Przed lakierowaniem odtłuszczanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pomalowałem podkładem samochód przeszlifowałem póżniej papierem i malowałem i niestety wyszły mi kropki takie jak by było coś tłustego czy mam jeszcze czymś przed położeniem lakieru a po zmatowieniu podkładu wyczyśćić powierzchnie
  
 
benzyna ekstrakcyjna
  
 
benzyna może być ale lepszy jest zmywacz antysilikonowy bo nie zostawia smug (szczególnie ważne przy metalikach). Jeśli masz niesprawny odwadniacz na kompresorze to fekt będzie podobny.

Jeśli szlifujesz podkład na mokro to dodaj do wody trochę płynu do naczyń "Ludwik", później spłukać czystą wodą i jeśli się do tego nie dotkniesz to nie będzie już trzeba niczym więcej odtłszczać
  
 
Ja jak malowałem pare tygodni temu to robiłem rozpuszczalnikiem nitro. Rzadnych plam, nic się nie ścieło.
  
 
Nitro jest za bardzo agresywny i może narobić nieprzyjemności
  
 
Cytat:
2005-08-09 00:22:55, looqasch pisze:
benzyna może być ale lepszy jest zmywacz antysilikonowy bo nie zostawia smug (szczególnie ważne przy metalikach). Jeśli masz niesprawny odwadniacz na kompresorze to fekt będzie podobny. Jeśli szlifujesz podkład na mokro to dodaj do wody trochę płynu do naczyń "Ludwik", później spłukać czystą wodą i jeśli się do tego nie dotkniesz to nie będzie już trzeba niczym więcej odtłszczać


W ludwiku jak i w innych płynach do mycia naczyń jest dodatek tz nabłyszczacza zazwyczaj jest to olej silikonowy lub woski akrylowe. Preparaty te pozostaja na mytej powierzchni i dlatego nie nalezy ich stosować do omawianych aplikacji, sa specialne zmywacze oparte na detergętach np Polifarb łódż takie robi.
  
 
LUDZIE!! Bez żadnych ludwików.Matowić samą wodą i odtłuścić najlepiej zmywaczem antysylikonowym (używam z APP) ew.ekstrakcyjnym
  
 
Cytat:
LUDZIE!! Bez żadnych ludwików



Ooo dobrze wiedzieć. Tak na prawdę tego nie praktykowałem jeszcze, tylko słyszałem na innym forum
  
 
Kolega ten sposób kiedyś praktykował i mówił,żebym nie próbował bo raz wyjdzie dobrze a raz kaszana.Nawet ekstrakcyjny jest o wiele pewniejszy że nie pojawią się sylikony. Zmywacz kosztuje ok. 14zł za litr i uważam że jest super sprawą , pod metalic czy perłę bałbym się zastosować coś innego, bo w najlepszym przypadku zostają tylko "aż" cienie.