BIAŁYSTOK ----------------- SPOTKANIA OKP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich z OKP. Jestem członkiem klubu FSO-Polonez.Tuning.Klub www.fso.ptk.prv.pl

Jako "prezes" oddziału białostockiego chciałbym serdecznie zaprosić wszystkich fanów motoryzacji na cotygodniowe zloty organizowane przez kluby PTK i FSOAK. Miejscem spotkania jest parking za Wydziałem Budownictwa Politechniki Białostockiej w Białymstoku. Wjazd od ulicy Świerkowej. Czas spotkania to każdy wtorek o godzinie 19:00. Najbliższy spot odbędzie się 1 kwietnia.

Na zloty stawiają się różne marki autek więc i Ople będą mile widziane. Bardzo często też organizujemy różnego rodzaju próby sprawnościowe. Jest zatem możliwość skonfrontować z innymi swoje doświadczenia za kirownicą oraz sprawdzić umiejętności.

Jako dodatkową atrakcję mogę zapowiedzieć że jeden z naszych klubowiczów obiecał przyjechać Ładą przystosowaną do KJS-ów. Będzie zatem co pooglądać.

POzdrawiam wszystkich i dziękuję za uwagę.
Bocian_s#313 PTK.
  
 
Panowie OKP....
to jest post...
gratulacje dla kunsztu i kultury oraz otwartosci dla Klubu POLONEZA i FSO.
Ja chętnei polecę do Białego bo chyba będe miał okazję jakoś w kwietniu...

Moze napiszesz wiecej o tych spotach na ....chyba lotnisku?
  
 
Więc tak my nie spotykamy się na lotnisku. Tam owszem spotykają się różni ludzie ale sądzę że raczej w sposób mało zorganizowany i mało integracyjny. Osobiście nie byłem dawno na lotnisku więc nie wiem. PO drugie placyk na którym się spotykamy jest prawie w centrum miasta i łatwiej jest tu dotrzeć. Po trzecie spotykamy się wieczorami a tu jest jakotakie oświetlenie. Jest mało uczęszczany i spokojnie można robić sobie próby sprawnościowe. Nawet filmy udawało się nakręciś w środku zimy . Kolejny powód to taki że część ludzi przychodzi na ten zlot z buta (np. ja bo auto stoi w siedlcach, czy inni studenci z pobliskich akademików). Zapraszam zatem wszystkich we wtorkowe wieczory. Niech te spoty staną się zaczątkiem tworzenia wielkiej kochającej rodziny samochdowej .
  
 
Bocian i to mi sie podoba. Jestem we wtorek!!

Z tonu Twojej wypowiedzi i miejsca spotkań wnioskuję, że towarzystwo jest doborowe i sensowne.......a więc do zobaczenia!!!


Pozdrawiam

Robert
  
 
Relacje ze spotó białostackich PTK z ostatniego półrocza. To tak na zachętę .
  
 
Witam,
no to moze warto sie blizej zapoznac z kolegami i zorganizowac w Bialymstoku jakis spocik zapoznawczo-sprawnosciowy. Mowie oczywiscie przyszlosciowo zalatwilibyscie nam jakies noclegi i bysmy przyjechali wieksza grupa. Oczywiscie trzeba to dokladniej przedyskutowac .
Jestesmy otwarci na wszelkie propozycje.

pozdrawiam serdecznie
  
 
Bocian, nie wiem czy o tym samym parkingu myslimy......wczoraj jechałem świerkową i za nowym budynkiem budownictwa było ciemno jak w d...u murzynka, nawet jedna latarnia się nie paliła
  
 
To nie wiem czemu tak było. Może w weekendy nie świecą. Jak jest wjazd na polibudę od świerkowej to spróbuj podjechać pod sam budynek budownictwa. Koło 19 powinniśmy się tam jutro zebrać. Będzie dobrze widać bo po zmianie czasu o 19 jest jeszcze względnie jasno. Tylko załatw trochę pogody bo się popsowała . Nawt jeśli będzie padało to i tak będziemy (bynajmniej ja). Jest tam kawałeczek miejsca coby się schować pod daszkiem.
  
