Prosze o pomoc. CB mi piszczy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM
Jestem posiadaczem radia ALAN 100+ no i dziś w drodze jak byłem na trasie i chciałem odpowiedziedz o droge to gdy nacisnąłem przycisk na mikrofonie to CB zaczęło piszczec. Co się stało ? miałem tak 3 razy. (Ten któremu chciałem odpowiedziec powiedział że kilka osob naraz wcisneło guzik czy coś takiego)

Prosze o pomoc.

P.S
chciałem się spytac jeszcze czy te filtry przeciwzakłóceniowe dużo dają w aucie czy to jest poprostu wywalanie kasy w błoto ?
  
 
mam pytanie dodatkowe.

czy piszczenie wydobywało się z glośnika w twoim radiu radiu po naciśnięciu przez ciebie przycisku nośnej, czy podczas odbioru czy u innego operatora gdy ty nadajesz?


jeżeli dzieje się tak podczas odbioru, to może być to spowodowane, sugerowanym przez ciebie jednoczesnym nadawaniem kilku operatorów, którzy nie mają zestrojonych nadajników w jednej częstotliwości.

jeżeli dzieje się to w twoim głośniku, to możesz mieć uszkodzony przycisk w mikrofonie i podczas nadawanie nie rozłacza on głośnika.

może być jeszcze problem w samej elektronice radia i podczas nadawania wzbudza się elektronika w radiu.


jak widzisz jest wiele możliwości.