Alan 42+bazowa antenka-strojenie itd

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam zaczynam dopiero zabawe z cb radiami i mam pare pytań.. mam ręczniaka alana 42 i używam go w domu na akumlatory jestem zadowolony po praktycznie mam całe cb w jednej gruszce także jest dobrze,i dziś zamontowałe antene bazową FUTURA MK-394 i jak na dziś to ładnie odbiera i sei zastanawiam na strojenie jej jak to wygląda? czy to coś sie przy cb robi czy na dach trzeba wejsci itd? moze ktos mi to wytumaczyc,wiem że są od tego mierniki itd. i wogóle co sądzicie o alanie? ja potrzebowałe jedno porządne radio i dlatego to wybrałe bo jak do mobila to mam inną antene samochodową itd. także jedno radio a dwa zastosowania pozdrawiam
  
 
Nie znam tej anteny więc nie wiem jak ten model się stroi ale kiedyś bazowe anteny najczęściej stroiło się długością anteny lub kabla antenowego w celu uzyskania najmniejszego SWRu.
Samochodowe anteny najczęściej mają możliwość strojenia przez wysuwanie i wsuwanie "bata" w cewkę. Do strojenia używa się reflektometru (SWR-miarki).
Alany w większości są całkiem niezłe (lepsze są Prezydenty). Też mam jednego ręczniaka Alana i dobrze mi się sprawuje w jazdach lokalnych.