Furum.tuning.pl -temat lakiery

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Na forum.tuning.pl jest post o lakierze kameleon. Tak sobie myślę że niektórzy przeginają twierdząc że lakier jest niemożliwy do położenia dla "normalnego" człowieka. Ja mam zrobiony samochód tego typu lakierem i jest ok. Lakier, który położyłem jest firmy IVAT i zależnie od mieszalni kosztuje ok 600zł/litr.
Kładłem go wspólnie z kumplem na samochód i jestem zadowolony z efektu. Na cały samochód potrzeba było niecałe 1.5 litra (efekt kładziony był na dwie warstwy, żeby samochód był stosunkowo ciemny). Żeby lakier wyszedł jaśniejszy trzeba by położyć do 2 litrów na cały samochód. Jest wtedy też lepszy efekt rozszczepiania się światła a co za tym idzie więcej barw.

W tej chwili przygotowywany jest punto1. Inny odcień kameleona tej samej firmy. Za jakieś półtora miesiąca zamieszcze zdjęcia bo dopiero jest początek prac a w grę wchodzi też duża przeróbka blacharska. A wszystko robione jest codziennie dopiero od godziny 19 bo po pracy... Więc trochę się zejdzie.

Jak już tak się rozpisałem to dodam tylko że w dużej podwarszawskiej lakierni za samo położenie lakieru krzyknęli mi 4500zł. Kumpel z którym robiłem wziął ode mnie grosze, ale sam życzy sobie za położenie lakieru wraz z drobnymi naprawami blacharskimi do 2000zł więc chyba niezła cena...

Piszcie co myślicie o lakierach tego typu.

Ja postaram się zamieścić za jakiś czas naowe zdjęcia swojego autka
  
 
a jakies znizki dla czlonkow OKP??
  
 
Myślę że spoko udałoby się coś zerwać z ceny bo koleś lubi po prostu fajne rzeczy robić
Inna sprawa że i tak tanio robi ale jest maniakiem ciekawych projektów, choć jak sam twierdzi "brzydzi się tuningiem" ale to już inny temat

A to drugi znajomek, też fajnie tworzy... Przemek Drozd
  
 
widzizalem jego dzielo na Hondzie Civic (nie wiem czy akurat jego ale Honda miala logo aerografu. Taka pomaranczowa z samurajem po obu stronach) zajebista robota!!!!
  
 
a moze by chcial na moim reksiu zaszalec pmysly sa ciekawe tylko wykonawcy trzeba i ciekawej ceny takiej rozsadnej jakiejs jak sie dogadamy to ja sie pisze...zadnych plomieni i tego typu badziewia sama sztuka
  
 
Na stronie Przemka (czyli aerograf.pl) jest w dziale "samochody" czarna honda civic. Jesli dobrze pamietam to koleś z klubu civic'a dogadał się z Przemkiem i ten wykonał ileś tam projektów a potem nabazgrał na masce za łącznie 800zł.

Na stronie nie ma i tak większości togo co udało mu się namazać
Dla zachęcenia dodam że na jesiennych targach Motor Show, motor malowany przez niego został sprzedany za 180 albo 183 tyś. zł!!!

A na początku roku jakieś nowojorskie wydawnictwo o najlepszych na świecie w branży aerografu umieściło go na okładce i opisało go na paru stronach. Więc koleś ma pojęcie o pracy...