Sun Machine - żółta 2103 by Rafako

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak już niektórzy wiedzą, pod koniec maja kupiłem żółtą 2103 z Raszyna, która stała sobie na alledrogo.
Samochód w opinii poprzedniego właściciela jest gruzem, natomiast ja po dogłębnych oględzinach twierdzę, że dramatu nie ma
Przy odrobinie szczęścia myślę, że jeszcze w tym roku będzie jeździła (szczególnie jeśli uda mi się sprzedać "Borewicza" i pozyskać gotówkę na inwestycje z tej transakcji).
Ponieważ nie mam żadnego wątku na fotosiku czy innym -siku, chętnych do obejrzenia fotek odsyłam do mojego wątku na Lancia Klub Polska:

http://forum.lanciapolska.org/viewtopic.php?f=59&t=59687&p=629543#p629543

Będę informował o postępach prac.
Serdecznie pozdrawiam.


[ wiadomość edytowana przez: Rafako dnia 2013-07-07 22:50:18 ]
  
 









Tak chyba będzie wygodniej dla każdego, a nie skakać po stronkach.
  
 
Lamp(k)a oświetlenia wnętrza wymiata ! Ten kto to zamontował zawstydziłby cały dział produkcji w Togliatti.


Ze zdjęć wynika, że tragedii rzeczywiście nie ma. Nawet zaryzykowałbym, że jest lepiej niż widziałem/spodziewałem się po aukcji. Powiedz tylko jak z podłogą. Progi z tego co widać niestety dziurawe. No ale za taką cenę.

Trzymam kciuki za remont, zawsze to o jedną Ładę więcej w miarę blisko mnie.
  
 
Cytat:
2013-07-07 23:15:17, emde pisze:
Lamp(k)a oświetlenia wnętrza wymiata ! Ten kto to zamontował zawstydziłby cały dział produkcji w Togliatti. Ze zdjęć wynika, że tragedii rzeczywiście nie ma. Nawet zaryzykowałbym, że jest lepiej niż widziałem/spodziewałem się po aukcji. Powiedz tylko jak z podłogą. Progi z tego co widać niestety dziurawe. No ale za taką cenę. Trzymam kciuki za remont, zawsze to o jedną Ładę więcej w miarę blisko mnie.



Podłoga jest w miarę ok, ze wstępnych oględzin wynika, że kilka łatek załatwi sprawę. Progi idą nowe, nie ma co rzeźbić w "brązie".

SzokoLada - dziękuję za pomoc przy fotkach, dobry człowieku
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Lampa miażdży
  
 
NOL - niezidentyfikowany obiekt latający.
  
 
Z tego co widać to faktycznie tragedii nie ma, zasadniczo progi w mojej ósemce były w bardzo podobnym stanie ale już ich nie ma.
Ważne żeby podłoga była w miarę dobrym stanie.
Osobiście wywaliłbym jeszcze LPG.
Ogólnie klasyk bardzo fajny.
Pozdrawiam.
  
 
kierownica od 2106
  
 
Cytat:
2013-07-08 22:15:10, SzokoLada pisze:
kierownica od 2106


Różni się może klaksonem? Bo akurat mam w bagażniku fabrycznie nową nakładkę klaksonu bez "motywów ludowych"

Co do lpg, to w trakcie remontu idzie w całości do wywalenia. Nie przystoi moim zdaniem w takim aucie podtlenek elpidżi.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Cytat:
Nie przystoi moim zdaniem w takim aucie podtlenek elpidżi.


W pełni się zgadzam! Ja w swojej Ósemce też miałem przez jakieś 80 tys km LPG teraz już nie ma bo doszedłem do wniosku, że skoro jeżdżę sporadycznie to jest mi zbędny i tak zaczeło się modzenie i wymienianie część po części. Już 3 lata stoi w garażu i powoli zbliżam sie do końca prac.
  
 
Dzisiaj byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z lakierami. Wygląda na to, że moja Łada kiedyś była w kolorze oryginalnym numer 222 - yellow "cośtam".
Myślicie, że to możliwe? Nie wiem gdzie szukać w niej numeru lakieru i oznaczenia koloru, może jakaś podpowiedź?
Przy okazji czy pasują do niej uszczelki od Fiata 125 p (szyba czołowa, tylna i otwory drzwiowe) i kliny chromowane od 125p? Może ktoś wie?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Kliny do szyb z 125 do uszczelki Łady nie pasują. Fiat ma płaskie, a Łada ma z taką wpustką w uszczelkę. Sama kompletna uszczelka - nie wiem, lecz jako że szyba jest identyczna to może i uszczelka podejdzie...?
  
 
Cytat:
Nie wiem gdzie szukać w niej numeru lakieru i oznaczenia koloru, może jakaś podpowiedź?



Takiej kartki nie masz ?




(tu akurat posiłkowałem się zdjęciami Szokolady)
  
 
Cytat:
2013-07-16 20:33:56, emde pisze:
Takiej kartki nie masz ?



Coś ty, moja była już "pińcet" razy malowana przez "lokalnych fachowców" to i o kartce słuch dawno zaginął, a lakier oryginalny to został tylko na podłodze i najbardziej podobny do niego jest ten 222
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Mam pomysł na takie oto felgi 14" w mojej Ładzie:

Oczywiście bez tych białych "dyplomatek".
Co wy na to?
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Jeśli będzie tak samo zglebowana to jak dla mnie POEZJA
  
 
Cytat:
2013-08-06 19:29:43, djmarkus pisze:
Jeśli będzie tak samo zglebowana to jak dla mnie POEZJA


Niestety, zglebowana tak nie będzie ale felgi to 14 od starej Alfy Romeo i wydają mi się pasować do charakteru klasyka...
...choć jeśli mi się pomysł odwidzi, to założę oryginał z deklami chromowanymi i nie będę kombinował.
Serdecznie pozdrawiam.
  
 
Felgi z alfy jak najbardziej jestem za ale zwykłe stalówki ładnie odnowione dobrze na klasyku wyglądają.
  
 
Żebyście nie mówili, że nic się nie dzieje, dorzucam parę fotek
Warunki są jakie są ale robota powoli idzie do przodu
Tak, oczywiście, wiem, gdybym zapłacił 100 000 zł to remont miałbym z najwyższej półki i ładne kafelki na podłodze w hali...
...niestety zapłaciłem 1000 zł za materiały, więc jest jak jest
Serdecznie pozdrawiam.





  
 
Jestem w szoku. Mi do tego etapu jeszcze i jeszcze. Ja chyba zanim dotknę puszkę że szpachlą, to ty juz zaczniesz szukać następne auto do roboty. A jak zrobiłeś kierunki na blotnikach?