Passat

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pare słów na temat Passacika

HISTORIA MODELU

1973 Początek produkcji VW Passata
1977 Niewielkie zmiany konstrukcyjne nadwozia
1978 Zastosowanie w niektórych wersjach silnika wysokoprężnego o mocy 50 KM
1979 Pojawienie się na rynku odmiany Gli z silnikiem o mocy 110 KM
1980 Znacząca modernizacja modelu. Większe i bardziej wygodne nadwozie, silniki również w wersji 5-cylindrowej
1980 - kwiecień - Wersja kombi Variant
1988 - luty - Zmiana modelu. Inaczej ukształtowany tył nadwozia
1988 - czerwiec - Zaoferowanie klientom silnika 1,6 l TD
1989 - luty - Wprowadzenie do produkcji silników o pojemności 2,0 l, 16V i mocy 136 KM
1989 - wrzesień - Uruchomienie produkcji silnika wysokoprężnego o pojemności 1,9 l z katalizatorem
1991 - sierpień - Rozpoczęcie produkcji wersji auta z silnikami Diesla o pojemności 1,9 l z katalizatorem oraz 2,8 l, V6 o mocy 174 KM
1993 Modernizacja modelu
1996 Pojawienie się na rynku nowego modelu Passata

ZALETY

Bardzo przestronne wnętrze
Duży bagażnik
Komfortowe resorowanie
Silniki o wysokiej kulturze pracy
W autach wyprodukowanych po 1996 roku wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerów

WADY

Do 1993 roku nierówna jakość wykończenia
Nieszczelne przewody hamulcowe
Utrudnione włączanie biegów (szczególnie biegu wstecznego)
Szybkie zużywanie się półosi napędowych
Korozja układu wydechowego
Nie zawsze dobrze dopasowane drzwi
W wersji kombi: hałasy dobiegające z tylnej części nadwozia
Usterki w zawieszeniu (najstarsze modele)

A oto przedstawiciel


  
 
no no no
wkocnu sasetka napisala cos o passaciku tlyko szkoda ze nie o swoim tlyko ogulnie

Sasetko mi bardzo podobaja sie wszytkie asutka z rodziny vw (bez skody). A jak chodzi silniczke ??
Glosny czy cichy ??
  
 
silnik chodzi cicho

a co do mojego Passacika:
- alu felgi
- elektryczny szyberdach
- komputerek
- jak widac podwojne listwy
- halogeny
- regulacja świateł
- dzielona tylna kanapa
- wspomaganie kierownicy
- centralny zamek
  
 
a komputerek to o co chodzi z nim....pokazuje wskazania np jak chwilowe spalanie, ilosc benzyny w zbiorniku, max zasieg itd itd??
  
 
z tego co widac to passat ma wiecej wad niz zalet....


a co do komputerka to pokazuje on spalanie srednie ale w w/w modelu cos jest zrabane bo pokazuje wartosci o wiele za niskie... dalej pokazuje ilosc kilometrow przejechanych od przekrecenia kluczyka, ilosc kilometrow przejechanych od resetu, temp otoczenia i silnika, no i zegarek ogolnie rzecz bez sensu wstawiona... mozna sie bez tego obejsc.

ps. ogulnie=ogolnie
  
 
Cytat:
2005-08-03 10:19:46, Voy pisze:
z tego co widac to passat ma wiecej wad niz zalet.... a co do komputerka to pokazuje on spalanie srednie ale w w/w modelu cos jest zrabane bo pokazuje wartosci o wiele za niskie... dalej pokazuje ilosc kilometrow przejechanych od przekrecenia kluczyka, ilosc kilometrow przejechanych od resetu, temp otoczenia i silnika, no i zegarek ogolnie rzecz bez sensu wstawiona... mozna sie bez tego obejsc. ps. ogulnie=ogolnie


no fakt trudno sie przyzwyczaic z poldka do takiej klasy auta
  
 
Cytat:
2005-08-03 10:19:46, Voy pisze:
ogolnie rzecz bez sensu wstawiona... mozna sie bez tego obejsc.



