TOYOTA PICNIC MINIVAN - diesle i benzyny - PORADY !!!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam Toyote Picnic 2,2 TD od pewnego czasu.
Z uwagi na to ze bardzo trudno znalezdz cos na temate tego auta w sieci jaki i w jakiejkolwiek litereturze podaje namiary na siebie - moge odpowiedziec na wszelkie pytania o tym aucie.
Z uwagi na straszna biede na temat tego wozu taki post sie przyda. Bo auto jest godne uwagi - patrz ma moje zdjecia (kliknij na napis Toyota Picnic 2,2TD pod moim zdjeciem). Mysle nawet zeby zalozyc strone w sieci na jej temat. Oprucz wiedzy teoretyczno-praktycznej znam kilka osob co sprzedaja czesci do picniców
MASZ PYTANIE - pisz na forum lub bezposrednio na moj mail: krzyholu@o2.pl



[ wiadomość edytowana przez: krzyholu dnia 2006-01-31 14:37:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: krzyholu dnia 2006-01-31 14:38:56 ]
  
 
Chciałbym poznac wszelkie informacje użytkowe na temat Picnica.
Jezeli masz troche czasu to prosze o kontakt slaw3170@epf.pl


Nie rozumiem dlaczego ten model Toyoty jest tak malo popularny w Polsce, w Niemczech jest jest tego duzo? proszę o informacje. Pozdrawiam!
  
 
Mozna zadac sobie pytanie dlaczego w polsce tak popularny jest dres połączony z BMW albo cala gama WV i Audi....

Ludzie nie wiedza co dobre fakt czesci do picnica jak i do prevki jest mało ale to auta ktore ze wzgledu na swoj rocznik okupuja czolowe statystyki niezawodnosci

Dlaczego ludzie mowia tylko TDI a nie 2C a 2C przejedzie 2 razy tyle co Tdi

  
 
jestem za.. już dłuższy czas mnie nęci zakup picnica.. opowiadaj.. ile pali jakie usterki jakie koszty .. na co zwracać uwage..
  
 
Cytat:
2006-06-06 21:52:24, kapkar pisze:
jestem za.. już dłuższy czas mnie nęci zakup picnica.. opowiadaj.. ile pali jakie usterki jakie koszty .. na co zwracać uwage..



Kolega Krzyholu ostatnio byl na forum w styczniu, wiec chyba musisz oderzyc do niego na maila krzyholu@o2.pl

[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2006-06-06 22:23:17 ]
  
 
Cytat:
2006-04-25 16:50:09, Cromm pisze:
Dlaczego ludzie mowia tylko TDI a nie 2C a 2C przejedzie 2 razy tyle co Tdi



może dlatego, że TDI, to ogólne określenie na Turbo Diesla z Intercoolerem,

tak się po prostu utarło... nawet w katalogach, mimo że nowa Prevka też jest 2C-cośtam, i D4-D, to katalog żąda 2.0 TDI...

pzdr
  
 
Mnie nęci stara prevka ale ....
nie ma diesla
a gazu nie lubie
tylny napęd (znowu trzeba się uczyć)
p.s.
w aso na świeżych właścicieli starych prevek mówią :wariaci
pozdrawiam

  
 
Witam
Jaka to ulga---- wreszcie znalazłam forum gdzie znaja picnica !!!
Posiadam toyotę picnic od roku, na razie autko bezawaryjne, ale nawet wymiana przepalonej żarówki to problem. Auto nie jest znane w żadnym warsztacie.
Ostatnio miałam awarię elektryczną (nie miałam świateł mijania) 2 tygodnie szukałam warsztatu gdzie mi naprawią usterkę.
Na szczęście znalazłam godnego polecenia fachowca!!!!

Na pewno będę tu często zaglądać, żeby dowiedzieć się czegoś nowego.

  
 
przy okazji chciałam zapytać czy to normalne że mój picnic bierze litr oleju na wymianę??
I jaki jest najlepszy olej dla tego autka?
  
 
Cytat:
2008-04-09 00:08:31, mocarska pisze:
przy okazji chciałam zapytać czy to normalne że mój picnic bierze litr oleju na wymianę?? I jaki jest najlepszy olej dla tego autka?



Kwestia rozległa, jak delta Nilu...

Może napisz jaki silnik, jaki przebieg, jaki olej, co ile wymiana, to ktoś będzie w stanie coś powiedzieć...

pzdr
  
 
Cytat:
2008-04-09 00:05:27, mocarska pisze:
Witam Jaka to ulga---- wreszcie znalazłam forum gdzie znaja picnica !!! Posiadam toyotę picnic od roku, na razie autko bezawaryjne, ale nawet wymiana przepalonej żarówki to problem. Auto nie jest znane w żadnym warsztacie. Ostatnio miałam awarię elektryczną (nie miałam świateł mijania) 2 tygodnie szukałam warsztatu gdzie mi naprawią usterkę. Na szczęście znalazłam godnego polecenia fachowca!!!! Na pewno będę tu często zaglądać, żeby dowiedzieć się czegoś nowego.