 
Oto najświerzsza relacja:
Witam po wieczorze pełnym wrażeń. Oto relacja z kolejnego zlotu białostockiego. Tym razem odbył się on w najbardziej rozbawiony dzień roku czyli 1 kwietnia. Na szczęście nikt nie potraktował zaproszenia na spot jako żart i odbiło się to ogromną wręcz frekwencją jak na warunki podlaskie. Ogólnie pojawiło się ponad 15 aut różnych marek. Pośród tłumu przybyłych ludzi można było spotkać między innymi przedstawicieli klubów Opla, Łady, Fiat&Furious i Mitsubishi. Większość raczej w celu sprawdzenia i nie do końca uczestniczyli w naszych atrakcjach, ale obiecali od przyszłego tygodnia zacząć aktywnie uczestniczyć w naszych zlotach. Było również kilku niezrzeszonych obserwatorów. Jeśli chodzi o autka to było w czym przebierać. Oprócz POldków były również inne marki takie jak DU, BMW, Opel, Łada, Mitshubishi, Fiat, Muscel i wiekowy VW Garbus. Nie będę wymieniał wszystkich bo jeszcze kogoś pominę i potem będzie żal. Ogólnie jak tak wszystko dalej będzie się rozwijać to niedługo będzie ciasno na tym placyku i nie będzie zbytnio miejsca na robienie próby czasowej. Po ofotografowaniu przybyłych większość oddała się konwersacjom natomiast ja zająłem się przygotowywaniem trasy przejazdu. Jak zwykle usłyszałem narzekania że znowu udziwniam i nikt nie zapamięta tej trasy. Jednak po kilku przejazdach wszyscy już znali ją na pamięć. Mimo takiej licznej obsady chętnych do przejazdu znalazło się tylko ośmiu. Byli to na ogół ci sami co zwykle. Zobaczymy co na to odpowiedzą nowi uczestnicy zlotów. Wszyscy obiecali przybyć więc zapowiada się że ze spotu na spot liczba autek będzie rosła. Tym razem naszczęście obyło się bez strat i niespodziewanych usterek w autach. NO może jedyny wyjątek stanowił Sojer któremu tym razem odkręciła się kierownica i szukał u wszystkich klucza 24 . Pogoda jak to w kwietniu spłatała nam psikusa i znwu był mróz i ludzie bardzo szybko się wykruszali. Kilku najbardziej wytrwałych dotrwało do godziny 21:30. Koło 21 pojawił się Kret ale i tym razem poldkiem. Niestety prawdopodobnie w przyszłym tygodniu znowu pojawi się o tej porze zatem wszyscy co mają do niego sprawę będą musieli poczekać. Saper zapowiedział również że jest w stanie załatwić długie śruby do kół po 4zł/szt. Zamówienia i kasę kierować do niego. I tym optymistycznym akcentem kończę relację.

POzdrawiam Bocian_s#313

Myśleliście że zapomniałem o wynikach . Tabela jak zwykle na koniec:


Kierowca Auto czas przejazdu
Kubek PN 1,6GLi 44:14s
Guru DU Lanos 44:15s
Poltec PN 1,5GLe 44:38s
Saper PN 1,6GLi 45:85s
Sojer Muscel 45:99s
Adam Vw Garbus 1,3 48:94s
Butcher Mitsubishi Galant 49:05s
Nerwus Łada Samara 1,3 51:66s


Prawdziwym zaskoczeniem było miejsce Kubka. Tym razem pojechał ostrzej niż zwykle i widać opłaciło się. Podsumowując OS to stwierdzam że pisk opon było słychać u każdego zatem nikt nie oszczędzał auta i starał się z niego wycisnąć jak nawięcej .
  
