Rozrząd ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej

Rozkrecilem dzisiaj kawalek silnika. Musze wymienic lancuch rozrzadu + prowadnica i napinacz. Zastanawiam sie dodatkowo nad kolami zebatymi. Doradzcie czy tez je wymieniac i czy istnieja jakies dobre gatunkowo tlumiki drgan lancucha ten ostatni co wymienialem wytrzymal niecale 2 miesiace i sie rozlecial jedna polowe wyciagnolem druga nie wiem gdzie jest. Zostal obdarty z gumy i powyginany. Jak kupie znowu jakis felerny i znowu za miesiac dwa mi sie rozleci wszystko to podpale w pierony.
  
 
kolego jesli wymieniasz rozrzad to razem z kolami bo wymiana samego lancucha nic nie daje. Najwiekszy problem jest bowiem z głównim kolem napedzajacym rozrzad czyli tym najmniejszym na wale korbowym. Jego wymiana to podstawa bo on przy luznym lancuchu najbardziej dostaje w d... i jest z reguly ladnie ogolony na zebach .
Sprawa napinacza i prowadnicy to osobna rzecz. Generalnie z napinaczem nie ma wiekszych problemow, natomiast prowadnica to straszna lipa. Ja zalatwilem w ciagu 4 miesiecy takze ze dwie.
Mozna jezdzic bez niej ale wtedy lancuch troche szybciej sie zuzywa (naciaga) i zaczyna pilowac głowice. Dlatego jesli zakladasz nowa prowadnice to musisz najpierw sprawdzic stan glowicy bo jesli jest "podszlifowana" przez lancuch to prowadnica podczas przykrecania zle siada i jest wygieta pod katem- stad wszystkie problemy.
Powodzenia
  
 
No to nieciekawie jest u mnie. Lancuch popierniczyl mi glowice az sie uszczelka naciela. Cos okolo 2-3 mm. Czy istnieje jakis sposob zeby to wyprostowac znaczy dobrze ustawic prowadnice. Bo nie usmiecha mi sie glowicy kupowac tym bardziej ze 2 miechy temu robilem zawory itd.
  
 
prowadnicy nie wyprostujesz bo jest hartowana i podczas wyginania zwyczajnie peknie. Mozesz jedynie ndalac ja klejem albo dac do regeneracji.
  
 
Wymienilem dzisiaj kola i lancuch. Zalozylem nowy napinacz oraz tlumik drgan. Skrecilem i odpalilem. Zawory cale nie ruszone )) Silnik chodzi cicho teraz zaczynam odliczac czas ile wytrzyma.
  
 
jesli wszystko masz nowe to nie ma bata zeby sie cos spartolilo. Jedyny problem to ten cholerny tlumik drgan