Corolla 2000 bierze olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie dot. corolli rocznik 2000 1,4 vvti. Otóż silnik ten bierze 1 litr oleju na 4 tys. km. Proszę o poradę w kwestii naprawy silnika. Może ktoś to już przerabiał. A może nie warto ruszać silnika tylko dolewać olej? Służę wymianą poglądów w innych tematach dot. tego madelu.

[ wiadomość edytowana przez: Mati dnia 2005-01-27 10:23:04 ]
  
 
Moje pierwsze ulubione pytanie: na jakim oleju jezdziłes?
  
 
Moje pierwsze ulubione pytanie: na jakim oleju jezdziłes?
 
 
Lali mi na przegladach w Toyocie Castrola SLX. Przy przebiegu 75 tys. wlali TWS, ale samochód zaczął już brać przy 60 tys. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
  
 
Wiec sprawa jasna, kolejny silnik do kolekcji skończony na SLXie, sprawdz sobie dla własnej wiedzy co masz pod korkiem wlewu oleju. Moja propozycja pierwsza - powinienes sie domagać od ASO wymiany silnika (bloku z cylindrami, tłokami itp) bo temat jest znany wszystkim, ASO wymieniały setki takich silników w corollach czy avensisach. Kwestii naprawy nie proponuje.
  
 
Dzięki serwisSJ, ale czy jest taka szansa że proponowaną przez Ciebie naprawę zrobią w serwisie bezpłatnie już po gwarancji. Może ktoś zna takie przypadki że się to udało i podzieli się doświadczeniami.
  
 
Szanse sa duże, znam wiele takich przypadków. Najwazniejsze to musisz twardo rozmawiać, udowodnić im że to nie tylko Twój problem ale chyba 90% użytkowników corolek czy avensisów którym zalewano SLXa.
pozdrawiam
  
 
SerwisSJ dodałeś mi woli walki więc spróbuję sie zmierzyć z ASO. Dam znać na forum co osiągnąłem. Przy okazji dadam im, że zauwarzyłem znowu spalanie stukowe pomimo wymiany komputera na gwarancji. Czytałem, ze przyczyną spalania stukowego może być nagar w silniku spowodowany braniem oleju. Jak mi się nie uda z ASO będę prosił na forum o kolejne wskazówki dot. tego problemu. Pozdrawiam
  
 
Komory w tym silniku wyglądają jak spód korka od wlewu oleju albo i gorzej. Nagar rozgrzewa się i staje się naturalnym zapalnikiem dla mieszanki - stad spalanie stukowe.
powodzenia w walce
  
 
Jeśli jest po gwarancji to pewnie sprawa wyląduje w sądzie.
Z dużą szansą na wygraną naszego Kolegi - jeśli, jak pisze SJ, nie jest to precedens.

Co do naturalnego źródła zapłonu jakim jest nagar to powiedziałbym, że jest nienaturalne
  
 
SerwisSJ, prawdopodobnie i u mnie jest podobnie. Po wymianie komputera spalanie stukowe powróciło po jakichś 2kkm.
A oliwy pali ze 3-4 l na 15000. Nie jest to dużo w porównaniu z innymi....Obawiam się że już nic od TMP nie wywalczę