 
A tak tym razem wyglądała trasa:
  
 
heh Bocian....następnym razem zostanę dłużej (tzn. jeżeli nie będę za bardzo zmęczony po LOB Party, które odbywa się w ten weekend ) szkoda, że w Białymstoku jest tak niewiele klubowiczów OKP, postaram się namówić chłopaków z Vectra Unlimited - naprawdę odpowiednia organizacjia - gratki Bocian


Pozdrawiam wszystki podlaskich automaniaków


[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2005-12-30 07:23:51 ]
[ powód edycji: zmiana tematu ]
  
 
no ja jestem tez za spotkaniami tylko wolabym zeby one byly w wekendy bo w tygodniu jestem w bialej na uczelni i wracam dopiero w czwartek pomyslcie!!! bo z mila checial bul sie zjawial !!!!
  
 
Cytat:
2003-04-02 23:01:02, malutki22 pisze:
no ja jestem tez za spotkaniami tylko wolabym zeby one byly w wekendy bo w tygodniu jestem w bialej na uczelni i wracam dopiero w czwartek pomyslcie!!! bo z mila checial bul sie zjawial !!!!


I tu jest problem. Ja w weekendy jeżdżę do domu i nie ma mnie w Białymstoku. Możecie się umówić i zorganizować coś ale bezemnie.Pozatym spora część zlotowiczów jest z akademików i też często wyjeżdzają na weekendy. Więc możecie się bawić ale bezemnie. Ja jestem we wtorki.
PS Niedługo powinna pojawić się relacja fotograficzna ze spotu. Jak już będzie to zapodam linka do strony.
  
 
WItam wszystkich i obiecuje ze w najbliższy wtroek pojawie sie na zlociku
  
 
Będziemy wypatrywać kolegi.
Przypominam zatem że jesteśmy umówieni na kolejny spot na 8.04.03. Miejsce znane i czas również więc do zobaczenia w nabliższy wtorek.
  
 
Pogoda nam trochę zwariowała ale nie przeszkazda nam to zorganizować kolejnego zlotu. Ja jako prezes z pewnością się stawię. Liczę na to że i koledzy a OKP również nie będą zważać na pogodę i przybędą na zlocik. Jeśli śnieg się utrzyma to będziemy mieli śnieżno-wiosenny spot i z pewnością nie odpuszczę zrobienia jakiegoś OS-u .
  
 
Pojawiły się już na necie fotki z ostatniego spotu. Oto adres.
Zapraszam na następny już dzisiaj .
  
 
Witam,
pogode mamy typowo zimową tutaj w Białymstoq ale nie zrażajmy sie
Szkoda tylko ze urwalem kabel przy kopułce [4 cyl] wiec nie wystapie pewnie w oesie ktory zapowiada Prezes zlotu
  
 
Ostatnio na warszawskim zlocie FSOAK startował koleś z silnikiem pracującym na 3 garach i zajął 2 miejsce. Zatem nigdy nie mów nigdy.
  
 
Piękną mamy zimę tej wiosny.

