Silnik z Samary do 2107 ????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam pytanie, czy silnik z samary 1.5 pasuje do 2107 ?

Bo wydaje mi się, że powinien pasować?
  
 

można i najlepiej blok z priory, 126-ty motor (lekki układ korobwy i natryskiwacze oleju) i głowica 16V.





  
 
http://allegro.pl/silnik-lada-samara-1-5-55tys-bdb-i5216467226.html

To chciałem kupić, bo w mojej coś się chyba kończy ...
  
 
tak pasuje, mody sa minimalne.

dzwon nie na qszysykie sruby wchodzi.
lozysko walka w bloku
zaplon
zawieszenie motoru
  
 
Silnik od samary teoretycznie pasuje, w rzeczywistości nie. Z prostego powodu, aparat zapłonowy musiał być w kabinie zamiast nagrzewnicy. Można włożyć silnik od kaliny, 110, priory, bo mają zapłon już z czujnika na kole pasowym.
  
 
silnik z priory 16V byłby najlepszą opcją ale niestety w PL ciężko z jego dostępnością
  
 
Cytat:
2015-04-22 12:58:16, kisiello pisze:
silnik z priory 16V byłby najlepszą opcją ale niestety w PL ciężko z jego dostępnością



nie trzeba ograniczać sie do PL

jak ktoś poważnie stawia sobie za cel, taki rozwój jednostki napedowej, to niech pisze. 1,5-1,6 16V
kolegom co piszą z ciekawości ile by to kosztowało, albo myślą, że za 1000 zł kupią silnik z dostawą proszę o nie zawracanie głowy.
  
 
Wiem kto ma kompletny motor 126. Cena 2000 zł. Ale niestety u nas w pl do niczego się nie nadaje. Jeżeli wystarczy ci stock, to spokojnie można kupić i zrobić swap. Ale jeżeli masz ochotę podłubać przy silniku, to kto ci to będzie programował? Jedyne wyjście, to kupno ECUMASTERA, ale czy to już jest opłacalne?
  
 
w moskwie moge zaprogramowac kompa kazdemu i bez klopotu... nie widze w tym problemu
albo kupic sobie programator, a w necie sa programy i mnostwo wiedzy.