Jaka antena ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jakies 3 tyg temu ukradli mi antene, przedwczoraj dostalem mandat i dzis pojechalem do sklepu z cb sprzetem looknac na anteny, taka jaka mialem + zaczep kosztuje 220 pln ( 155cm dlugosci, Midland ), najtansze sa magnesowki bo zaczepu nie potrzebuje, ale ich ceny tam zaczynaja sie od 140 pln, zajrzalem na allegro i przymierzam sie do kupna tej antenki

antenka

czy prawda jest ze przy 120 km/h te magnesowki spadaja??? i czy bylby to dobry wybor bo cena jest kuszaca jak za nowy sprzet
  
 
Ja też jestem ciekawy jak sięzachowuje ta antenka w użytkowaniu.

Do samochodu służbowego może bym kupił sobie taką bo pieniądze śmieszne.

Tylko się boję że jaka cena taka antena.
  
 
smieszna cena, smieszne osiagi, niestety.

ML-145 panowie, to juz jest dobra magnnesowka, w zaleznosci od produkujacej firmy roznia sie magneesem i cena
  
 
No ale docent, nie upieraj się tak przy tych wędkach Nie każdemu potrzebna taka długa antena jak mamy my, fanatycy
Moim zdaniem przyzwoitą antenką magnesową za przyzwoite pieniążki jest Hustler. 100 cm, około 100 zł (nawet mniej, zaczynają się od 80 zł), bez rewlacji, ale i bez tragedii.
  
 
no tak wiem, najchetniej bym wzial taki zestaw jaki mialem, midland 155cm na stale i git - ale kasy niemam, a ta antenka mam nadzieje ze zasieg bedzie miala do 4km i to mi wystarczy
  
 
Jeśli już kusić się na coś taniego to chyba wolałbym Presidenta New York...
Z tego Midlanda raczej nie będziesz zadowolony, jest mało trwały, gnie się a na przyzwoity zasieg nie ma co liczyć.
  
 
a jaki zasieg nazywasz przyzwoitym ???

co to znaczy gnie????? przeciez "bat" jest chyba wszedzie z tego samego surowca wykonany

Mam tylko nadzieje ze bede slyszalem czysto bez zaklocen na 3 km a biorac pod uwage ze anteny 1,5m lapia 15 km wiec ta 60 cm powinna te 3 km zlapac
  
 
...,a ja polecam anteny SIRIO, bardzo dobre;dobrze sie stroją (czy magnesik,czy na stałe) i estetycznie wyglądają.
Miałem Presidenta(nie jednego) przereklamowany jak dla mnie.
Antenki może nie są za tanie bo zaczynają sie od 90pln. (.a może i śą ).
Moja ma dł.100cm. na mag. i zasig do6km. w większym mieście(W-WA), a po trasie 13km. (na rozkręconym radiu,rozmawiałem).

...tak po za tematem,kolega ma sklep z elektromiką i czasami"testuje" jakieś antenki od niego.(POZDRO)
  
 
Cytat:
2006-03-14 21:26:28, Outcast pisze:
a jaki zasieg nazywasz przyzwoitym ??? co to znaczy gnie????? przeciez "bat" jest chyba wszedzie z tego samego surowca wykonany Mam tylko nadzieje ze bede slyszalem czysto bez zaklocen na 3 km a biorac pod uwage ze anteny 1,5m lapia 15 km wiec ta 60 cm powinna te 3 km zlapac



Przyjrzyj się uważnie tej antence - patrząc od dołu: do połowy to gruba rurka, potem zgrubienie, a dalej cieniutki drucik. To właśnie ten drucik się wygina... jak dla mnie straszne dziadostwo. Jaki nazywam przyzwoitym. 5-6 km to już przyzwoity zasięg
  
