Szlam w zbiorniczku płynu chłodniczego - jak wyczyścić ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Ostatnio zauważyłem że w zbiorniczku płynu chłodniczego jest galaretowaty szlam na ściankach. Podejrzewam że będzie też w całym układzie chłodzenia. Nimy auto się nie grzeje i trzyma ładnie w normie ale myślę że przydałoby sie to wyczyścić. Wiem że jest sporo rozmaitych specyfików do czyszczenia. Pytanie dotyczy ich użytku.

Czy jeśli wsypię/wleję ten specyfik i odstoi tam wymagany czas, czy trzeba spuścić płyn ze specyfikiem i wlac czysty, czy ewentualnie czynność się powtarza ? (wtedy kilka wymian płynu trzeba ? ) CZy po takim czyszczeniu układ chłodzenia może się przypadkiem rozszczelnić, czy istnieje takie ryzyko ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
  
 
Stosuj się do instrukcji specyfiku, który kupisz.
Przeważnie trzeba wsypać lub wlać i trochę pojeżdzić a następnie spuścić i przepłukać - najlepie ze dwa - trzy razy zwykłą wodą (z oszczędności) i dopiero wtedy zalać płynem.
Ja płukałem kilka razy w różnych samochodach i nigdy mi się nic nie rozszczelniło, ale są różne opinie na ten temat.
Z drugiej strony jeżeli masz mocno skorodowaną chłodnicę to i tak prędzej czy póżniej to wyjdzie więc unikanie czyszczenia ze strachu przed ewentualnymi przeciekami nie ma chyba sensu.