Zwisający kabel pod autem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam zauwazylem ze pod autem taszcze nie wpięty nigdzie kabel. Może to od świateł cofania bo nie działają? W kazdym razie czy mozna jakis rysunek jak wyglada wtyczka swiatel cofania i np sondy lamba? Zebym mog wiedziec co to jest Pozdrawiam

Kabel idzie gdzies z komory i jest zaiweszony o kolektor z tyłu (przed katalizatorem)
  
 
kable oswietlenia ida wnetrzem pojazdu..przynajmniej u mnie
  
 
najlepiej zrob zdjecie kabla i okolic, bo wszelkie oswietlenie to idzie gora jak mowi arsen.
Moze jakis czujnik... Popatrz moze skad ten kabel idzie...
  
 
a wiecie ze ja w sumie nie ogladałem mojego puga od spodu jeszcze ciekawe jaki mam tam sajgon :|
  
 
Narazie jak jestem w krakowie to nie mam mozliwosci. Wtyczka widze juz urwana. Jest to biały kabel chyba jednożyłowy, jest jakieś 60 cm tego białego kabla (wychodzi obok koloktora gdzies pod autem - przed katalizatorem, na tym zgięciu rury) i na wysokosci tej wychodzi z jakiejś rurki, takiej jakby ochronnej.
  
 
jakby sonda lambda ..ale nie dam sobie jaj urwac...
  
 
wlasnie.... nie wiem jak w 40x-ach ale w 106 z duzym serduchem byly 2 sondy lambda. niemniej przy wymianie wydechu na sportowy druga sonda (ta przy kacie )byla odlaczana i nie pracowala..

pozdrawiam




------------------------------------
106'96 Sketch czyli 954/45
  
 
A gdzie się wpina sonde lambdę? Chodzi o kable
  
 
Biały kabel to jak najbardziej lambda. Idzie do sterownika ale najczęściej blisko kolektora wydechowego jest złącze pośrednie bo kabelki od samej sondy nie są zbyt długie. Jak to jest jedyna sonda to sterownik ma niezły orzech do zgryzienia nie widząc jej.
Pozdr.
  
 
I to ma związek z tymi problemami co pisałeś: wysokie spalanie i złe zapalanie
  
 
Mieliście rację. Zgadza się. To sonda lambda . Mam tu 2 pytania :

1. Gdzie się wpina kabel od sondy ?
2. Czy sonda ma wpływ na spalanie na gazie? Takim I gen bez komputera?