Jak przeprowadzić renowacje alufelg

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
chciałbym sie dowiedzieć jak mam zrobić renowacje alufelg? jakich środków sie używa (do szpachlowania, malowania i lakierowania)nie chce zlecać to firmie, chce to wykonać sam jak na faceta przystało wtedy jest największa radocha nie?
jak są przypalone to cała felga czy tylko jej powłoka?
najlepiej opiszcie mi jak mam postępowac kork po kroku
  
 
jestem po renowacji cromodor cd30 ale ni jak nie moge znalezc czasu zeby napisac artykul i wrzucic na stronke ale moze neidlugo uda mi sie cos napisac
  
 
Czekam niecierpliwie, sam może wreszcie się w sobie zbiorę i dokonam renowacji MELBERÓW.
  
 
mam od niedawna 4 alufelgui ale rzeba je podpicowac szukam w necie jak to zrobic i puki co glucho fszedzie nic nie moge znalezc konkretnego wiec czekam na twoj artykul z nadzieja ze znajdziesz czas pszed koncem wakacji
  
 
Cytat:
2005-08-07 17:14:18, fiction pisze:
mam od niedawna 4 alufelgui ale rzeba je podpicowac szukam w necie jak to zrobic i puki co glucho fszedzie nic nie moge znalezc konkretnego wiec czekam na twoj artykul z nadzieja ze znajdziesz czas pszed koncem wakacji


zobaczymy
  
 
to ja sie podpinam, tez czekam.!
  
 
no i nareszcie udalo mi sie cos naskrobac na stronce forum www.renowacja-nadwozia.prv.pl w dziale artykuły jest referacik z renowacji moich cromodor cd 30
milego czytania
  
 
mam pytanie po zimie na dwoch felgach pojawily sie purchle
w zwiazku z czym kwalifikuja sie do odnowienia - nie chce ich polerowac ale chcialbym ponownie polakierowac (i to tak zeby nie odlazlo po pol roku) rozumiem ze trzeba je cale zczyscic do golego metalu? .Bylem w sklepie dla lakiernikow i okazalo sie ze nie ma taniego podkladu do aluminium - gosc twierdzil ze z tanich podkladow wg karty katalogowej do alu nadaje sie tylko novol ale
on akurat novolem nie handluje wiec wrucilem z niczym = naprawde zwykly podklad nie nadaje sie do alu?
Poza tym jest kwestia dwoch pozostalych felg chcialbym tez je pomalowac aby wszystkie mialy ten sam kolor -nie ma na nich purchli czy wystarczy zmatowac to co jest , odtluscic potem baze i klar czy tez zjazdzac lakier do zera ?
  
 
Zzzz.....
Zarówno plastiki jak i aluminium przed malowaniem wymagają użycia specjalnego podkładu gruntującego. Ma on za zadanie zwiększyć przyczepność docelowej warstwy lakieru. Zwykły podkład będzie odchodzić.
Po położeniu takiego gruntu na alu trzeba jeszcze nałożyć zwykły podkład akrylowy i dopiero wtedy można kłaść bazę i bezbarwny.

Nie musisz szlifować całych felg do żywego aluminum. Wystarczy, że rozszlifujesz purchle i wyrównasz powierzchnię dookoła.
Pozostałe felgi, jeśli są w dobrym stanie, wystarczy tylko zmatować i od razu można kłaść bazę i bezbarwny.

Do odtłuszczania można użyć nitro ale przed malowaniem warto użyć Zmywacza. Bardzo dobry i tani produkuje również firma Novol (cena do 10zł/litr)
Podkład zwiększający przyczepność o którym mówili Ci w mieszalni jest stosunkowo tani i niezły. Dostępny niestety tylko w półlitrowychopakowaniach (cena ok 35zł)
Możes zteż porozglądać się w mieszalniach za podkładem DuPont'a. Jest on niby dostępny tylko w opakowaniach litrowych i jest do tego trochę droższy od novola, ale za to większość mieszalni rozlewa go w małe buteleczki. I tak do pomalowania czterech felg starczy setka takiego podkładu (a więc koszt do 10zł)

Ja osobiście potrzebowałem na 4 felgi właśnie setki gruntu, półtorej setki podkładu akrylowego, półtorej setki bazy i trzech setek bezbarwnego.
Bezbarwny położony został grubo, ale za to daje większą głębię.

Jak coś to zrobiłem sobie fajną recepturę na felgi z mieszalnika firmy DuPont. Jakby ktoś chciał mogę podać. W moim profilu widać na zdjęciu efekt.

Hmmm no nie, obejrzałem sam sobie te zdjęcia i nie widać. No ale w rzeczywistości jest ciekawe ziarno, dodatkowo rozsunięte flopem. Sporo ilość bezbarwnego dodatkowo nadaje głębię

[ wiadomość edytowana przez: arek_omega dnia 2006-04-15 21:11:42 ]
  
 
Czy wymalowanie alufelg FELGMALEM Polifarbu to dobry pomysł??? Czy dobrze się "kładzie" i jakie podkłady na alu pod tę farbę???
I jeszcze jedna sprawa, moje felgi to INTRA z gwiazdą i "śrubami" imitacą skręcanej felgi na obwodzie tarczy felgi (uf, czyba jasno to opisałem). Otóż te śróbki byłyplaskikowe i zostały usunięte z felg (zniszczone były). czy takie gdzieś można dostać? Rozważam ewentualnie jako zamiennik śróbki stalowe oksydowane zamocowane za pomocą kleju, ew nagwintowania istniejących otworów po starych plastikowych.