Jak zwykle spotkaliśmy się w kolejny wtorek (8.04.03) na placu za politechniką. Ilość przybyłych ludzi napawała optymizmem. Mimo nieznośnej pogody większość zapowiadanych uczestników przybyła. Znowu było w czym przebierać jeśli chodzi o marki samochodów. Zgodnie z moim marzeniem spotkania polonezowe przeradzają się w spotkania fanów motoryzacji i sportu amatorskiego. Sądzę że jest to zaczątek ścisłej współpracy pomiędzy wieloma klubami motoryzacyjnymi w naszym skromnym okręgu podlaskim. Trochę się rozmarzyłem. Teraz trochę więcej o tym co się działo. Jak zwykle zaczęło się od uwieczniania na fotkach przybyłych na zlot. Podyktowane jest to warunkami oświetleniowymi jakie teraz panują. Jak się trochę ściemniło
zajęliśmy się organizacją śnieżno-wiosennego OS-u. Sama trasa była tym razem prostsza niż ostatnio ale wyjątkową trudność stanowiło opanowanie auta na śniegu (potem lodzie ;D) na letnich oponach. Dla wszystkich niemal kierowców nagły powrót zimy był zupełnym zaskoczeniem. Poza tym z racji że śnieg nie powinien się już długo utrzymywać nikt nie pokusił się o zmianę ogumienia. Podczas zlotu było kilka naprawdę śmiesznych i przerażających (szczególnie dla Guru) sytuacji. Wszyscy pobiegli na pomoc Adamowi gdy podczas próbnego przejazdu w jego Garbusku zabrakło paliwa. Szczególne podziękowania należą się Sojerowi który posłużył za cysternę dostarczając paliwo z CPNu. Jeśli chodzi o dramaturgię na spotkaniu to z pewnością najstraszniejszą chwilą był przyjazd Sojera. Piękny poślizg po placyku zakończył się kilka centymetrów od Lanosa Łukasza (Guru). Do strat na tym zlocie należy zaliczyć skrzywioną felgę w Golfie Raczka. Ten Golf ten był w sumie największą atrakcją zlotu. Auto to jest przygotowane do rajdów KJS i mieliśmy okazję obserwować ewolucje nim wykonywane. Raczek wraz ze swym pilotem wybierają się na najbliższy rajd na warszawskie Bemowo. Jako sekcja podlaska będziemy za niego trzymać kciuki. Na koniec zlotu pojawił się jeszcze inny kierowca Leszek który na co dzień jeździ w Automobilkluie Polskim. Patrząc na popisy jego i Raczka stwierdzam że jeszcze dużo kilometrów przejadę zanim zacznę prowadzić auto tak jak oni. O ile ten dzień kiedyś nastąpi. Padła również propozycja stworzenia własnej witryny w interniecie gdzie na bieżąco umieszczane byłyby footorelacje z naszych spotów. Z racji na ilość i częstość spotkań serwer musi mieć spore zaplecze . Podsumowując mogę śmiało stwierdzić że kierowcy parkujący na tym parkingu jutro rano będą mieli z pewnością problemy bo Śnieg zamienił się dzięki nam w typową szklaneczkę na której nie trudno o niekontrolowane ewolucje. Ogólnie spot należy uważać za udany. Szkoda tylko że nie było naszego lokalnego kamerzysty Karola który uległ drobnemu wypadkowi i nie mógł być z nami na spocie. Oby jak najszybciej wrócił do zdrowia i mógł przygotowywać kolejne relacje filmowe z naszych spotów. Mam nadzieję że frekwencja i pogoda w najbliższym tygodniu dopiszą jeszcze bardziej i zabawa będzie jeszcze lepsza. Na koniec jak zwykle klasyfikacja generalna dzisiejszego OS-u. Kolejność ustalona wg pierwszego przejazdu ponieważ nikomu praktycznie nie udało się poprawić czasu w drugim przejeździe.

Kierowca Auto Czas przejazdu
1 Raczek Golf I 1,6 (KJS) 1:08:78
2 Konar Astra 1,6 8V 1:10:85
3 Nerwus Samara 1,3 1:14:58
4 Kris Twingo 1,2 1:15:16
5 Leszek Vectra 2.0 1:17:07
6 Adam Garbus 1,3 1:19:68
7 Guru Lanos 1,6 1:19:70
8 Sojer Muscel 1:21:22
9 Krupek 125p 1,5 1:29:60
10 Saper Polonez 1,6GLi 1:32:46
11 Radek BMW 530 1:37:90
12 Poltec Polonez 1,5GLe 1:53:37


Jak widać królowały auta małe i przednionapędowe. W sumie to nie moc decydowała lecz umiejętności kierowcy i charakterystyka pojazdu.

Na koniec w drodze powrotnej do akademika uciąłem sobie pogawędkę ze starszym panem z tej Toyotki 4x4 która pojawiła się na moment na spocie. W trakcie rozmowy dowiedziałem się że jest on fanem sportu motorowego i wraz z kolegami stworzył nieformalny klub emerytowanych fanów motoryzacji i sportu (czy jakoś tak, przepraszam ale wyleciało mi z głowy). Podobnie jak my lubią się od czasu do czasu spotykać i pojeździć. Mają też chęć odrestaurować wspaniały pojazd rajdowy czyli Polskiego Fiata Monte Carlo. Liczą zatem na naszą pomoc przy tym projekcie. Dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o jakieś materiały dotyczące tego osławionego auta.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę
Bocian_s#313 Prezes sekcji podlaskiej .
Ale się namachałem :hahaha