Boczne szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nie znalajzłem więc się pytam Ma któryś z was negatywne doświadczenia z mocowaniami szyb opuszczanych i tego naprawą ? No krófa jak na złość w dwóch ładach na raz, w tylnych drzwiach, odpadły mi blaszki od szyb a te zjechały na dół. Nie dość że maszyny na dworze stoją to jeszcze koło a nie na posesji Jakiego kleju najlepiej użyć żeby to było wieczne ?

w czwórce


w siódemce


masakra
  
 
W moje siódemce kleiłem takim klejem:

Klej

Przez wiele lat trzymało i polecam.
  
 
Ja kleiłem dwuskładnikowym. Po bardzo dokładnym oczyszczeniu i zmatowieniu szyby i blaszek. Trzyma już 4 lata.
  
 
Ja kupowałem w sklepie łady prowadnicę. Wpuszczasz w to szybę, blaszkę wywalasz i masz na wieki bez klejenia.

[ wiadomość edytowana przez: red8 dnia 2014-11-04 15:15:09 ]
  
 
narazie zostawiłem na kleju dwóskładnikowym na noc, zobaczymy jak to da rady ale .......... nie ma co pierdzielić zobaczymy rano a jak się udupi to bede szukać tej szyny do wciśnięcia na szybe
  
 
Morphio - kup klej, o którym pisałem. Dwuskladnikowy u mnie nie dał rady. Postaw na sprawdzone metody.
  
 
na razie skleiłem szybe w rajdówce i trzyma, dzisiaj klei się szyba w kombiku. zobaczymy jak długo potrzyma, jeśli puści to wtedy zakupie te mocowania wciskane i na kleju do szyb to wcisne, niebede sie już wtedy bawić w ponowne klejenie bo szkoda czasu
  
 
U mnie szyby chodzą na tyle ciężko, że każdy klej puszczał. Zrobiłem więc mocowania ze stalowych blaszek (dwie blaszki w kształcie prostokąta, u dołu otwory na śrubę do przymocowania do linki, u góry zagięte i umiejscowione w szparach pomiędzy szybą a listwą dolną na szybie). W 2106 mocowanie jest troche inne niż u Ciebie, ale myśle, że też zdałoby egzamin.
  
 


nie do koca rozumei o ktora część chodzi.
Jeśli o metalowy profil na dole szyby opuszczanej, to on idzie razem ze szklem.
Ale te szkla sa niedrogie 20-50 zł za sztuke.
  
 
no właśnie, bez sensu że samego profuli nie można dostać tylko z szybą, dzwoniłem też do Niva77/Lada77 z allegro, ta sama historia, szyby tak ale samych blach nie
  
 
Ja kiedyś u siebie w mieście kupowałem samą prowadnicę. Do Jacarsu zadzwoń.
  
 
A nie można z jakiegoś innego samochodu dorwać samej blachy i dorobić mocowania na linkę lub nawet dospawać oryginalne.
  
 
Cytat:
2014-11-07 11:45:58, red8 pisze:
Ja kiedyś u siebie w mieście kupowałem samą prowadnicę. Do Jacarsu zadzwoń.



boczne prowadnice są bez problemu, a dolna z uchwytem na linkę tylko z szybą.

chwila, mam w Polsce zestaw montażowy przednich szyb elektryczny. może morphio się skusisz?

elektryczny szyby lada 2104, 2105, 2107

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2014-11-08 12:59:47 ]
  
 
Bartixr pewnie masz rację. Wiem, że kiedyś kupowałem samą dolną prowadnicę bo miałem ten sam problem, ale to było kiedyś...
  
 
Bartek, a daj jakieś zdjęcia jak to jest zmontowane i jak przyciski wyglądają ile taki zestaw ?
  
 
Cytat:
2014-11-10 16:55:37, morphio pisze:
Bartek, a daj jakieś zdjęcia jak to jest zmontowane i jak przyciski wyglądają ile taki zestaw ?



Przyciski sterujące fabryczne АвтоВаз z modelu 2115:
przyciski elektrycznych szyb 2105, 2104, 2107 2115

Cena na PW.
  
 

film na YT .. zresztą jest ich tam więcej.
Nie ogladalem, ale wydaje mi sie, ze tam masz wszystko:

montaż elektrycznych szyb 2104 2105 2107
  
 
Tutaj kolesie pokazują jak to rzeźbią swoja drogą nie spotkałem się jeszcze z patentem ruchomego napędu, zazwyczej to mechanizm sie kręci z szybą a silniczek jest przykręcony do drzwi, a tu na odwrót