CB W RADIOWOZACH

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj oglądam sobie panoramę na II o 22. Relacja z Katowic. Jakiś Polcjant wypowiada się na temat liczby wypadków na drogach Polski podczas długiego weekendu. Krótkie ujęcie na radiowóz. I nie mogę uwirzyć. Na środku dachu NEW ALASKA. Pierwszy raz w życiu widziałem na radiowozie antenkę od CB.

Starach się bać. Misiaki mogą w maliny wpuszcać
  
 
Kiedyś często radiowozy miały CB, nawet dla komendy na Pradze ufundowaliśmy radyjko żeby mogli odbierać na "9", potem to upadło.
Mnie kiedyś na trasie sam misiek ostrzegł przed radarem nigdy nie słyszałem żeby podpuszczali.
  
 
Inspekcja Transportu Drogowego też używa CB, nie wiem czy do nasłuchu, ale wszystkie ich pojazdy mają zamontowane zestawy na 27MHz Mają to od początku swojego istnienia i nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem, żeby je wykorzystywali do podpuszczania...
  
 
czasem podpuszczaja ostatnio własnie miałem taki przypadek ze jak pytałem o drózke to zciemniał i tłumaczył ze stoja w innym mjejscu ok 1km róznicy oczywiscie na moja niekorzysc (nie po słupkach tylko po budynkach) a jak ktoś sie odezwał''i mozna sobie z nimi nawet pogadać '' to skonczyła sie gadka i dop ten kolega powiedział gdzie dokładnie stoją BIG piwko dla tego kolegi

  
 
Cytat:
2006-05-16 15:38:44, MacTB pisze:
Inspekcja Transportu Drogowego też używa CB, nie wiem czy do nasłuchu, ale wszystkie ich pojazdy mają zamontowane zestawy na 27MHz Mają to od początku swojego istnienia i nie spotkałem się jeszcze ze stwierdzeniem, żeby je wykorzystywali do podpuszczania...


Ale co ma ITD do policji to nie wiem. Użytkowników samochodów osobowych przecież ona nie dotyczy, tylko ciężarówek i autobusów. A czy od początku mają - tu się z Tobą nie zgodzę - przynajmniej w Lublinie radyjka mają od około roku.
  
 
Na trasie Lublin - Zamość w miejscowości łOPIENNIK bardzo często podpuszczają, mają CB w radiowozie.
  
 
Cytat:
2006-05-19 19:27:05, Urbic pisze:
Ale co ma ITD do policji to nie wiem.


Na pewno coś ma, choćby to że i jedni i drudzy zajmują się niekiedy kontrolami drogowymi, zarówno policja jak itd może kontrolować ciężarówki
Cytat:

Użytkowników samochodów osobowych przecież ona nie dotyczy, tylko ciężarówek i autobusów.


No tak, ale nikt nie mówił, że rozmawiamy tylko o osobówkach
Cytat:
A czy od początku mają - tu się z Tobą nie zgodzę - przynajmniej w Lublinie radyjka mają od około roku.


Może masz rację, głowy nie dam, że od początku, w każdym razie mają długo, odkąd pamiętam... odkąd wiem co to jest ITD zawsze widziałem anteny CB Ale faktycznie, nie znaczy to że od początku, mój błąd
  
 
Cytat:
2006-05-19 19:27:05, Urbic pisze:
Ale co ma ITD do policji to nie wiem. Użytkowników samochodów osobowych przecież ona nie dotyczy, tylko ciężarówek i autobusów.



ITD pracuje w oparciu o poniższe przepisy. sami wywnioskujcie czy osobówek to nie dotyczy...

Tytuł strony
  
 
Ostatnio w czwartek podpuszczali mnie miśki!! Jeździli nieoznakowanym oplem Vectrą srebrną szybki przyciemnione na dachu President Missuri. Na trasie Lublin-Piaski. Powiedział że są między Chełmem a Siedliszczkami czy coś takiego a po przejechaniu około kilometra spotkałem ich z naprzeciwka koło Centrum ogrodniczego przy trasie jak zatrzymywali jakąś osobóweczke. Drugi raz w Piaskach mnie podpuszczał. Ale wcześniej słyszałem że stoją i sie nie dałem. Mają Cb i podpuszczają. Teraz i z Cb trzeba uważać. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2006-05-08 18:46:54, Urbic pisze:
Wczoraj oglądam sobie panoramę na II o 22. Relacja z Katowic. Jakiś Polcjant wypowiada się na temat liczby wypadków na drogach Polski podczas długiego weekendu. Krótkie ujęcie na radiowóz. I nie mogę uwirzyć. Na środku dachu NEW ALASKA. Pierwszy raz w życiu widziałem na radiowozie antenkę od CB. Starach się bać. Misiaki mogą w maliny wpuszcać


