Wkładki do zamków w JII-kiepścizna?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie się dowiedziałem że szwagrowi włamali się do JettyII w celu konsumpcji radia bez panela (2 tygodnie zdążył się nacieszyć)
Obrobili go na parkingu pod akademikiem polibudy w Łodzi.

Zrobili to "na śrubowkręt" - czyli włożyli i na chama przekręcili w drzwiach od kierowcy.

I tu pytanie do Was.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia?
Czy te wkładeczki z natury są takie kiepskie (koszt 5zł za nówkę z kluczykiem - ja w do omy kupowałem za 30zł).
Czy to może raczej wina niedbałości poprzedniego właściciela np. rozebrał i włożył za mało cuchaltów (blaszek blokujących)?

Po prostu zastanawiam się czy jest sens zakładać firmówki jeżeli może się to powtórzyć w tak prostacki sposób (dobrze że szybę oszczędzili).

I co Wy na to?
  
 
Cytat:
2005-09-14 14:22:03, Solltys pisze:
Właśnie się dowiedziałem że szwagrowi włamali się do JettyII w celu konsumpcji radia bez panela (2 tygodnie zdążył się nacieszyć) Obrobili go na parkingu pod akademikiem polibudy w Łodzi. Zrobili to "na śrubowkręt" - czyli włożyli i na chama przekręcili w drzwiach od kierowcy. I tu pytanie do Was. Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Czy te wkładeczki z natury są takie kiepskie (koszt 5zł za nówkę z kluczykiem - ja w do omy kupowałem za 30zł). Czy to może raczej wina niedbałości poprzedniego właściciela np. rozebrał i włożył za mało cuchaltów (blaszek blokujących)? Po prostu zastanawiam się czy jest sens zakładać firmówki jeżeli może się to powtórzyć w tak prostacki sposób (dobrze że szybę oszczędzili). I co Wy na to?


heeh a ja na to jak na lato
w 2000 roku mi tez wlamali sie do samochodu matki fiat
zrobili tez tym sammy sposobem
tylko ze w tym wypadku zginal caly samochod
ten fiat to fiat 126 p (full opcja)
  
 
ehhh powiedzialbym co i jak z zamkami ale nie chce mi sie az tak pisac. Jedyne co powiem to nie srubokretem a lamakiem sie drzwi otwiera. Jak je przekrecisz to lamiesz kamienie (zapadki) w zamku i musi sie przekrecic.

btw niejestem wlamywaczem tylko posiadam zaklad slusarski ktory zajmuje sie miedzy innymi regeneracja i naprawa zamkow samochodowych.
  
 
Cytat:
2005-09-14 14:54:06, Voy pisze:
ehhh powiedzialbym co i jak z zamkami ale nie chce mi sie az tak pisac. Jedyne co powiem to nie srubokretem a lamakiem sie drzwi otwiera. Jak je przekrecisz to lamiesz kamienie (zapadki) w zamku i musi sie przekrecic. btw niejestem wlamywaczem tylko posiadam zaklad slusarski ktory zajmuje sie miedzy innymi regeneracja i naprawa zamkow samochodowych.


spoko
to jakiego zamka niejest w stanie zlodziej rozwalic ??
  
 
magnetycznego.
  
 
spoko
no to chyba zamontuje sobie drzwi bez klamek
  
 
heh.. to ci szybe wybija. beda chcieli wziasc czy okrasc to i tak to zrobia i tak to zrobia...
  
 
eh te zlodzieje
ja jakbym jakiegos spotkal to bym mu nogi z dupy powyrywal a potem dal psom na pozarcie
  
 
ale jak zlodzieje sie wlamuja i niszcza zamki to wiesz, mam robote. Zreszta najslabsze zamki maja renault/peugot i fordy.
  
 
Wszystko to fajnie i pięknie, ale zapomnieliście o pytaniu.

Czy zakładać znów firmówki?