Wyciecie kata w plusie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
interesuje czy sa jakies negatywy co do wyciecia katalizatora w polonezie na mono motronicu boscha
P.S.
po odpieciu sondy lambda komuter nie wykryl usterki dlaczego!?
ktos wie?
mam problemy z zapalaniem jak auto postoi ok 2 dni (bez wzgledu na pogode)
polonez zasilany jest gazem na instalacji z tzw. przegazowka
czyliu odpala wylacznie na benzynie
jakies sugestie?
  
 
jeśli to bosch to proponuje sprawdzić czy sonda działa. ona często leci w boschach. Wskazuje stały sygnał i komp właściwie moze robić z mieszanka co chce.
A co do wycięcia kata - załóż tłumik z GLE(przelotówka), a kata zostaw na przeglądy

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Olo dobrze prawi a co do odpięcia sondy - mój też nei wykrywa usterki (wykrył raz na jakieś 50 odpięć).

A co do odpalania to może pompa paliwowa Ci siada, o świecach kablach i innych tym podobnych pierdołach nie mówię.
  
 
cewka zaplonowa nowa ,kable, swiece nowe,czujnik temp nowy,
czujnik polozenia przepustnicy sprawny

P.S.
co do pompy to probowalem podpompowac uklad kilka razy (przekrecic zaplon, odpompowanie ukladu, na 0 znow przekrecis zaplon dopompowanie ukladu i tak kilka razy i nic nie pomagalo)
czy po tym nie moge wnioskowac ze pompa jest dobra?
  
 
wyciecie kata i zmiana na tlumik z gle , jak to sie ma do czystosci spalin?

[ wiadomość edytowana przez: kania_ dnia 2004-02-07 22:11:41 ]
  
 
U mnie po wyjęciu kata i wstawieniu tłumika czystość spalin o dziwo pozostała w normie
  
 
Ja wyciąłem kata i w to miejsce mam rurke (30 lub 40 zł ) u faceta od tłumików. Ani głośniej ani ciszej. Czy lepiej nie wiem ale pewnie tak. Co do przeglądu to taniej sobie załatwić niż wymieniać samemu (kupa czasu i brudu ) lub płacić.
  
 
A czy kat w GSI jest taki sam jak w abimexie, czyli czy będzie pasował, bo mam taki w piwnicy z rozbitego?
  
 
O wycięciu katalizatora można poczytać więcej - TUTAJ
  
 
No u mnie w bosch`u po wycieciu kata , wstawieniu tam strumienicy , a dalej juz wolny wydech nic zlego w sumie sie nie dzialo. Jedyny minus jaki zauwazylem to bylo lekkie falowanie wolnych obrotow , ale jak zaczal chodzic :>>
  
 
Cytat:
2004-02-08 17:15:35, Hrumak pisze:
No u mnie w bosch`u po wycieciu kata , wstawieniu tam strumienicy , a dalej juz wolny wydech nic zlego w sumie sie nie dzialo. Jedyny minus jaki zauwazylem to bylo lekkie falowanie wolnych obrotow , ale jak zaczal chodzic :>>

hihi miałem tak samo był jeden minus bardzo głośno i alarmy dziwnie zaczynałe wyć jak blisko innego auta dodałem gazu no ale fraida jest