Wzmacniacz antenowy...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
mam problem z odbiorem radia, polecialem kabelkami wszystko jest ok, rdzen kabla antenowego ma przejscie do samego wzm. zasilanie tez dochodzi jednak po wypieciu wzm. radio gra tak samo

Ewidentnie ten koles nie dziala.
Czy ma ktos schemat takiego wzmacniacza? Oma B 94'
Podluzny, zanitowany, wejscie antenowe, jedna kostka zasilajaca gdzie pionowo jest podlaczony kabelek czerwony z bialym paskiem, a poziomo czarny. Do tego duza kostka z dwoma grubymi czarnymi kablami (antena do szyby).

pozdr
  
 
hej mam ten sam problem, i wogóle nie wiem jak się do tego zabrać, nie wiem co gdzie jest, radio odbiera mi tylko w okolicy wieży nadawczej. Gdzie mam szukać drugiego końca anteny z tyłu? jak zdjąć tą deskę która jest jako półka, no igdzie mam szukać tego wzmacniacza? widziałem w bagażniku lużno wiszącą wtyczkę z takim kabelkiem i nie wiem gdzie szukać tego czegoś, widzę tylko tą wtykę a gniazdka nie, domyślam się ze ona musi chyba siedzieć wewnątrz tej półki
  
 
jaki typ nadwozia? w combi antena sa te paski jednoczesnie rozgrzewajace tylna szybe.
pozdr
  
 
to sedan z 98 r., czyli co? jak grzeje tzn że działa?
pozdrowionka
  
 
w sedanie to nie wiem, ale gdzies w okolicy tylnej szyby, moze gdzies pod pułką?

Nie grzanie szyby nie ma nic wspolnego.. tak na logike.. a praktycznie to moze i tak..
  
 
nowy uniwersalny wzmacniacz antenowy na allegro od 10zł
  
 
hehe, uniwersalny.. do wszystkiego do niczego

dziekuje mialem przyjemnosc z takimi wynalazkami..
pozdr
  
 
TEORIA
Wzmacniacz antenowy zbiera sygnał radiowy z szyby (grzałki tylniej szyby) separując zasilanie tejże grzałki w razie podgrzewania, następnie wzmacnia zebrany sygnał radiowy i wysyła kablem do radia.
PRAKTYKA
Zawsze są jakieś problemy z odbiorem sygnału radiowego, może to spełnia swoją rolę na zachodzie gdzie mają gęściej rozmieszczone nadajniki.

Zastanawiam się nad instalacją anteny dachowej z przodu tylko takiej z odpowiednio długim kablem co by dostał do radia najlepiej bez wzmacniacza, a zysk anteny był na tyle duży by nie stłumił go kabel antenowy.
  
 
Cytat:
hehe, uniwersalny.. do wszystkiego do niczego



ja też i działało jak diabli!!!!
  
 
Cytat:
Zastanawiam się nad instalacją anteny dachowej z przodu



jak już to z tyłu z przodu mają matizy

ja miałem problem z odbiorem radia, zakupiłem ładną antenke dachową, zamocowałem na dachu i nie wiem w jakie lasy jechać, żeby przestało mi odbierać radioproblem rozwiązany prosto i wogóle antena dachowa jest najlepsza-antena na bagażniku nie ma takiego odbioru

pozdrawiam
  
 
DODAJE
Nowe wiesci, jest to rozgrzewacz szyby z separatorem... Jeden kabel jest zasilaniem podgrzewacza drugi zasilaczem anteny.. dziwnie sie zachowuje.. podaje napicie do wzm. a zamiast na rdzeniu to na obwodzie anteny (masa).
tak ma byc?
  
 
Wlacze sie.....
Z tego co teraz podales to napewno tak ma nie byc bo oplot zewnetrzny to tylko masa wiec nie moze dawac napiecia po masie bo to daje jeszcze wieksze zaklocenia i zwary takze mysle ze moze gdzies kabelek w instalce sie uszkodzil i robi zworke ale moge sie mylic

pozdro.....
  
 
Jak pisalem wczesniej podczas gdyt radio gralo na slabej stacji odlaczylem ustrojstwo i bez zmian.

Teraz mam to urzadzenie na stole...
  
 
Najlepiej bedzie tak sobie mysle jak wezmiesz jakis kawalek innej anteny i podlacz na krotko (moze jakis miedziany dluzszy kabel i na dach)i zobacz cy bedzie lepiej wtedy wyjdzie czy antena sprawna i kabel a co do wzmacniaczy zaminnikow to tez wcale nie glupi pomysl zeby kupic nowy a tamten wywalic tylko nie za 10zl tylko jakis konkretny, no i zawsze jest wyjscie dziura w dachu jak radza inni i bedzie na wieki spokoj
  
 
sprawdź czy bez masy gra lepiej. w kombi po lewej przy lampach jest złącze anteny spróbuj rozłączyć i jakimś drucikiem połączyć tylko rdzeń kablu. u mnie jest tak. Z tego co wiem a kombiakach kabel się przełamuje przy przejściu z kabiny do klapy i może tak jest masa gdzieś styka z karoserią Nie mam czasu szukać ale pirewsze co będę oglądał to właśnie to miejsce.

PS antena w szybie jest super
  
 
a co do sedanów, to guzik prawda że trzeba dziurę w dachu, kuzyn ma omę z 94 sedan i nic nie przerabiał a radio gra ile fabryka dała, z warszawy na mazury odbiera nonstop
  
 
Witam. Ja w swojej omedze A nie szukałem dlaczego nie działa bo pasek na szybie przedniej nie może dobrze odbierać i kupiłem Antenie z kablem wiertło wiertarka i w miejscu gdzie dało się łatwo dojść czyli lampka wew. dziurka i antenka działa jest wysoko bardzo dobrze odbiera i też ładnie wygląda.
  
 
Cytat:
Z tego co wiem a kombiakach kabel się przełamuje przy przejściu z kabiny do klapy



No właśnie ja mam przełamany i nie za bardzo wiem jak to połaczyć. Może sa jakieś złączki do przewodów antenowych (samochadowych) . Rdzeń tego przewodu jest tak cienki że wątpie czy zdołam to polutować.
Może łączył już ktoś taki przewód i podzieli się doświadczeniami

[ wiadomość edytowana przez: michu808 dnia 2005-11-16 07:12:42 ]
  
 
nie wstawisz żadnej złączki do za mało miejsca no i tam się rusza (pracuje)
nie szukałem wtyczek ale może lepiej to zrobić. kabel z tego co pamiętam odpina się przy wzmacniaczu w klapie i przy lewej lampie. więc nie trzeba całego wypatroszyć tylko wspomniany fragment.
  
 
www.wizfon.pl zobacz tam prowadza sprzedaz wzmacniaczy,anten,glosnikow i innych dupereli samochodowych