Jak widać alu w plusach nie są najlepszej jakości, puszczają na gumkach po bokach. Ja swoją dałem do lutowania (walnięta uszczelka pod głowicą, większe ciśnienie w ukł. chłodzenia = uszkodzona chłodnica) i jak na razie działa. Gdybym jej nie naprawił nigdy bym się nie bawił w kolejną aluminiową, tylko zamontowałbym używkę miedzianą.
  
 
To chyba kolejna typowa usterka tych samochodów... Mnie jeszcze nie leje, ale coś chyba puszcza po bokach. Czy stadium w jakim wymieniacie to po prostu sikacz czy tylko zapocenie?