hmm skoro bez sensu to po co sie nim ciagle "bawisz" jak go prowadzisz

a co do wad i zalet hmm trudno i tak bywa... jak do tej pory sprawuje sie dobrze
  
 
Cytat:
2005-08-03 13:20:25, saseta1 pisze:
hmm skoro bez sensu to po co sie nim ciagle "bawisz" jak go prowadzisz a co do wad i zalet hmm trudno i tak bywa... jak do tej pory sprawuje sie dobrze


hehehehe
Voy jest jak dziecko
zobaczy cos fajnego to odrazu sie bawi
P.s Sasetko uwazaj zeby niepopsul tego
  
 
oj Taz Voy napewno nie popsuje..
a co do dzieka wszyscy faceci sa dziecmi
  
 
a kobiery bobaskami
  
 
Cytat:
2005-08-03 11:33:32, taz pisze:
no fakt trudno sie przyzwyczaic z poldka do takiej klasy auta




tu mnie rozbawiles... nie mowie ze nie lubie jezdzic paskei bo tak nie jest ale jedak nie moge sie zgodzic z twoim tokiem rozumowania... Jednak co mlodosc to mlodosc jak juz bedziesz jezdzil samochodami nie na miejscu pasazera to wtedy bedziemy mogli po dyskutowac. a narazie o klasach aut ktorych nie uzytkowales nie pisz bo nie masz zielonego pojecia.
  
 
ja niemam pojecia ?? oj voyus voyus
w jakich czasach teraz zyjesz??
teraz to ty mnie rozbawiles

[ wiadomość edytowana przez: taz dnia 2005-08-03 14:37:40 ]
  
 
Cytat:
2005-08-03 14:37:04, taz pisze:
ja niemam pojecia ?? oj voyus voyus w jakich czasach teraz zyjesz?? teraz to ty mnie rozbawiles [ wiadomość edytowana przez: taz dnia 2005-08-03 14:37:40 ]



ja ciebie powiadasz? ilez to ty samochodow juz prowadziles ze wogole zabierasz zdanie i starasz sie dyskutowac na tematy o ktorych nie masz pojecia... ja prowadzilem juz bardzo duzo roznych aut i moge sie wypowiedziec jaki samochod mi najbardziej odpowiadal a ktory najmniej, ale nie mowie ze przesiadka z twojego seata na poloneza to zmiana klas aut z gorszej na lepsza choc nie ukrywazm ze polonezem mi sie lepiej jezdzi niz takim samochodem jak ma twoj tata... poprostu jeszcze musisz sie duzo nauczyc...
  
 
Vouu jezdzilem uz 3 samochodzami za kierownica
coprawda to tylko po drodze po ktorej byl sredni ruch ale byl
  
 
Taz CIcho badz Voy ma racje nie masz pojecia o jezdzie jak mozna mowic o czym takim jak sie nie siedzi codziennie w saomochodzie i nie wyjezdza na ulice nim tylko od czasu do czasu i to tam gdzie ejst mniejszy ruch.

A FACECI TO RZECZYWISCIE DUZE DZIECI ALE KOBIETY TEZ NIE SA LEPSZE
  
 
no jak od czasu do czasu to mzna nazwac
regularnie co tydzien po drodze na nowa debe i co jakis czas czyli co 2 tyg po lubelskiej ( na Lublin)

Okok bed juz cicho bo mi pan szanowny moderator da bana
  
 
witam
rozgladam sie za jakims autem i doszedlem ze najlepszy bedzie vw.jednak nie mam za duzo funduszy wiec mam problem taki.czy passat kombi w dieslu 1.6l z 87r.jest godny uwagi czy nadaje sie juz tylko na szrot?
pozdrawiam