Odgłosy sprzęgła.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Zauważyłem, że od kilku dni gdy wciskam lub wyciskam sprzęgło słychać dziwny dżwięk.Coś jakby delikatne skrzypienie lub piszczenie jak przy tarci dwóch kawałków gumy o siebie.Dżwięk nie jest głośny, zazwyczaj słychać go z rana gdy ruszam.Po przejechaniu jakiegoś kawałka z parokrotnym przemieszaniem biegami dźwięk cichnie, choć nie zawsze.
Co to może byc albo czego to mogą byc objawy??
Dwa tygodnie temu odebrałem auto od mechanika po wymianie pierścionków i innego ustrojstwa, i nie uśmiecha mi sie znowu odstawiac auta do mechanika
Ktoś mnie pocieszy??
Pozdrawiam
  
 
Zobacz czy to przypadkiem nie uszczelniacz na pompie sprzęgła... Ściągnij dolną osłonę kokpitu na dogami kierowcy tak, aby zobaczyc miejsce gdzie zamocowane są pedały. Z pedału sprzęgła wychodzi taki bolec który wchodzi w przegrodę silnik<=>kabina. To może byc to - posłuchaj.

Pozdrawiam
  
 
Wydaje mi się że jakby gdzies głebiej, z komory silnika ale sprawdzę dzisiaj.
Gdyby to było to o czym mówisz to mam się już martwić czy nie?
  
 
Zajrzyj do podobnego wątku tutaj

Jeśli to pompa to nie ma problemu - reperaturka kosztuje ze 20zł.
A jeśli nie cieknie -przyjrzyj sie- a stwierdzisz że to to, to ( ) mozesz delikatnie posmarować jakimś smarem który nie nieszczy uszczelek.
Moze też być siłownik jeśli słyszysz to z komory silnika... Otwórz maskę i słuchaj a niech ktoś wciska sprzęgło... Reperaturka tez niedroga jakby co
To moze też być powietrze w układzie, zacznij więc od odpowietrzenia.
Gorzej jeśli coś z wałkiem ale nie sądze, skoro piszesz że po jakimś czasie ogłosy milkną....

Pozdrawiam
  
 
Kitza mam to samo i doszedłem do wniosku że to piszczą sprężyny "łapy" sprzęgła. Brak smarowania i skrzypi sprężyna. Po posmarowaniu WD-40 pomogło ma jakieś pół roku, ale znowu zaczyna mi skrzypieć. Zobaczysz to jak zdejmniesz tą gumową osłonkę koło siłownika na skrzyni, niech ktoś naciska pedał sprzęgła i podejrzewam że z tamtąd będzie dochodził pisk. Tylko jak będziesz chciał popsikać WD-40 to staraj się psikać pionowo w dół i w prawo, a nie w lewo coby nie popsikać docisku i tarczy sprzęgła.

Pozdro
  
 
Przysłuchałem się dokładnie wczoraj.Qmpel wciskał a ja słuchałem
Dźwięk dochodził gdzieś mniej więcej z prawej strony silnika (stojąc przodem do auta), na wprost pedału sprzęgła.
Ciężko określić dokładne położenie, a nie chciałem nic wczoraj grzebać bo rozlało sie konkretnie a garażu brak
Ale jak pisałem wcześniej gdy dojechałem do domq, pompowałem sprzęgło parokrotnie i cisza.Najmniejszego odgłosu.
Misiek, może nieco dziwne pytanie ale nie spotkałem sie jeszcze z czymś takim jak reperaturka.Co to jest i jak się tego używa??
Mógłbys wytłumaczyć??

Pozdrawiam
  
 
A skąd było słychać - bardziej z przodu czy z tyłu komory silnka?

A reperaturka to po prostu zestaw naprawczy .. uszczelka, sprężynka .. co tam potrzebne Zobacz tutaj, to strona sklepu internetowego. Daj "wiecej o produkcie" to otworzy się zdjęcie...

Pozdrawiam
  
 
Stojąc przodem do auta to tak z boku, z prawej strony komory.
Mniej więcej na wysokości filtra powietrza.

A przy okazji jeszcze pytanko odnośnie sprzęgła.Jeśli sprzęgło bierze mi na samym dole, tzn. gdy pedał jest blisko podłogi to może byc oznaką zużycia tarczy czy czegoś jeszcze??
Gdy podczas ruszania dam nieco więcej gazu (nieduzo) auto rusza gładko, gdy dam "normalnie" rusza z delikatnym (wyczuwalnym w sumie tylko dla mnie) szarpnięciem.
  
 
Musisz wiedzieć dokładnie gdzie... Przyłóż ucho do pompy sprzęgła od strony silnika - musisz ustalić czy skrzeczy tam czy gdzie indziej (wysprzęglik - na skrzyni).

Sprzęgło można regulować. Jeśli nic nie ruszałeś a nagle bierze przy samej podłodze to odpowietrz układ i zobacz czy będzie różnica...

Pozdrawiam