Plastikowe Modele RUCH, Estetyka, itd

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Bardzo interesuje sie male modele takie, a mam caly zbior Matchbox i Hot Wheels. Wiem ze firma RUCH i Estetyka produkowale podrobki Matchbox'ow, ale tez produkowale ich wlasne projektow, miedzy innymi samochode polskie. Chcialbym zgromadzic wszystkie informacje dotyczace tej samochodziki (takze samodziki z Czechoslowacji, Wschodnie Niemiec, itd).

Jest tez inny watek, "Kartonowe modele Poloneza, 125 i innych" ale to glownie dotyczy modele kartonowe a nie plastykowe. Mimo to, warto obejrzyc tego watku.

Oto kilka sztuk swoja kolekcja samochode RUCH (przepraszam za niski jakosc zdjec):


Polski Fiat 125p






Warszawa 223





Warszawa




Nysa Mikrobus




Nysa Furgon




Moskwicz 408




Star C-28




VW Garbus (kopia Matchbox 12-A z 1962r)




1962 Jaguar XK-E (kopia Matchbox 32-B z 1962r)




1955 Jaguar D-Type Race Car (kopia Matchbox 41-B z 1960r)




1948 Maserati 4CLT Race Car (kopia Matchbox 52-A z 1958r)




1958 Ford Thunderbird (kopia Matchbox 75-A z 1960r)




1958 Ford Fairlane Station Wagon (kopia Matchbox 31-B z 1960r)





Land Rover (kopia Matchbox 12-B z 1959r)




Leyland Royal Tiger Coach (kopia Matchbox 40-B z 1961r)




Army General Lorry (kopia Matchbox 62-A z 1959r)




Samochod Wywrotka (kopia Matchbox 3-B, Bedford Ton Tipper z 1961r)





Przyczepa Turystyczna (kopia Matchbox 23-B, Bluebird Dauphin Trailer z 1960r)





Samochod Ciezarowy z Przyczepa



Star C-28 z Naczepe Benzyna



[ wiadomość edytowana przez: hetman dnia 2005-12-21 01:44:02 ]
  
 
Całkiem ładna kolekcja, poszczególne modele w niezłym stanie. Gratulacje.
(Trzeba poprawić odwrotne podpisy Nys )
  
 
Cytat:
2005-12-21 01:42:48, Mikry pisze:
Całkiem ładna kolekcja, poszczególne modele w niezłym stanie. Gratulacje. (Trzeba poprawić odwrotne podpisy Nys )



Dziekuje Ci, Mikry!!
  
 
mi sie 2 ostatni zdjecia nie laduja, ale chcialem powiedziec ze calkim fajna kolekcja. Nawet wiecej niz calkiem fajna chociarz brzydkie to jak, hmm, no ie wiem jak co, np. jak chevrolet monte carlo ale ma swoj urok
  
 

Jeśli chodzi np. o Polonezy z fabryki w Częstochowie,to ta fabryka jeszcze istnieje lub ktoś odkupił maszyny do produkcji zabawek.Tak dwa lata temu,często w kioskach w Sosnowcu widziałem nowe Polonezy z rejestracjami CZZ .... . Pamiętam że kosztowały 17 zł i miały nie tak jak dawniej koła z gumowymi oponami lecz zwykłe plastikowe kółka tylko że szersze.Tylko pewnie ktoś kto je ponownie chciał wprowadzić na rynek wykręcił bankruta bo teraz ich nie widuje.
  
 
za młodu miałem [podobne samochodziki, stary , nyski, borewicz jasnoniebieski (przezroczyste reflektory i czerwone swiatła z tyłu - naprawde nieźle był wykonany), poza tym sporo miniatur oldtimerów produkcji polskiej.. ktore miały to do siebie że były bardzo kruche dlatego niestety nie zachowała się ta moja kolekcja... żałuję
  
 
hetman nie kupowales moze tego przez allegro od sebi406? moj brat takie sprzedawal. Identyczna nyska, fiat, warszawa
  
 
Hetman - ja przekopię swoją szafę (ale chyba dopiero po świętach) i jak dobrze pójdzie to będę miał dla ciebie kilka sztuk do kolekcji...
  
 
Ooooooh!!!! Nomad, a jak Ci dziekuje!!!! To bedzie swietny prezent urodzinowy!!!!


