Dobry i tani warsztat toyoty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć, właśnie nabyłem pięcioletnią Toyotę Starlet. Miała w przeszłości mały wypadek i teraz muszę ją sprawdzić, a ze spraw na już, muszę wymienić przedni, prawy reflektor. Czy ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w Warszawie, co by się zajął przeglądem i podmianką lampy oraz nie orżnąłby mnie na grubą kaskę?

Pozdrowionka śle Fionka
Marciniras
  
 
Niestety ja mogę polecić kogoś od Toyoty tylko w Krakowie, ale gdyby ktoś chciał i mieszkał bliżej smoczego miasta to mogę podać namiary!!
  
 
:-D Dzięki Arthur za chęć pomocy. Wiem, że jestem świeży, dlatego nie myślałem jeszcze o wstąpieniu do klubu. Na razie jednak liczę na Waszą dobrą wolę i wsparcie.

marciniras
  
 
Jeżeli chodzi o samego Blacharza - Lakiernika to sprobuje zaczerpnąć informacji ...NIekorzystałem jeszcze z rzadnego wiec cięzko mi coś polecać(ale zaczerpne informacji od znajiomych )

Pozdrawiam...
  
 
wszystkim zainteresowanym sluze adresami w Łodzi

Wojtek
  
 
Cytat:
2003-03-11 09:01:13, marciniras pisze:
Cześć, właśnie nabyłem pięcioletnią Toyotę Starlet. Miała w przeszłości mały wypadek i teraz muszę ją sprawdzić, a ze spraw na już, muszę wymienić przedni, prawy reflektor. Czy ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca w Warszawie, co by się zajął przeglądem i podmianką lampy oraz nie orżnąłby mnie na grubą kaskę?

Pozdrowionka śle Fionka
Marciniras



Ja znam jednego u którego robię swoją Camry, czy dobry, hmm.. jade w przyszłym tygodniu z reklamacją, bo nie do konca jest tak jak byc powinno, ale generalnie chyba jestem zadowolony :)

Gosc ma warsztat w Falenicy, kiedys pracował w Toyota Radość, teraz ma włąsny warsztat, nazywa się Mariusz Pieniak, tel. 601204262. Przy okazji, jesli ktos cos wie na jego temat i ma jakies wspomnienia, to chetnie usłysze :)
  
 
A ja więkrzość rzeczy robię sam. Ale mam takiego szpenia jak trzeba zrobić coś cięższego. Koło żyrardowa 50 km ow Warszawy
  
 
A ja służę info na śląsku, zresztą swojego oddałem do Katowic :D:D zobaczymy jak się spiszą, będę miał doświadczenie na własnej skórze:D
  
 
Ja moge podeslac kontakt do czlowieka, ktory moze udzielic fachowej pomocy w okolicach Gorzowa Wlkp.
  
 
Sprawa dla fachowca...

Wczoraj próbowałem wymienić żarówki podświetlające tablicę rejestracyjną. Niby banalna sprawa, a jednak.
Wierzę i jestem głęboko przekonany, że Japończycy to sprytny naród i na pewno jest jakiś prosty sposób na wymianę żaróweczek. Coś trzeba nacisnąć, gdzieś coś odgiąć i sezam sam się nam otworzy. Przecież to nie możliwe, aby trzeba było rozbierać całą tylną atrapę klapy bagażnika.
POSIADACZE STARLETEK, COROLLI I INNYCH CUDENIEK, UDZIELCIE RADY MNIE, NIEDOŚWIADCZONEMU I NIE DOKSZTAŁCONEMU POD WZGLĘDEM ZNAJOMOŚCI JAPOŃSKIEGO!
  
 
W Camry są do odkręcenia tylko dwie śrubki przy wymianie oświetlenia tablisy rejestracujnej...
problemy zaczynają się przy wymianie przednich postojówek (złamać rękę w kilku miejscach i wyciągnąć akumulator jeżeli jest to lewe światło ) i tylnych swiateł (trzeba wyciągnąć całą lampę łamiąc przy tym conajmniej jeden z zatrzasków )
Łatwizna!
  
 
Co fakt to fakt..przednie swiatełka w Toyocie to wygibasy

Ostatnio włsanie pokaleczyłem sobie reke jak zmieniałem mijania zaroweczke ...ale świeci(akumulatora niewyjmowałem..za leniwy jestem )
  
 
Cytat:
2003-03-13 12:32:44, arthur pisze:
W Camry są do odkręcenia tylko dwie śrubki przy wymianie oświetlenia tablisy rejestracujnej...
problemy zaczynają się przy wymianie przednich postojówek (złamać rękę w kilku miejscach i wyciągnąć akumulator jeżeli jest to lewe światło ) i tylnych swiateł (trzeba wyciągnąć całą lampę łamiąc przy tym conajmniej jeden z zatrzasków )
Łatwizna!



