Pomocy!!!Silnik 1.3 Volkswagen

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,mam olbrzymie problemy z przygotowaniem mojego autka do jazdy.Jest to wartburg z silnikiem 1.3.Samochód był nieużywany przez około 1,5 roku z tego co mi bylo wiadomo to sprawowal sie doskonale,jednak wiadomo postój samochodu robi swoje. Część niedomagań udało mi się samemu zlikwidować jednak nie znam sie zbyt dobrze na tego typu silnikach.Prosze o pomoc w nastepujacym problemie:



Silnik odpala jednak po okolo 10 min jazdy zaczyna go strasznie dusic,tak ze nie sposob nawet ruszyc z miejsca,przy prubie dodania gazu "zadusza" sie mometalnie i gasnie.

Prosze o wszelkie sugestie i z góry dziękuję za pomoc.
  
 
Z tego co piszesz wynika, że są to najprawdopodobniej problemy z układem paliwowym. Po 1,5 roku stania możesz mieć w zbiorniku niezły syf. Proponuję czyszczenie całego układu - od zbiornika po gaźnik. Tak naprawdę przyczyn może byc wiele i jeśli masz zamiar jeździć tym autem nie pozostaje Ci nic innego, jak sprawdzać wszystko po kolei... O filtry, świece i kable nawet nie pytam
Jeśli to nie pomoże, zwróć uwagę na ssanie - w Twoim aucie jest przecież automatyczne, więc może w nim tkwi przyczyna.
Powodzenia

P.S. Nie piszesz nic o instalacji gazowej, więc domyslam się, że jej nie ma

[ wiadomość edytowana przez: maXim_1 dnia 2005-08-20 12:50:10 ]