 
18 244 i kazda jej modyfikacja to wyrob antenopodobny...Jak przyjezdza klient na strojenie z tym wynalazkiem to nas krew zalewa ;] Niektore spoko, stroja sie dosc wasko,ale kolo kanalu 20 da sie zejsc na 1.3-1.5...Ale niektore- strzalka swr-miarki o koniec skali sie zabija.Mowie tu o nowkach sztukach.Tak mniej wiecej pol na pol sie stroi, pol nie.
Duzo lepiej pod tym wzgledem wypada sirio mini-mag 27. Nie ma problemu,zeby zejsc z 2.1 na 1,na 1.3 na 20, 1.5 na 40."Waska" antena, ale kazda daje sie zestroic w takim zakresie jak podalem.Jest drozsza od 244 ,ale duzo lepiej wypada w kwestii jakosci.
  
 
T ja się w takim razie przymierze do kupna hustlerka, tylko może używki za mniejsze pieniądze.

Ostatnio ktoś chciał zataką natenkę 60 PLN, ale kaska mi sie rozeszlo i dupa.
  
 
http://www.cb-radio.pl/site/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=45
ten test powinien rozwiac kilka watpliwosci co do anten...
  
 
Cytat:
2006-03-16 13:00:51, szopenradom pisze:
http://www.cb-radio.pl/site/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=45 ten test powinien rozwiac kilka watpliwosci co do anten...



Szkoda że w tym teście nie ma taka chwalonych anten jak sirio, czy new alaska.
  
 
No szkoda, ale i tak np daje do myslenia ten spadek na magnesie...

Z czasem moze sie pojawia inne testy.... czytalem cos o bliskim tesice anten ML
  
 
Ja bym polecił indianę , i zamontowanie jej w miejsce radiowej.
Mam ją tak zamontowaną w Fiacie Punto i nie narzekam.
Pozdrawiam
Mariusz
  
 
Nie polecam Midlanda 18-244 słabiutka antenka choć magnesik łapie dach dobrze chyba jedyna zaleta 210 km/h i antena nadal na dachu.Zastanawiam się nad anteną Sirio ML-145 akboHustler IL-100 którą polecacie .Radyjko alan 100+
  
 
Kolego z tych dwóch, lepsza będzie sirio! Ale ja na twoim miejscu pomyślałbym też o zmianie radyjka na jakieś solidniejsze, bo ten alan to zwykły szumofon bez żadnych filtrów!!!

A jeszcze jak sobie zmienisz antenkę, na lepszą to ona będzie również ściągała "śmieci" z eteru z którymi twoje radio nie będzie sobie mogło poradzić!!!
  
 
Dzieki kolego .Zgadzam się z tobą jeżeli chodzi o alana 100+ ze to radyjko słabej klasy ale co za tą kasę więcej chciec.Na razie muszę się z nim pomęczyć .Dzięki za od .pozdrawiam
  
 
Witam
czytam napisane przez was opinie i jak dotąd nie mam pojęcia co kupić nie posiadam jeszcze CB i nie wiem na co sie zdecydować aby sprzęt był w miarę dobry a mam kilka pytań
jakie radio wybrać aby zasięg i jakość była dosyć dobra
czy można zamontować antenę na relingu samochodowym (reling jest plastikowy)
proszę o pomoc bo mandaty jednak kosztują
  
 
Cytat:
2007-03-22 23:09:37, Adwokat pisze:
Witam czytam napisane przez was opinie i jak dotąd nie mam pojęcia co kupić nie posiadam jeszcze CB i nie wiem na co sie zdecydować aby sprzęt był w miarę dobry a mam kilka pytań jakie radio wybrać aby zasięg i jakość była dosyć dobra czy można zamontować antenę na relingu samochodowym (reling jest plastikowy) proszę o pomoc bo mandaty jednak kosztują



kolego pisac umiesz ale czytac???? nie wiem


poczytaj forum było to juz wałkowany miliony razy

reling jesli jest plastikowy w 100% dyskfalifikuje go do załozenia anteny