Sposób na zerwane odpowietrzniki hamulców

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podaje sposób jak sobie poradziłem z zerwanymi odpowietrznikami docisku hamulca.
Wymieniałem tarcze hamulcowe i jak zawsze zrywają sie odpowietrzniki jak w każdym aucie. Można rozwiecić i odpowietrznik i wkręcić tzw. wykrętak do zerwanych śrub, ale nie zawsze działa bo lubi sie i on ułamać. Można odrazu rozwiercić odpowietrznik i nagintować powtórnie.
Mój problem był w tym że rozwiercając odpowietrznik rozwiercili mi za głęboko na wiertarce stołowej tak że został rozwiercony stożek który zamyka się odpowietrznikiem. Powiedziano mi że trzeba kupić nowy zacisk. Stwierdziłem że nie będe wydawał takiej kasy, wymyśle coś.
Trzeba rozwiercić otwór na sróbe 8 i nagwintować potem założyłem odpowietrznik od pompy wtryskowej wózka widłowego jakieś 1,5zł szt. i wkrećić. lub jesli otwór jest już więcej rozwiercony mozna zatulejować i nagwintować od nowa pod ósemkę. Odpowietrznik od pompy wtryskiwacza wygląda tak jakby śruba ósemka z dziura w środku i jest w tej dziurze nagwintowane i ckręca się śróbkę 7-mkę. odpowietrza sie potem układ odkręcając tą małą śrubkę która nie zapieka się tak strasznie.