Jak usunąć nieokreślone "wypukłe" nakropienia na lakierze

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2006-04-12 08:46:48

Przepraszam ze nie pisze w temacie dokladnie o co chodzi ale ciezko to określić. Mam na masce i klapie bagażnika pewnego rodzaju "zachlapania" przyklejone do lakieru - sa wyczuwalnie wypukłe.Wygląda to troche jak zaschnięta smoła albo rodzaj twardej żywicy nakropionej przypadkiem na lakiej - jest to na calej masce moze z kilkadziesiąć punktów - większość mała a kilka powyzej 4mm około.Próbowałem to usuwać "mechanicznie" i powoli schodzi ale boje się ze zniszcze lakier jak mi "zejdzie" - benzyna ekstrakcyjna nie działa - lagodne srodki myjące tez nie - nie umiem dokladnie określić skladu tej substancji - wyglada na to ze auto gdzieś stało i albo przy jakies budowie - jesli to zywica to moze u jakiegoś mechanika został przypadkowo skropiony tym czymś.Jak się umyje auto bardzo rzuca się to w oczy - jest na to jakis sposób - czym moge spróbować to usunąć?

2011-10-29 09:43

2006-04-14 14:21:35

wiem o co chodzi ja miałem coś takiego a znalazło się to dzieki robotniką którzy remontowali drogi i musiało lekko chlepać im z pod maszyny, u mnie pomogło ręczne usunięcie i ostatecznie polerka, jak będziesz delikatny to śladu nie będzie,

miałem też sporo tego na felgach ale też powoli usunołem
2010-03-25 21:33

2006-04-14 22:35:09

Hmm najlepsze do takichw "wrednych spraw" jest nitro. Jest najbardziej agresywne. Jeśli po przemyciu nitrem lakier zmatowieje (a czasami tak się przytrafia) wystarczy odpolerować pastą a czasem nawet tylko nabłyszczyć i jest już ok.
Gorzej jak nitro tez nie rusza....
2007-06-15 00:00