Polecam ten wątek:

Picnik -czeredreckiego

Jest tu trochę info o tym właśnie modelu. W profilu właściciela tego pojazdu są dane kontaktowe . Na pewno gdybyś miała pytanie ten forumowicz chętnie odpowie
  
 
Wiatam ponownie........... uzupełnię więc moje pytanie......

Posiadam Picnica 2,2 td, ma przejechane 163219 km, wymiana oleju robiona jest co 10000km, zalany jest olejem Castrol półsyntetyk (i jeśli dobrze odczytałam są tam takie numery) 10/40
Spisałam wszystko z naklejki którą przykleili mi po ostatniej wymianie.

I tak jak pisałam, martwi mnie fakt że od ostatniej wymiany do dziś ubyło mi litr oleju. Czy to normalne???
Do wymiany zostało mi jeszcze 3000 km
Dodam tylko, że w warsztacie mówili że silnik jest suchy i nie ma śladów wylewu- czy cos takiego

A i dziękuję za link z forum o picnicu, już tam byłam

[ wiadomość edytowana przez: mocarska dnia 2008-04-10 19:21:07 ]
  
 
Ale jaki castrol , sa rozne 10w40 , do diesla, benzyny roznia sie liczba TBN, lepkoscia w 100st.C moca czyszczaca itp. ....

Samo castrol 10w40 to to samo jakbys powiedzial jezdze na jakims polsyntetyku
  
 
Cytat:
2008-04-12 16:00:45, Cromm pisze:
Ale jaki castrol , sa rozne 10w40 , do diesla, benzyny roznia sie liczba TBN, lepkoscia w 100st.C moca czyszczaca itp. ....



Nie wiem jaka jest liczba TBN, nawet nie wiem gdzie jej szukać, na opakowaniu nic takiego nie pisze

Wiem, że mój mechanik zna moje auto i wie że to diesel, wię pewnie i olej jest to diesla. ale tego to nie jestem taka pewna.

  
 
a na butelce cos pisze wogole oprocz castrol-a np. 10w40 magnatec, SLX itp. ....????

Mechanicy zazwyczaj wiecej mowia niz robia wiec ja im wierze w 10%
  
 
Tak pisze SLX
  
 
Witam
Bardzo się cieszę że wreszcie cos znalazłam na temat toyoty picnic.
Bardzo chciałam kupić vana . najpierw brałam pod uwagę Sharana, Galary i Alahambre i nie mogłam się zdecydować i wreszcie zobaczyłam Toyotę picnic, która mi się bardzo podoba tyle, ze nie rozumiem tej ceny jest zdecydowane niższa od w/w aut z tego samego rocznika.
O co chodzi, czemu to auto jest tanie ? Czy chodzi o dostępność części?
Bo z tego co czytam to jest to bardzo mało awaryjny samochód każdy co go ma to poleca.
  
 
Cytat:
2008-05-07 08:08:50, katetxt pisze:
nie rozumiem tej ceny jest zdecydowane niższa od w/w aut z tego samego rocznika. O co chodzi, czemu to auto jest tanie ? Czy chodzi o dostępność części? Bo z tego co czytam to jest to bardzo mało awaryjny samochód każdy co go ma to poleca.


Może dlatego, że nie jest już produkowana ? Ale nie przejmuj się - mojej też już dawno nie produkują, a z częściami nie ma problemu. Ostatecznie pójdziesz do ASO, co zresztą jest godne polecania, bo kupisz porządną część i na jakiś czas będziesz mieć spokój.
Z tego co słyszałam, bo też się kiedyś interesowałam tym autkiem, to z Picnikiem się jeździ do warsztatu dopiero, jak się coś zużyje.
Pozdrawiam
  
 
Witam ziomka - katetxt !!!
Ja mam picnica od ponad roku i z tymi częściami jest róznie, a i nie każdy warsztat sobie radzi z tym autkiem. Ale jak juz nabędziesz taką sztukę to dam ci namiary na dobry i w miare tani warsztat w Radomiu.
A co do ceny, to nie wiem czy jest ona taka niska. Wiadomo jak autko jest wysłużone, to i cena idzie w dół, ale jak chcesz kupic coś konkretnego to wcale nie są takie tanie te Picnici.

Swoją drogą w Radomiu oprócz mojego Picnica widziałam jeszcze jeden okaz koloru stalowego.
  
 
Cytat:
2008-04-10 00:06:04, piotr0437 pisze:
Polecam ten wątek: Picnik -czeredreckiego Jest tu trochę info o tym właśnie modelu. W profilu właściciela tego pojazdu są dane kontaktowe . Na pewno gdybyś miała pytanie ten forumowicz chętnie odpowie



a witam witam jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania na temat picnica zapraszam na GG 1205880