306 Tylna wycieraczka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam problem proszę o pomoc od pewnego czasu wycieraczka z tyłu pracuje tak jakby nie miała "mocy" to znaczy porusza sie bardzo wolno niekiedy zatrzymuje się na chwile a niekiedy zatrzymuje na stałe w różnych miejscach i dopiero rusza gdy popchnę ją ręką. Dzieła dobrze gdy jest podniesiona czyli nie docisnieta do szyby czy ktos juz sie z tym spotkał rozbierał czy w ogóle wie od czego zacząć??????
Peugeot 306 ,97
  
 
Witam,
Mialem dokladnie ten sam problem. Wycieraczka ledwo chodzila, stawala, az w koncu stanela na amen. Niestety to wina silnika, ktory po prostu jest totalnie zaśniedzialy trzeba kupic nowy, co kosztuje majatek. Mi sie udalo bo znajomy pomogl mi go wyjac i przewinal go za darmo. Tyle ze od tego momentu wycieraczka dziala elegancko ale chodzi non stop, tzn. nie ma tego przerywnika czasowegi i nikt nie wie dlaczego, pewnie cos sie ze stykami powalilo. Tak wiec niestety, ale obawiam sie ze bedziesz musial przewinac silnik, albo kupic jakis uzywany. Jak szukalem na szrotach to bylo gdzies w granicach minimum 200zeta.
Pozdrwiam,
Heniek
  
 
Ja również miałem podobny problem, tyle że u mnie wycieraczka staneła i nie chciała nawet ruszyć. Rozebrałem więc cały mechanizm i okazało sie że trzpień który obraca wycieraczką porusza sie w tulei , ktora zapiekła sie tak mocno , że miałem problem z jej odbiciem. Proponuję rozebrać mechaniz i zobaczyć , bo koszt mechanizmu , czy silniczka nie jest mały. A z tego co napisałeś to silniczek masz sprawny tylko, że nie ma siły poruszyć wycieraczki. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz na pw.

Pozdro