Podgrzewane fotele

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam oryginalną instalację elektr. do ogrzewanych siedzeń,dzięki OLO-wi z oryginalnym włącznikiem i problem ze znalezieniem kostki doprowadzającej prąd do foteli.Może ktoś ma w oryginale ogrzewane siedzenia lub takowe zrobił z wykorzystaniem instalacji fabrycznej i wie którędy są poprowadzone kable z wyjściem na fotele.Gdzieś ta kostka musi być,bo po wpięciu przełacznika wszystko chodzi,łącznie z kontrolką na tablicy wskaźników,nawet bezpiecznik był wsadzony fabrycznie.
  
 
Jedno co mi przychodzi do głowy to poszukać instalki za licznikiem tam gdzie są wiązki przewodów oraz pod dechą...

U mnie niestety nie ma takich frykasów i wodotrysków
  
 
kostki znajduja sie pod dywanikiem pasarzera mniej wiecej kolo gasnicy (orginalnego jej zamocowania) sa dwie biala i czerwona
  
 
popieram przedmowce , u mnie sa w tym samym miejscu
  
 
Cytat:
2003-09-13 14:05:37, danield pisze:
Mam oryginalną instalację elektr. do ogrzewanych siedzeń,dzięki OLO-wi z oryginalnym włącznikiem i problem ze znalezieniem kostki doprowadzającej prąd do foteli.Może ktoś ma w oryginale ogrzewane siedzenia lub takowe zrobił z wykorzystaniem instalacji fabrycznej i wie którędy są poprowadzone kable z wyjściem na fotele.Gdzieś ta kostka musi być,bo po wpięciu przełacznika wszystko chodzi,łącznie z kontrolką na tablicy wskaźników,nawet bezpiecznik był wsadzony fabrycznie.


Swego czasu znalazłem bezpiecznik do podgrzewania foteli i podłączoną lampkę do zegarów, ale czego więcej szukać i gdzie? Jak wpiąłeś ten przełącznik?
  
 
OLO skad masz te podgrzewacze i dlaczego juz ich niema
  
 
Cytat:
2003-09-13 18:08:35, piotrekdj pisze:
kostki znajduja sie pod dywanikiem pasarzera mniej wiecej kolo gasnicy (orginalnego jej zamocowania) sa dwie biala i czerwona



Rozumiem że jedna jest do jednego siedzenia a druga do drugiego siedzenia?
A i czy trzeba wyciągać fotel i ściągać wykładzinę żeby się do nich dostać?
Zaraz po obiedzie pójdę szukać
  
 
Cytat:
2003-09-13 23:42:43, leon pisze:

Swego czasu znalazłem bezpiecznik do podgrzewania foteli i podłączoną lampkę do zegarów, ale czego więcej szukać i gdzie? Jak wpiąłeś ten przełącznik?



Kostka do włącznika jest za zaślepką obok podgrzewanej szyby.W moim przypadku wystarczyło go wpiąć i wszystko działa
  
 
Cytat:
2003-09-14 02:14:16, SXC pisze:
OLO skad masz te podgrzewacze i dlaczego juz ich niema



OLO nie ma podgrzewaczy,zakupił mi tylko oryginalny włącznik,bo u nas jest to niedostępne.
  
 
Cytat:
2003-09-14 16:57:10, danield pisze:
Cytat:
2003-09-13 23:42:43, leon pisze:

Swego czasu znalazłem bezpiecznik do podgrzewania foteli i podłączoną lampkę do zegarów, ale czego więcej szukać i gdzie? Jak wpiąłeś ten przełącznik?



Kostka do włącznika jest za zaślepką obok podgrzewanej szyby.W moim przypadku wystarczyło go wpiąć i wszystko działa



??? Jakiej szyby?
  
 
Tylnej szyby ogrzewanej.Obok jej włącznika jest kostka do podgrzewanych siedzeń.Najlepiej odkręć sobie zegary,to bedzie ją widać.Ja znalazłem u siebie w ten sposób,zainteresowałem się kto zacz i są podgrzewacze na siedzenie
  
 
Pełen sukces kostki odnalezione
Faktycznie są dwie sztuki,biała dla fotela kierowcy,czerwona dla pasażera Prąd dochodzi,pozostało kupić dwie kostki co by wszystko miało ręcę i nogi,i podgrzewać pośladki

Wielkie dzięki za pomoc,sam bym ich chyba nie znalazł-u mnie były nie przy samym mocowaniu gaśnicy,prawie na początku tunelu;swoją drogą mogli to wyprowdzić bliżej foteli.
  
 
no instalacja.... instalacją , a co z fotelami.. chyba nie powiecie mi że każde fotele są podgrzewane tylko są nie podłączone ,

a tak z ciekawości jak wygląda takie podgrzewanie fotela, bo tak na żywo to jeszcze tego nei widziałem....
  
 
Niestety fotele nie mają oryginalnie wbudowanych mat grzejnych ale są dostępne takie uniwersalne podłaczane do zapalniczki.Pozostaje je zamocować w fotelach i przerobić podłączenie.
  
 
Mi brakuje tylko elementów ykonawczych.
Mam pytanie . jak bede jechał do zomisu - kupić komus włącnziki? mają też joy-e do el. lusterek.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Cytat:
2003-09-14 19:59:01, danield pisze:
Pełen sukces kostki odnalezione
Faktycznie są dwie sztuki,biała dla fotela kierowcy,czerwona dla pasażera Prąd dochodzi,pozostało kupić dwie kostki co by wszystko miało ręcę i nogi,i podgrzewać pośladki

Wielkie dzięki za pomoc,sam bym ich chyba nie znalazł-u mnie były nie przy samym mocowaniu gaśnicy,prawie na początku tunelu;swoją drogą mogli to wyprowdzić bliżej foteli.


A u mnie niepełen sukces
Kostka za zegarami znaleziona. Tylko kabel krótki, też u Ciebie nie sięga do zaślepki? Lampka świeci. Tylko kostki wsiąkły. Poszukiwania trwają.
  
 
Cytat:
2003-09-15 18:36:11, leon pisze:

Kostka za zegarami znaleziona. Tylko kabel krótki, też u Ciebie nie sięga do zaślepki? Lampka świeci. Tylko kostki wsiąkły. Poszukiwania trwają.



O dziwo kable są długie,starczyły nawet żeby przenieść włącznik niżej ze względów kolorystycznych-jest podświetlony na zielono tak jak i regulacja połozenia reflektorów.

U mnie też niepełny sukces-prawy fotel robi zwarcie i nie mogę dojść gdzie
  
 
Cytat:
2003-09-16 17:44:03, danield pisze:

O dziwo kable są długie,starczyły nawet żeby przenieść włącznik niżej ze względów kolorystycznych-jest podświetlony na zielono tak jak i regulacja połozenia reflektorów.



To może inna kostka?
Szukałem dzisiaj tych pie...... kabli do foteli, ale ich nie ma albo wredne ku... się pochowały.
  
 
Kable są,wypruj tapicerkę pasażera to je znajdziesz.U mnie były tak schowane,że gdybym nie wiedział że muszą tam byc to bym ich nie znalazł.
  
 
Cytat:
2003-09-16 18:27:36, danield pisze:
Kable są,wypruj tapicerkę pasażera to je znajdziesz.U mnie były tak schowane,że gdybym nie wiedział że muszą tam byc to bym ich nie znalazł.


Wyprułem wsio, znalazłem tylko 3 (słownie: trzy) kable wychodzące z wiązki i wchodzące do kanału obok skrzyni biegów.