Metaliczny dźwięk silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, na zimnym silniku czasem się pojawia metaliczny dźwięk, słychać go na biegu jałowym i np jadąc na dwójce zdejmuję nogę z gazu i wtedy występuje.
Czy ten typ tak ma bo 3cylindrowy z chyba mechaniczną regulacją zaworów?
Dodam, że ma przejechane 3600km.

Dzięki za wszelkie sugestie
  
 
To ten sam silnik co w aygo, nikt się z tym nie spotkał?
  
 
Cytat:
2014-12-31 09:29:00, tomi150 pisze:
Witam, na zimnym silniku czasem się pojawia metaliczny dźwięk, słychać go na biegu jałowym i np jadąc na dwójce zdejmuję nogę z gazu i wtedy występuje. Czy ten typ tak ma bo 3cylindrowy z chyba mechaniczną regulacją zaworów? Dodam, że ma przejechane 3600km. Dzięki za wszelkie sugestie


To nie jest silnik to jest zart konstruktorow.Nigdy nie wiem czy on tak ma czy za chwile korba wyjdzie bokiem.Fakt wydaje dziwaczne dzwieki cos pomiędzy zajechana kosiarka a snopowiazalka tylko ze słabszy jest, ale czy te o które ci chodzilo to nie wiem trzebaby posluchac.Nie przejmuj się jak wyciągnie kopyta to sobie kupisz inny i przelozysz niewarto sobie tym glowy zawracać jak się niema wpływu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Big dzięks za sugestie, po wymianie filtra i oleju na LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 troche mniej slychac ten metaliczny dzwiek, mechanik mowi, ze to "regulacją zaworów" halasuje i trzeba przegonic auto na trasie moze sie odpowietrzy ?
  
 
Może na rozwiązanie tego problemu wystarczyło by zalać właściwy olej z tego co pamiętam do tych silników leje się 5W-30 osobiście do lotosa nic nie mam pare lat na 10W/40 przejeździłem ale to było w carinie tamte silniki wszystko znosiły teraz są lepsze oleje, osobiście leje Meguin 5W-30 do swojego avensisa cena 100 zł za 5L ciężko dostępny w Polsce wytwarza go ta sama firma co Liqui Moly.

[ wiadomość edytowana przez: Legionista dnia 2015-01-09 23:11:45 ]
  
 
Cytat:
2015-01-09 19:34:43, tomi150 pisze:
Big dzięks za sugestie, po wymianie filtra i oleju na LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 troche mniej slychac ten metaliczny dzwiek, mechanik mowi, ze to "regulacją zaworów" halasuje i trzeba przegonic auto na trasie moze sie odpowietrzy ?


Ja tam leje Mobil 1 sprawdzony ma dobre własności myjace także niema takiego szlamu jak po Castrolu.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer