Jak skasować kontrolke od klocków hamulcowych?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
skończyły mi się klocki hamulcowe i zapaliła się kontrolka , wymieniłem klocki ale kontrolka pali cię dalej .Co zrobic żeby to usunąć. Za porade z góry dziękuje
  
 
Jesli czujniki masz całe nie uszkodzone, to wystarczy nacisnąć na hamulec (u mnie zadziałało).
  
 
Cytat:
Co zrobic żeby to usunąć.



Kontrolkę tę wyłączysz tak samo jak kasuje się inspekcję.
  
 
Może odłączenie aku na pewien czas pomoże.
  
 
W E36 trzeba wymienić czujnik, bo nowy tworzy obwód zamknięty. Jak się zeszlifuje na tarczy to przerwie obwód i kontrolka świeci.
  
 
Ale tu bajkopisarswo kwitnie. Żadne kasowanie, ani żadne naciskanie pedału hamulca, odłączanie akumulatora też nie pomoze.
Wymiana czujnika, a jak nie pomoże to jest uszkodzenie w instalacji elektrycznej: zły styk przerwany kabel, a najprawdopodobniej coś nie styka w zegarach.
  
 
Panie Milas
A ja wymieniłem czujniki (oba) i kontrolka po tej wymianie świeciła nadal. Czyżby idąc tokiem rozumowania Pana nie było styku? A może po rozłaczeniu wtyczki przy zacisku pociągnąłem za mocno i wysunęła się wtyczka przy zegarach wewnątrz samochodu? Dopiero jak nacisnąłem na hamulec i .... o dziwo ZGASŁA. Dlatego nie wiem czemu by kolega który zadał to pytanie nie miałby spróbować. A tak swoja drogą to mógłby napisać czy zadziałało.
P.S. Bajki pisał niejaki Krasicki.
  
 
jare48 cos tam cos tam .... jak bys pomysla to bys wiedzial dlaczego po nacisnieciu hamulca ci zgasla kontrolka... bo docisnoles klocki hamulcowe .... z czujnikami
  
 
Kolega miał problem w trójce to napisałem jak jest w E30, a w piątce to może jest inaczej nie sprawdzałem.
POzdrawiam.
  
 
Drodzy Panowie, sprawa nie jest skomplikowana. Po każdej wymianie klocków trzeba wymienić czujnik (niejestem zwolennikiem zakładania czujników raz już urzywanych bo z tym jest różnie) a jesli chodzi o kontrolkę to jest różnie ale zazwyczaj pomagają dwa sposoby : rozłączenie aku na kilka minut albo wykasowania z komputera jesli ktoś ma taką możliwość. Być może u kogoś tak się zdarzyło że nacisnął hamulec i mu zgasła ale osobiście tego niedoświadczyłem. tak więc Panie Milas ku zaskoczeniu twojemu tak to się właśnie robi, no pod warunkiem że tę czujniki w ogóle są założone bo w przeciwnym razie .... życze powodzenia
  
 
Panie arturlegnica czy cośtam.
Nic nie docisnąłem bo klocki czujniki były wy,ieniane bez wymiany klocków . Po prostu wsunąłem je w wycięcie klocka i po kłopocie. więc nie może być mowy o dociskaniu czegoś do czegoś. A pozatym czy widziałeś jak wyglądają i na jakiej zasadzie działają czujniki?
Nie działają jak w większości samochodów na styk z masą. Po prostu zużyte przerywają obwód i kontrolka świeci. Nie wiem czy mój sposób kasowania tej kontrolki jest jakiś wyszukany . Ot po prostu po wymianie czujników, próbie z akumulatorem 15 minut z zegarkiem w ręku niec nie pomogło wsiadłem do auta poto aby pojechać do elektryka wyjeżdżam z parkingu i ... musiałem się zatrzymać - nacisnąłem hamulec i EUREKA. Zaoszczędziłem 50 zł.
  
 
W mojej 520i bylo to samo.
Pisalem juz rok temu ponad ze swieci mi kontrolka. Czujniki wymienilem i lipa nadal. Hamulec naciskalem dalej dupa.
Po odlaczeniu akumulatora na ok 10 min swiecila nadal, wystarczylo wcisnac po jego odlaczeniu hamulec i wszytko wrocilo do normy
Teraz znowu sie pali, tym razem klocki z przodu :/
  
 
witam kolegów jestem nowy na forum. Od miesiaca mam BMW i nagle dziś rano zaświecila mi się kontrolka zużyte okładziny, więc zajrzałem do klocków a tam minimum po centymetrze
a kontrolka na początku migała a teraz świeci. Jak myślicie co może byc przyczyną?? Za pomoc szczerze dziękuję Samochód to BMW E34 525 i

[ wiadomość edytowana przez: kadetGSI dnia 2006-07-15 20:06:09 ]
  
 
Ciekawe że kolego zadajesz takie pytanie w tym poście . Przeczytaj wszystko jeszcze raz od początku - pomyśl i od razu będziesz wiedział co to za kontrolka i dlaczego się świeci.
  
 
Z kontrolkami jest różnie ostatnio robiłem e36 wszystko git czujniki OK! kontrolkasie pali 1 problem to przerwa w instalacji 2 to auto diagnoza po ok 20sek gaśnie o ile instalacia jest OK sam tego doświadczyłem a jaki byłem wściekły POZDRO
  
 
Witam wszystkich !!! Moze ja w tym temacie pomoge ?
Moze bedziecie sie smiali ale to sprawdzony sposob na skasowanie kontrolki klockow ....
Wlaczamy zaplon na pozycje 2 nie odpalamy pchamy samochod 2m do przodu i 2m do tyłu i kontrolka gasnie
  
 
1.
2.
3.
4. aleś trupa z szafy wyciągnął.
5. pchamy pod górę ?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin