Przyciemnianie szybek...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! Chce sobie przyciemnić szybki! Czy wsytarczy kupic taka zwykła folie za 25 złotych czy polecacie raczej coś lepszego?
W 3-drzwiowym autku warto wyciągać tylnie szybki czy kleić folie na założone normalnie? duzo zabawy z wyciaganiem i wkładaniem?
  
 
Lepiej wyciągnąć szybki a dziadostwa nie kupuj szkoda kasy, roboty i czasu. Tania folia się rysuje i zmienia kolor. Jej zaletą jest tylko to że jest tania
  
 
no a jak je wyciągne to nie będzie później problemu ze wsadzeniem? A jak z tylną? Jak mnie Szanowni Panowie Policjanci zatrzymają to będą się rzucać? Zna ktoś to z autopsji??
  
 
tylnej szyby nie wyciągniesz i nie radzę ci jej samemu oklejać bo nawet fachowcy którzy to robią twierdzą że szyba tylna w escorcie jest perfidna do klejenia. natomiast boczne są na uszczelkach i nie ma z nimi najmniejszego problemu. Potem wkładasz je na sznurek i gra Co do policji to zawsze się czepiają chociaż ja nie miałem jeszcze kontroli a mam wszystkie zrobione (foto w profilu) więc jakby mnie zatrzymali to dowód kasują od razu.
  
 
z tylnia szybka to nawet nie zaczynaj bo napewno przegraesz to starcie zwlaszcza ze widze ze nie robiles tego wczesniej
tanie folie jak mowia koledzy wcale nie jest tania i bardzo szybko sie robi jasna.
ja dalem autko do warsztatu (choc wczesniej kleilem troszke folii)
za 3 szyby tzn tylnia i malutkie(5drzwiowka) zaplacilem 120 zl gwarancja na 5 lat. czekalem 3 godzinki. puki co jestem bardzo zadowolony
polecam dac autko do specow i bedziesz miec zrobione pozadnie
  
 
A za zrobienie 3 szybek( tylnej i 2 bocznych), jkąś amarykańską folią podobno lepszejszą, to 200 zł to jest dużo, czy mało?
  
 
to co siedzi w tej eylnej szybie takiego ze nie chce wyjsc?
chodzi o kształt?
  
 
Cytat:
2005-06-09 16:21:38, FAROW pisze:
to co siedzi w tej eylnej szybie takiego ze nie chce wyjsc? chodzi o kształt?


Właśnie chodzi o kształt. Jest jak korytko. Spróbuj sobie zrobić z kawałka sreberka po czekoladzie wklęsłe naczynie. Bez zaginania nic nie da rady i tak właśnie dzieje się z tą folią. Trzeba ją odpowiednio podgrzewać żeby się skurczyła tu i ówdzie i dobrze siadła. To nie takie proste a folia kosztuje, nie można sobie pozwolić na straty
  
 
Cytat:
2005-06-09 16:48:40, misiolino pisze:
Właśnie chodzi o kształt. Jest jak korytko. Spróbuj sobie zrobić z kawałka sreberka po czekoladzie wklęsłe naczynie. Bez zaginania nic nie da rady i tak właśnie dzieje się z tą folią. Trzeba ją odpowiednio podgrzewać żeby się skurczyła tu i ówdzie i dobrze siadła. To nie takie proste a folia kosztuje, nie można sobie pozwolić na straty


Niop, u mnie w kombicy folia jest klejona z 3 pasów a wydaje mi się że jest bardziej płaska niż w 3d
  
 
Cytat:
2005-06-09 16:52:02, Baast pisze:
Niop, u mnie w kombicy folia jest klejona z 3 pasów a wydaje mi się że jest bardziej płaska niż w 3d


Ja mam z jednego ale kumpel miał roboty co nie miara uff ale się namęczył no i niewygodna robota bo klapa wisiała na samochodzie a resztę szybek to sobie na stole oklejał
  
 
No to mnie nastraszyliście... :] i juz nie wiem co robic... Moze rzeczywiscie udam sie do fachowców...
  
 
tylna szybe jak masz dobra folie tez dasz rade okleic
przyloz folie do zewnetrznej czesci dopasuj do szyby - dogrzej (oczywiscie na wode ja przyloz i dopasoj) przytnij na wymiar i dopiero od srodka ja klej
  
 
tanie folie mają jeszcze jednego plusa poza tym że są tanie, jeżeli zaistnieje konieczność zerwania folii (czego nikomu nie życzę) będzie jej mniej żal i będzie to łatwiej zrobić. Mam kolegę który miał kiedyś dobrze oklejone szyby (ok 100pln-szt) lecz po miesiącu jazdy podczas kontroli zostało mu postawione ultimatum albo zrewie albo mandat+zabranie dowodu. Gdyby miał kiepską folię oszczędziłby 200pln
......no i pozostaje kwestia przeglądów-nie wszyscy dają dowód znajomemu, a jak ktoś potrafi można sobie zerwać na przegląd i potem założyć nową, myślę że nawet tania folia wytrzyma rok w przyzwoitym stanie.
  
 
albo jeszcze inne rozwiazanie - wozic komplet szyb przednich bocznych w bagazniku
  
 
mam do sprzedania akurat
  
 
Czy moga sie doczepic do atestowanych foli na tylnej szybie i bocznych-tylnych drzwiach, jesli przod jest bez?
  
 
Cytat:
2005-06-09 20:12:07, dyras pisze:
Czy moga sie doczepic do atestowanych foli na tylnej szybie i bocznych-tylnych drzwiach, jesli przod jest bez?


Teoretycznie te szyby możesz zamalować na czarno bylebyś miał obydwa lusterka boczne ale jak to z prawnego punktu teraz wygląda to nie wiem bo wszystko szybko sie zmienia
  
 
ja sobie obkleilem tania folia za 25zl bo mam tanie auto, tani ubior. Nie stac mnie na cos wiecej Przyciemnilem tyl ja tam nie siedzie nie patrze sie na ta folie wiec mnie to nieinteresi co tam widac w tyl bocznych szybach hehehehehe
  
 
Cytat:
2005-06-09 20:12:07, dyras pisze:
Czy moga sie doczepic do atestowanych foli na tylnej szybie i bocznych-tylnych drzwiach, jesli przod jest bez?



z tego co mi wiadomo to czego byś nie miał na przedniej i przednich bocznych to mogą się czepiać
  
 
PUNIU- A o co chodzi z tym dogrzewaniem? ja kiedys kleiłem folie w jednym ex-autku ale tam szyby były dość proste! więc poszło gładko... Jak mam tą folie dogrzewac??
A co do tylnich szyb to przepisy sie ciut gryzą, bo z jednej strony mowa o tym że nie można ograniczać w żaden sposób widoczności, nawet bagażami na tylnym siedzeniu aż pod sufit, a z drugiej to że jak masz dwa lusterka to nie musi być wcale tylnych szybek (przykład pseudo-dostawcze typu berlingo czy kangoo) Więc jak to jest?? Pozdro