Pomocy Strojenie anteny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.
Mam wielki problem a mianowicie mam Cobrę 21GTL zakupiłem antenę Presidenta Alaska. I niestety mam SWR na poziomie 2.2 .
Nie wiem co mam zrobić antenkajest zamocowana w rogu auta przy dachu. Gość co mi dostraja zabardzo nie wie czy ma ją skracać czantenka ma długości 1480mm. Proszę o poradę co z ty fantem zrobić.
Pzodrawiam
  
 
Cytat:
2005-09-29 20:37:34, Shotgun pisze:
Witajcie. Mam wielki problem a mianowicie mam Cobrę 21GTL zakupiłem antenę Presidenta Alaska. I niestety mam SWR na poziomie 2.2 . Nie wiem co mam zrobić antenkajest zamocowana w rogu auta przy dachu. Gość co mi dostraja zabardzo nie wie czy ma ją skracać czantenka ma długości 1480mm. Proszę o poradę co z ty fantem zrobić. Pzodrawiam



Witam,
Radio jest tu nieważne. - jak i we wszystkich srojeniach anten.
Jerst tylko "generatorem sygnału" o w iarę zderfiniowanej impedancji.

Jesli jest problem z anteną to:
- zdemontuj ją, odkręć, zmież krótko SWR- przełącznik "odbita" , miernik ma pójść na max. - jeśli nie to zwarcie w kablu, jeśli po zdjęciu anterny SWR nie zmienia się to można spróbować wudłużenie lub skrócenie kabla,
- zakręć antenę, weź ze dwa metry drutu np. 2,5 (zamiast ciąć promiennik, koszt 4zł), wstaw go w miejsce promiennika, górę podwiąż do jakiegoś izolatora (wędka) docinaj, sprawdzaj SWR, złap rezonans anteny,
- jesli to nie pomoże, to być może cewka w podstawie jest uszkodzona?

Tyle mogę na wstrępie podpowiedzieć,
pozdrawiam