3.0 V6 W BOREWICZU ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam



Problemow prawnych nie ma, mjsca na 3.0 V6 raczej nie wygospodarujesz (ledwo sie rzedowa szostka zmiescila). Koniecznie do wymiany przy takiej mocy skrzynia, most, wal napedowy no i rzecz najwazniejsza hamulce. Pomijam juz dobre i szerokie opony. Zycze powodzenia bo checi masz dobre ale bedzie to droga przez meke...

Pozdrawiam
adamdn

P.S. Najlepiej byloby wsadzic Rovera 1.8 (miescie sie bez problemow) a do tego 2 x sprezarke i nitro. Nic dodac nic ujac Cos wiekszego niz BMW 2.5l czy tez Forda Scorpio 2.9l bedzie ciezko wsadzic...


[ wiadomość edytowana przez: adamdn dnia 2006-04-10 19:14:20 ]
  
 
V6 będzie zajmować MNIEJ miejsca niż R6. Jest bardziej zwartym silnikiem. Tylko co Marzyciel z tym zrobi...
  
 
Cytat:
2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
(...) Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote (..)



zgadles, ale pomyliles sie w obliczeniach. wiecej niz polowa. latwiej policzyc tych, ktorzy ciebie za idiote nie maja.


[ wiadomość edytowana przez: PAGAN dnia 2006-04-10 19:30:47 ]
  
 
musisz skontaktować się w takich sprawach z użytkownikiem forum motonews o kryptonimie "żuczek". on jest specjalistą w tej dziedzinie a zasób jego wiedzy zwala z nóg...



  
 
Możnaby zamiast tylnych foteli wrzucić jakiś silnik centralnie, jak w rasowej rajdówce. Pomyśl o tym.
  
 
plonk!


[ wiadomość edytowana przez: robreg dnia 2006-04-10 19:41:18 ]
 
 
yyy a takie moje pytanie??jest sens wsadzac silnik za masakryczna kase do auta ktore i tak bedzie co chwile rdzewiec.pozatym to jest wymiana wszystkiego nawet ukladu kierowniczego bo go nieskrecisz musial bys kupic samą bude od poldka i budowac go od podstaw ze wszystkimi innymi czesciami
  
 



zastanawia mnie tylko jedno

Czy nie wyszło by taniej żeby do takiego silnika , przeniesienia napędu , zawieszenia itp. zrobić ramę a na to potem budę z włukna wyglądem taką jak ma borewicz efekt prawie ten sam , koszt pewnie też , nie rdzewieje same +
  
 
Cytat:
2006-04-10 19:04:06, Dreamzzz83 pisze:
Witam Wszystkich. Od dluzszego czasu nosze sie z zamiarem zakupu Poloneza FSO 1500 , popularnego Borewicza z poczatku produkcji i zrobienia z niego bestii )) To ze po zakupie przeprowadze SWAP na jakis mocniejszy silnik to na pewno , tylko nie wiem jeszcze na jaki. Ostatnio widzialem Poldka na Allegro z silnikiem od BMW 2.5 l i przyznam ze mnie to zainspirowalo , ale chcialby cos ambitniejszego i tak oto w moim zamysle pojawil sie pomysl wsadzenia do tego autka silnika z BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ). Wiem ze pewnie teraz polowa z Was ma mnie za skrajnego idiote , ale prosze przez chwile podejsc do sprawy powaznie. Pomijajac koszty , moje podstawowe pyatnia to : czy da sie to wogole tam wlozyc ? co jeszcze musze wymienic zeby auto sie nie rozsypalo na pierwszym starcie ? Czy bylyby ewentualne problemy z rejestracja takiego wynalazku ( przeciez po PL jezdzi juz jeden 3.0 ... ) ? Jesli nie ten to jaki silnik daloby sie tam teoretycznie zamontowac zeby wycisnac z Poldka jakies 250 KM ??? Pozdrawiam



w katowicach masz gościa który wystawi papier o ile bedzie ta przeróbka miała ręce i nogi,
  
 
Cytat:
BMW M3 E36 ( 3.0 V6 , 286 KM ! ! ! ).



Problem w tym, ze to "V6 z M3" to w rzeczywistosci klasyczna R6'tka...

  
 
Cytat:
2006-06-21 22:49:33, DrA pisze:
Problem w tym, ze to "V6 z M3" to w rzeczywistosci klasyczna R6'tka...



Dokladnie
  
 
Co do ramy i włókna to kolega ma racje bo lepiej, lżej ale niekoniecznie tanej! ;-D
Dlaczego od BMW? Możesz zaadaptować zawieszenie i napęd od Granady albo Scorpio, silnik też, takie 2.9 po generalnym i kilka przeróbek i bedzie miało jakies 260 km albo i więcej!
Ale buda musi mieć kaltkę żeby miało się wszystko czego trzymać, bo jak wiadomo poldek 'gniotsa i łamiotasa'
Jak masz chęć i kase to możesz nawet do tego nitro albo tlen ( troche taniej! )

Jest taki Atu + na Granadzie i śmiga ładnie )
  
 
Cytat:
2006-09-25 17:20:34, Grinch27 pisze:
Jest taki Atu + na Granadzie i śmiga ładnie )



Jest ale od Scorpio 2.9 biturbo był w tvn turbo