Tempomat w Auris

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, czy idzie zainstalować tempomat w Aurisie 1.6 Premium + Comfort z 2013 roku? Czy to kwestia dołożenia dźwigni czy także wiązki?
  
 
Jeżeli ta wersja silnikowa wystepuje w przyrodzie z tempomatem to da się.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Jest, jest i wszystko jest gotowe do przekładki - kupujesz tylko dźwigienkę za ok. 200 PLN.
To nie to co u mnie w Matrix'ie, że sterowanie poza ECU ...
  
 
Hej
A jak jest z rav i tempomatem ?
Właśnie zrobiłem 1100 kilometrów do cro i to deptanie gazu trochę denerwuje
  
 
Podobnie - kupujesz dźwigienkę.
  
 
dżwigienka 200 + koszty montażu to pikuś przy wyposażeniu w salonie nowego auta za pakiet: ksenony + tempomat życzą 5000tys; WTF
  
 
Cytat:
2014-06-18 17:57:02, tomi150 pisze:
dżwigienka 200 + koszty montażu to pikuś przy wyposażeniu w salonie nowego auta za pakiet: ksenony + tempomat życzą 5000tys; WTF


No bo reflektory wiazki sterownik AFS czujnik wysokości itd.a tu tylko ciągniesz kabel od komputera silnika względnie czasem już jest pos kierownica.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Auris Premium 1.6 z 2013 r. podłączyłem manetkę i zero reakcji - kontrolka na tablicy się nie zapala. Sprawdziłem manetkę pokazuje rezystancje takie jak powinny być, ale nic się nie dzieje, w czym może być problem? Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.
  
 
Sam sobie odpowiem na zadane pytanie, może komuś się przyda

Niestety w zależności od kraju produkcji są różne konfiguracje wiązki przewodów (dotyczy Aurisa II).
W moim przypadku (UK) brakuje przewodu łączącego PIN 60 wtyczki A50 (komputer znajdujący się przy filtrze powietrza) z PIN'em 1 wtyczki E6 znajdującej się pod maskownicą kolumny kierownicy.
Z tego co doczytałem to wersje produkowane w Turcji mają brakujący przewód, ale brakuje kontrolki w tablicy zegarów i tam tempomat działa, mimo iż nie świeci się kontrolka.
Trzeba poczekać na koniec gwarancji i dociągnąć brakujący przewód
  
 
Cytat:
2014-11-09 09:50:06, odyseuszek pisze:
Sam sobie odpowiem na zadane pytanie, może komuś się przyda Niestety w zależności od kraju produkcji są różne konfiguracje wiązki przewodów (dotyczy Aurisa II). W moim przypadku (UK) brakuje przewodu łączącego PIN 60 wtyczki A50 (komputer znajdujący się przy filtrze powietrza) z PIN'em 1 wtyczki E6 znajdującej się pod maskownicą kolumny kierownicy. Z tego co doczytałem to wersje produkowane w Turcji mają brakujący przewód, ale brakuje kontrolki w tablicy zegarów i tam tempomat działa, mimo iż nie świeci się kontrolka. Trzeba poczekać na koniec gwarancji i dociągnąć brakujący przewód

Niewiem co to bylo ale jakis Auris od kolegi i wlasnie ciagnalem kabel spod maski ,a w kompie nawet wolnego pina nie bylo wiec trzebabylo go dolozyc,

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2014-11-10 23:27:24, Bigelektron pisze:
....a w kompie nawet wolnego pina nie bylo wiec trzebabylo go dolozyc,



Czy w ASO można dostać piny (konektorki) do wtyczki kompa i wtyczki E6, jakie mają symbole/oznaczenia, jak o nie pytać?
  
 
Cytat:
2014-11-11 20:13:02, odyseuszek pisze:
Czy w ASO można dostać piny (konektorki) do wtyczki kompa i wtyczki E6, jakie mają symbole/oznaczenia, jak o nie pytać?


Można trzeba je znaleźć ...czesciarze znajda ci te piny w niespełna 2 godziny później zamawiasz i możesz być pewien ze przyjdą nie te. ale sprobowac można.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
Z tego co doczytałem to wersje produkowane w Turcji mają brakujący przewód, ale brakuje kontrolki w tablicy zegarów i tam tempomat działa, mimo iż nie świeci się kontrolka.



Czy ta informacja jest pewna ?
  
 
Cytat:
2014-11-12 21:58:03, Bigelektron pisze:
Można trzeba je znaleźć ...czesciarze znajda ci te piny w niespełna 2 godziny później zamawiasz i możesz być pewien ze przyjdą nie te. ale sprobowac można.



Można dostać, swego czasu szukałem do zamontowania głośników w tylnych drzwiach, cena jednego PINu ~40zł, lekko licząc potrzebowałem minimum 8 Pinów plus dwie kostki, całość ~350 zł, za same PINy i kostki !!!. Teraz wiem skąd cena montażu głośników w ASO kosztuje w granicach 1000zł. Kupiłem używane głośniki na allegro, PINy na Ebay'u od jakiegoś Włocha (nie zupełnie jak oryginalne, ale w kostkę się wpasowały), całość z wysyłką wyszła mi jakieś ~200zł (głośniki i PINy) i sam sobie te głośniki zamontowałem (bo radio o dziwo fabrycznie było już na 4 głośniki).

Pozdr.
Robert
  
 
Cytat:
Z tego co doczytałem to wersje produkowane w Turcji mają brakujący przewód, ale brakuje kontrolki w tablicy zegarów i tam tempomat działa, mimo iż nie świeci się kontrolka.



Czy ta informacja jest pewna ?