Focus, nie kupilem ich na allegro.
  
 
miałem kiedyś całą kolekcje polskich autek ale niestety kiedy skończyłem się nimi bawić dziadek oddał je do jakiegoś domu dziecka i wzwiązku z tym przygarne za rozsądną cene poloneza z częstochowy wystarczy nawet sama karoserja
  
 
Na zdjęciach klimatu dodają opakowania tych modeli...estetyka lat '70.
Super sprawa - chętnie omoge w poszerzaniu kolekcji - jeśli tylko będe miał takową możliwość.
  
 
hihihihi jak mi sie ten temat podoba, chetnie pomoge z tymi zabawkami. Interesuje sie tym troszke i troszke autek z "ruchu" dostalem od ojca mam prawie cala kolekcje polskich autek brak mi tylko syrenki i warczyburga te modele "ruch" robil bez licencji natomiast modele na licencij matchboxa sie nie uchowaly, z estetyki mam dwa polonezy w skali 1:43 i maluszka na licencij polistoys'a. A cp dp poldkow i fiatow 1:18 produkowanych w czestochowie to mam dwa poldki jedne sprotowy a drugi w pieknym srebrnym kolorze i ze dwie karoserie do fiata jedna pewnie przerobie na zdalnie sterowana. FOtki zrobie jak dorwe aparat
  
 
Rewelacja, pamiętam, że wszystkie modele z Częstochowy jak leci miały taką samą tablicę rejestracyjną: CZZ 4046
  
 
poldki napewno mialy taka sama rejestracje nie pamietam jak z fiatami pozatym DF robila nie tylko czestochowa, byly tez innych firm prywatnych i roznily sie od siebie wieloma szczegolami
  
 
Gratuluję kolekcji!
A czy ktoś ma może z takich plastikowych modeli autobusy jelcza ogórka albo autosana?? "Samochod Ciezarowy z Przyczepa" - czy to nie jest coś na kształt Robur'a albo IFA ??
  
 
No to i ja się pochwalę. Oto część mojej kolekcji:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Obecnie moje zbiory liczą około 650 modeli. Większość kolekcji stanowią Matchboxy z serii superfast i superkings (ok.210 sztuk, lata 1970-1990), Hot Wheels (muscle cars - ok. 80 sztuk) i pojazdy made in USSR (ok. 60 sztuk). Reszta to majorette, siku, corgi i pojedyncze sztuki efsi, husky, bburago itp. Flagowym modelem jest oczywiście borek i df cabrio na kabel produkcji CZZ (borka kupiłem latem na targowisku za 8 zł - na allegro chodzą nawet i 10krotnie drożej). SPora część moich modeli czeka bądź jest w trakcie odnawiania np. fiat 132 w skali 1:43 made in italy czy też wartburg na kabel. Początki mojego zbieractwa sięgają 1979r. kiedy tata przywiózł pierwsze matchboxy z GB. Oprócz poloneza to właśnie kolekcjonowanie autek jest moim największym hobby.
Aha, co do modeli RUCH/Estetyka -o ile wiem modele takie jak chevy impala, bedford wywrotka czy ford fairlane (chyba) produkowane przez ruch były po prostu kopiami matchboxa z serii Regular Wheels robionymi bez jakiejkolwiek licencji - w tamtych czasach takim drobiazgiem nikt się nie przejmował. Zresztą w Bułgarii podrabiano wówczas modele Siku w skali ok.1:43, w ZSRR kopiowali inne firmy (np. modele Panharda, Corvette Rondine, Maseratti Mistral itp.) - sporo o tym hobby można przeczytać w książce Winiarskiego "Modele samochodów" wydanej pod koniec lat 90tych. Postaram się obfocić całą moją kolekcję po świętach.
  
 
Aha, mam wrażenie że obrazki nie chcą się powiększyć, a więc muszę się dokształcić we wklejaniu fotek
  
 
kolekcja1
kolekcja2
kolekcja3
kolekcja4
kolekcja5
Chyba powinno chodzić ok.
  
 
Mieszko---fajna kolekcja!!!
  
 
Apropos modeli na baterię (na kabel) made in DDR to też posiadałem Wartburga (pamietam że dziadek mi do nadepnął i miał pęknięty dach), a potem miałem jeszcze Alfę o nadwoziu targa (miała na wyposazeniu kierowcę, stolik i krzesło turystyczne w bagażniku i zdejmowany dach i świecące reflektory). Z polskich modeli na kabel mialem jakąś zabawkę ciagnik siodowy i naczepa cysterna "benzyna", który nie przypominał mi żadnej produkowanej ciężarówki. Był to zestaw produkcji CZZ ale jakością odbiegał od modeli DDR...