Zmniejszenie średnicy dysz wtrysków gazu

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest to nietypowa rada ,ale może ona nas uchronić od niepotrzebnych wydatków .

Jeżeli zdażyło się komuś rozwiercić dysze wtrysku gazu za dużo i chciałby powrócić do mniejszej średnicy ,lub jacyś pseudospecjaliści zrobili mu za duże i namawiają do zakupu nowych mniejszych ,to jest na to pewien uniwersalny sposób ,który można stosować za każdym razem chcąc zmniejszyć średnice dysz.
Na samym początku należy ściągnąć z dysz wszystkie gumowe oringi i uszczelki.
Przeważnie dysze mają budowe bardzo do siebie podobną czyli mocowanie do wtrysku(gwint) ,miejsce na klucz do mocowania i rurka do zamocowania przewodu . Otwór który chcemy zaślepić znajduje się na początku dyszy ,zaczynając od gwintu ,a kończąc na początku rurki ,dalej w rurce dyszy znajduje się duży otwór zbliżony do średnicy przewodu wtryskowego i tego otworu nie chcemy zaślepiać dlatego w jego miejsce wkładamy "dupe" wiertła , które stanowi przeszkode nie do pokonania dla topika.

Więc dobieramy jak najciaśniejsze wiertło tak aby włożyć na nie dysze stroną wylotową i mocujemy wiertło ostrzem do dołu pionowo w imadle i wkładamy na nie dysze gwintem do góry . Następnie podgrzewając palnikiem na propan... dysze wypełniamy jej otwór cyną gotową z kalafonią tak długo aż cyna wypełni cały otwór i przykleji się do ścianki . Podczas stygnięcia należy delikatnie i powierzchownie najlepiej igłą sprawdzić czy nie zgromadziły się jakieś gazy w górnej warstwie cyny wypełniającej otwór . Po zastygnięciu ściągamy dysze z wiertłą i mamy gotową do ponownego rozwiercenia pod kaliber jaki sobie życzymy i tak z wszytkimi dyszami .

Wiem że są różne typy dysz , ja robiłem to na matrixie ,lecz pomysł wydaje mi się znakomity i podejżewam że do większości się nada ,nawet do stalowych .







[ wiadomość edytowana przez: autoseba dnia 2006-03-30 14:27:25 ]