Zbliza sie remont

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Za pare dni oddaje nivke do mechanika. Zamierzam zrobic uklad kierowniczy, hamulce, skrzynie biegow. Moje pytanie dotyczy w jakie czesci sie zaopatrzyc co warto kupic i odrazu wymienic zeby nie robic 2 razy. Co do skrzyni z mila checia bym zalozyl od 2107 5 biegowa ale nowa droga jak nie wiem a uzyanej nie moge znalezc. W mojej padly synchronizatory i nie wiem co jeszcze ale cos dzwoni. Co do czesci pozostalych prosze o info co kupic i zrobic zeby miec spokoj.
  
 
Jeśli chodzi o hamulce to polecam cylinderki
  
 
Co do skrzyni to ktoś na Allegro sprzedawał ... może jeszcze nie sprzedał
Jeśli chodzi o hamulce rade kupić na przód gumki na cylinderki najlepiej komplet
Układ kierowniczy - to drążki tylko poszukaj zamienników zachodnich...może drożej ale dłużej pojeździsz


  
 
A moze skrzynka od Poldka? W moje sprawowala sie bardzo dobrze.
A i czesci pelno i za grosze...
  
 
Cytat:
2005-10-28 21:01:36, boreg pisze:
A moze skrzynka od Poldka? W moje sprawowala sie bardzo dobrze. A i czesci pelno i za grosze...



tyle że troche trzeba tunel przerabiać a i przód skrzyni chyba zmienić nie wspomne o dorobieniu mocowania tylnego skrzyni
Kupe czasu Cię tu nie było witam i pozdrawiam.
  
 
Tu masz link do zakończonej aukcji ... nie było ofert kupna więc jest szansa że jeszcze będzie
Kasa mała więc może warto.

SKRZYNIA 5 BIEGOWA LADA 2107 - NIVA
  
 
THX za podpowiedzi no skrzynia z aukcji by byla ale ciut daleko. I koszty przesylki pewnie duze. Pojezdze po szrotach moze cos znajde a jak nie to wyremontuje to co mam. Na co zwrocic uwage przy kupnie skrzyni? i czy od 2107 pasuje bez problemu czy cos trzeba przerabiac i dorabiac?
  
 
do skrzyni od 2107 wystarczy jedynie dokupić mocowanie tylne od skrzyni 5 nivoskiej. Reszta pasuje
Co do kosztów przesyłki to pewnie więcej niż 30 zł nie będzie więc może to być opłacalne.
  
 
I sie zaczelo. Dzisiaj odstawilem nive do mechanika. Przelozy mi skrzynie od swojej lady ktora ma na czesci. Hyhy minela dopiero godzina od wstawienia auta i juz mam tel. ze trzeba krzyzaki wymienic tulejki przy drazkach reakcyjnych i przekladnie kierownicza ktora tez mi sprzeda za 100 mam nadzieje ze to dobra cena. Jutro jade do nich zobaczyc co i jak mam nadzieje ze juz nic wiecej nie wyjdzie.
  
 
Powodzenia
  
 
tylko zeby sie nie okazalo ze on ci zostawi twoja przekladnie a wyciagnie zrabana z tej nivy na czesci i ci powie ze to byla ta twoja Zyjemy w Polsce i tak duzo mechanikow kombinuje
  
 
Hehe, dlatego tutaj do takiej roboty trzeba mieć nie tyle zaufanych co raczej jakoś zależnych ludzi którym bardziej zależy aby Ciebie nie oszukać niz Tobie na ich pilnowaniu
  
 
Koles wyglada na mechanika porzadnego jak mi silnik gasl po rozgrzaniu bo jak zimny to dzialal to w piec minut sie zorientowal co mu dolega. Ponoc facet sie wychowal na ladzie i wie o co tam chodzi zreszta serwis duzy i zadbany wiec nie wydaje mi sie zeby kombinowal. Jutro odbieram auto i zostawiam im 1800 zl. Koszty spore sam sie zdziwilem ale mam zrobione:
- wstawiona skrzynia 5 biegowa
- wymienione drazki reakcyjne
- nowe sworznie czy swoznie poprawcie mnie bo sie zagubilem
- nowe gumy przy przednim stabilizatorze
- nowe krzyzaki
- wymieniona przekladnia wraz z koncowkami dlugimi i krotkimi plus drazek a jaki to nie wiem jak sie fachowo nazywa ale wymieniony
- zlikwidowany luz piasty
- wyregulowany gaznik zaplon etc
- skrocony tylni stabilizator poprzeczny bo jak mi spawali w innym zakladzie nowe mocowanie to troche skopali i os nie byla idealnie wysrodkowana
- odpowietrzone hamulce

Zostaje mi tylko jechac do gazownika wymienic swiece i wyregulowac gaz a to juz pikus jesli chodzi o koszt. No i znalazlem oponki regenerowane z 2 letnia gwarancja, cos na licencji michelina ponoc czy bieznik wzorowany (200zl szt) w rozmiarze 195/75/16 badz 215/75/16 korca mnie te wieksze ale nie wiem czy da rade je wlozyc. Po ostatniej wymianie sprezyn i amorkow auto poszlo w gore o jakies 7 cm wiec chyba da rade ale zobacze.

Dzisiaj pada ale troche za malo do piatku mogloby troche popadac i blota zrobic bo zamierzam potestowac autko.
  
 
1800 to kupa kasy ale jak widze to sie gosc faktycznie troche narobil przy twoim aucie
  
 
Ta kasa to z czesciami sama robota kosztowala 800 zl