Marudzisz Ja u siebie tylko za pierwszym razem musiałem poczekać trzy tygodnie z wymianą zanim Haynes przyszedł pocztą, a potem zgodnie z instrukcją, nawet bez rozbierania połowy samochodu i łamania rąk powymieniałem żaróweczki I w lewym pozycyjnym przednim, i w hamulcowym Hihi, jedyne straty to "otarcia naskórka pierwszego stopnia" na dłoni lewej I udało sie nie połamac zatrzasków

A za drugim razem juz sie obeszło bez strat.
  
 
Cytat:
2003-03-13 12:35:14, Ambrozy pisze:
Co fakt to fakt..przednie swiatełka w Toyocie to wygibasy

Ostatnio włsanie pokaleczyłem sobie reke jak zmieniałem mijania zaroweczke ...ale świeci(akumulatora niewyjmowałem..za leniwy jestem )


po stronie akumulatora faktycznie problem tez lapska poscieralem z nygustwa - kto by baterie wyjmowal taka ciezka

Wojtek
  
 
Temat dość stary, ale będę wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat, byleby były z okolic Częstochowy, tak do 30 km wokół miasta.
Dzięki
  
 
Witaj marciniraz !!! Ale fajnie masz starletkę
Tylko w mojej nic jescze nie wymieniałam a mam ją od 1,5 roku wszystko gra i świeci. Ale wiesz znalazłam opis wymiany żarówek(wszystkich ) w książce instrukcja obsługi samochodu i na str. 129 wszystko jest narysowane co i jak
  
 
Ja wymieniałem w Corollce u siebie to wyciągałem całą lampe koszmar, mają patent z tymi światłami
  
 
Witam, poszukuje dobrego warsztatu dla mojej Starletki w Bielsku-Białej i okolicach, szukałem już w różnych postach ale nie znalazłem nic na ten temat.
  
 
Cytat:
2003-03-11 09:08:58, arthur pisze:
Niestety ja mogę polecić kogoś od Toyoty tylko w Krakowie, ale gdyby ktoś chciał i mieszkał bliżej smoczego miasta to mogę podać namiary!!



W Krakowie hmm....
Ciezka sprawa, zazwyczaj trzeba bacznie patrzec na raczki i ze swoimi czesciami przyjezdzac w przeciwnym wypadku lubia popsuc, naciagnac, policzyc za cos czego nie robili itp. ..

Chetnie uslysze ta wiadomosc, moze pomoze ?
  
 
Od kilku lat szukam takiego warsztatu i jeszcze nie znalazłem takiego który by mi w pełni odpowiadał. Mam co prawda mechanika do którego mozna powiedziec ze mam zaufanie, ale nie jest to warsztat, tylko fucha po godzinach wiec problemy zaczynaja sie juz od chwili kiedy trzeba sie umowic na jakis termin...

Z warsztatów to taki raczej solidny mechanik jest na ul. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (Auto Lech). Ja tam robilem jakąś naprawę co prawda dosyc dawno, ale kolega serwisuje tam teraz regularnie mazde 626, a brat byl tam pare razy z Nubirą oraz z Tico i obaj są zadowoleni. Mechanik nie jest ponoć specjalnie rozmowny ale to czasem zaleta Następnym razem jak będę coś miał do zrobienia to prawdopodobnie też tam uderzę.

Ostatnio "testuję" też TomCar - Krajewski - wbrew temu co pisze w Internecie jest to nie tylko blacharstwo i pomoc drogowa ale tez rozne inne rzeczy, np. opony, hamulce itd. Na razie robiłem tam jedną rzecz z pogranicza blacharki i zawieszenia (nie dalo sie wykrecic sruby z podluznicy) i bylem pozytywnie zaskoczony, teraz robię tam cos jeszcze, zobaczymy jak bedzie tym razem.

Z polecanych w okolicy serwisów specjalizujących się w Toyocie to znam jeden: Gowin Piotr, Łodygowice, ul Kasztanowa 55, tel. 863-39-20. Ale sam nigdy nie sprawdzałem no i to nie jest Bielsko, ale opinię od znajomego słyszałem kiedyś pozytywną o tym Panu.