Rozwiązanie problemu wiskozy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Miałem dość kiedy dwu miesięczne wisko za 540zł w senatorze padło.Musiałem coś z tym zrobić ,a więc wywaliłem wisko ze śmigłem z komory silnika , kupiłem na szrocie wentylator chłodnicy elektryczny od citroena ZX ,może być równie każdy inny tylko trzeba zwrucić uwagę aby po przykręceniu do chłodnicy szczelina między śmigłem a żeberkami chłodnicy była jak najmniejsza.W autkach z klimą należy zamontować wentylator za chłodnicą ,a w autach bez klimy można umieścić wentylator przed albo za chłodnicą ja umieściłem w senatorze przed ,a w omedze A za chłodnicą. Po zamontowaniu uciołem rurę o grubości około 35mm(w zależności od grubości węża odpływowego z chłodnicy) i długości około 100mm i przyspawałem do niej po środku nakrętkę od piasty koła przód(trzeba sprawdzić czy czujnik wentylatora chłodnicy się w nią wkręca ).Następnie wkręciłem czujnik wentylatora chłodnicy od golfa jednostopniowy(wszystkie mają takie same gwinty więc każdy będzie pasować kwestia tylko dobrania temperatury pracy) w nakrętkę przyspawaną do rury(nie trzeba wiercić żadnych otworów w rurze pod nakrętką wystarczy przewodność cieplna metalu).Przeciąłem przewód wylotowy z chłodnicy(dolny) jak najbliżej chłodnicy i w miejsce przecięcia wsunąłem rurę i zacisnąłem opaskami .Na końcu podłączyłem przewód z plusa akumulatora przez bezpiecznik 30A do wentylatora chłodnicy(tutaj należy sprawdzić prawidłowy kierunek pracy wentylatora powietrze ma przepływać przez chłodnice w stronę silnika jak się nie zgadza należy zamienić przewody przy silniku wentylatora) i drugi przewód od minusa akumulatora do czujnika wentylatora no i z czujnika do silnika wentylatora chł. Może wydawać się to nie warte zachodu , ale szybko zmienicie zdanie ,sam montaż trwa około 3godziny ,koszt około 100zł ,a całość chula niesamowicie .Zrobiłem tak już siedem aut i od tej pory żadnych problemów z przegżewaniem no i ta cicha praca silnika. Należy pawiętać tylko o dwóch sprawach .Pierwsza -wentylator musi być tak zamontowany do chłodnicy żeby powietrze przelatywało przez nią ,a nie uciekało bokiem ,najlepiej na środku i śmigło jak najbliżej chłodnicy. Druga-rura z czujnikiem musi być zamontowana w przewód wodny dolny wylotowy jak najbliżej chłodnicy.
  
 
Baardzo dobre rozwiazaniiee,u mnie wisko jeszcze ciagnie. Ale asekuraacyjnie zaamontowalem drugiee smiglo przed chlodnica,tez elektrycznee,ale odpaalaane recznie z pulpitu,wpialem dodatkowyy przelacznik na konsoli nad radiem i jak jestem w paskudnyych warunkach naa drodze w korku,lub pod gorke to zalczam,w oczach temp. spada. tez myslalem nad czujnikiem, ale elektronicznym przyyklejonym do chlodnicyy na specjalny klej termo przenikliwy