Jakie paliwo ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moze temat bardzo prosty bo przeciez kazdy leje co chce ale mam pytanko.
Mam poldka Caro 92r jakie paliwko lac , w ksiazce pisze ze lac 94 ale jak wiadomo juz jej prawie nie ma bo zastapiona ja U95 no i lej a wlasnie U 95 a moze troszke dolozyc i lac 98?? dodam ze mam silnik po kapitalce juz po dotarciu, tak wiec jak myslicie ??
  
 
W dzisiejszych czasach tak naprawde to nie wiemy co lejemy do baku. Slyszalem ze w najlepszym razie na oszukanczych stacjach lejemy okolo 89 oktanow
  
 
Abstrahując(ale fajne słowo )od jakości cieczy,którą tankujemy na stacjach,do polonezika'92 możesz bez obaw lać Pb95-ma on już utwardzane gniazda zaworowe.Pb98 nie ma sensu lać,chyba,że masz mocno splanowaną głowicę,a co za tym idzie większy stopień sprężania.Pozdrawiam!
  
 
"Abstrahując(ale fajne słowo )od jakości cieczy,którą tankujemy na stacjach,do polonezika'92 możesz bez obaw lać Pb95"


czyli 89 oktanow na niektorych stacjach - niestety


Pozdrawiam, Dominik

FSO Auto Klub
Od switu do switu w dobrym Towarzystwie...

[ wiadomość edytowana przez: Dominik dnia 2003-05-21 09:37:08 ]

[ wiadomość edytowana przez: Dominik dnia 2003-05-21 09:41:04 ]
  
 
Burza na ostatnim spocie szalał fiaciorem (silnik Poloneza) na Pb98 i
  
 
i....?? i co?
  
 
I nic. Jezeli masz glowice z 1992 roku to spokojnie mozesz lac 95 bezolowiowa albo U95. Dla tego silnika to bez roznicy. Tak samo jak wlejesz 98.

Pozdrowka
Adamus
  
 
i kopa miał niezłego, tylko tyle...
  
 
Ja u siebie leje 98 lub jak jest okazja 99Vpower+racing

różnica jest dość wyraźna.

PS. Tak przy okazji to np. paliwo 94 ma w silniku 88 oktanów , bo 94 to liczba podawana po próbach laboratoryjnych.
  
 
no ok, czyli sumujac moje pytanie

Posiadam Poloneza Caro 1,5 gle r.92 po kapitalce silnika juz dotarty, czy moge lac 98 lub cos lepszego??
  
 
Zawsze możesz lać lepsze pod wzgledem liczby oktanowej to nigdy nie szkodzi a czsem wręcz poprawia pracę silnika zwłaszczajesli np latem lubi sobie spalac stukowo
  
 
ja zapodawałem 98 (była różnica w stosunku do 95) na BP ale od niedawna jest nie ciekawie z ich paliwkiem,może tylko na tej stacji której tankuje zazwyczaj (bo pani jakoś tak chodziła gorączkowo podczas kontroli jakości paliwa)...tankuje na takiej małej stacji paliw i miłe zaskoczenie na Pb95...więc symbole można traktować z przymróżeniem...takie moje zdanie
  
 
Nie polecam V-Power Racing, bo niektore silniki dziwnie na nim chodza. Wiem to od ludzi, ktorzy robia na prawde wysilone silniki do rajdow. Wedlug nich juz lepiej lac 98.
  
 
ja rownierz mam poldka rocznik 92. leje do nie go tzw. Uniwersalna czuli U95 to jest paliwo zastepcze za tzw zółta czyli 94 i co by mi lepiej czedl raz na miesiac wlewam 1/2 baku U95 i Pb 95 i lepiej idzie, nie wiem na czym ta mieszanka polega ale od tego momentu nie dlawi mi sie. a i jeszcze jedno jezeli lejesz w warszawie to lej na stacjach Statoil lub BP inne na ogol maja paliwo chrzczone (niestety) jak to poznac ? no u mnie paliwo chrzczone objawia sie skokami obrotów, silnik mam ustawiony na jalowym 800 obr/min a na chrzczonym paliwie skacza mi od 1000 - 1200, raz mialem przypadek ze mialem wirowanie obrotow 1000-1500 szybko dojechalem do innej stacji zlalem stare paliwo i musialem kupic nowe, o tyle szczesliwie ze bylo tylko 10 l ale zawsze te 35 pln w plecy.
Pozdrawiam i zycze jak naj mniej przykrych doswiadczen z paliwem wasz .dow
  
 
a ja do swojego leje LPG
  
 
Mam bardzo śmieszny problem- Kupiłem od rodziny z którą obecnie nie mogę
się skontaktować poloneza z 1991 roku, i nie wiem ( proszę się nie śmiać
zbyt głośno ) jaki rodzaj paliwa mam do niego wlać a mam pusty bak- moje
1 -sze tankowanie- czy ma to być benzyna bezołowiowa - jak to poznać - pod
względem samochodów jestem zupełnym laikiem.
  
 
Witaj.
Genralnie kazde paliwo w tej chwili sprzedawane w naszym kraju jest bezolowiowe. W zasadzie mozesz do niego lac kazde, natomiast ja polecam Uniwersalna 95 dlatego ze ona najlepiej nadaje sie do tego typu silnikow. W kazdym badz razie gdybys nalal bezolowiowej 95 czy 98 nic sie nie powinno stac.
Pozdrawiam
  
 
Lej Uniwersalna 95 Pb
Zapytaj sie czy byl cos robione przy silniku jezeli byly wymieniane tloki i masz juz te nowe od plusa to mozesz lac wszystko oprocz ON
  
 
A co mają do tego tłoki? Jeśli już to gniazda zaworowe...
Ja bym lał uniwersalną 95 Ale jak wlejesz Pb95 to nic sie nie stanie.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
Mysle ze Olo ma racje.
Tloki rzeczywiscie malo maja chyba wsponego z paliwem.
Uniwersalna 95 - a najlepiej to zrob go sobie na gaz