Tak niestety, federalni coraz częściej mają w radiowozach sprzęt CB, jest to uzasadnione.
W Katowicach widziałem na oznakowanych Skodach Octavia.
W nieoznakowanej czarnej Vectrze nie mają....
P18

[ wiadomość edytowana przez: prawnik18 dnia 2006-06-17 16:59:44 ]
  
 
W okolicy Łukowa (lubelskie) śmigają nieoznakowanym mondeo z videoradarem i nie dość, że podpuszczają to nawet potrafią poprosić o zatrzymanie się przez radio.
  
 
Ja w sobote widziałem pod Końskim federalną Astre 2 oczywiscie z antenką
Robi się coraz gorzej...
  
 
Koledzy

W Krosnie , Sanoku i Rzeszowie też maja Miski CB w samochodach , napewno w tych nieoznakowanych .

I teraz mam pytanko , czy jak np : jadą oni w przeciwnym kierunku do mnie a ja jako dobry kolega krzykne na CB ze uwaga miski w nieoznakowanym np. Mondeo jadą w tym ..... kierunku ., czy oni to słysząc mogą jakos zareagowac , jakoś mnie namierzyc i ukarac ???

Taki słysze głosy na radyjku ze oni tak mogą , bo to tak jakby migać światłami w ostrzeżeniu przed nimi >

Wg to chyba nic mi nie mogą zrobić CB to radion wolne i Polska to wolny kraj i mozna mówić co sie chce .

Prosze o wasze opinie na ten Temat

Pozdr
  
 
Cytat:
2006-09-06 18:48:33, ebi30 pisze:
Koledzy W Krosnie , Sanoku i Rzeszowie też maja Miski CB w samochodach , napewno w tych nieoznakowanych . I teraz mam pytanko , czy jak np : jadą oni w przeciwnym kierunku do mnie a ja jako dobry kolega krzykne na CB ze uwaga miski w nieoznakowanym np. Mondeo jadą w tym ..... kierunku ., czy oni to słysząc mogą jakos zareagowac , jakoś mnie namierzyc i ukarac ??? Taki słysze głosy na radyjku ze oni tak mogą , bo to tak jakby migać światłami w ostrzeżeniu przed nimi > Wg to chyba nic mi nie mogą zrobić CB to radion wolne i Polska to wolny kraj i mozna mówić co sie chce . Prosze o wasze opinie na ten Temat Pozdr



No co Ty, miganie światłami to zupełnie co innego... Po prostu używasz oświetlenia niezgodnie z przeznaczeniem, nadużywasz sygnałów świetlnych - tak to się chyba interpretuje.
Natomiast to co mówisz w eterze nie ma przecież nic wspólnego, to to samo jakbyś zadzwonił do kolegi z komórki (oczywiście z zestawem głośnomówiącym ), że tą i tą drogą jadą miśki, albo stoją z radarem. Nie ma takiego przepisu, który by zakazywał rozmawiania o tym gdzie stoi policja itp. A jaką drogą to się odbywa to już nie ma znaczenia i masz pełne prawo podawać takie informacje na CB
Miśki co najwyżej mogą posiać zamęt, wprowadzić w błąd na radiu (chyba mogą ), ale i tak zaraz znajdzie się ktoś kto te informacje skoryguje.
  
 
Cytat:
2006-05-08 18:46:54, Urbic pisze:
Wczoraj oglądam sobie panoramę na II o 22. Relacja z Katowic. Jakiś Polcjant wypowiada się na temat liczby wypadków na drogach Polski podczas długiego weekendu. Krótkie ujęcie na radiowóz. I nie mogę uwirzyć. Na środku dachu NEW ALASKA. Pierwszy raz w życiu widziałem na radiowozie antenkę od CB. Starach się bać. Misiaki mogą w maliny wpuszcać


Koledzy, federalni nie muszą już w nic wpuszczać, teraz mają niezoznakowane pościgowe Vectry. Mierzy Cię taki od tyłu, niczego się nie spodziewasz, a on nagrywa. Jak jedziesz za szybko- parę setek nie Twoje i już !
Fakt czy mają CB czy nie, to już mały problem. W Katowicach na drogach przelotowych nieczęsto używają już radarków. Patrole lotne zgarną więcej mandatów.
P18
-------------------
Maycom EM 27 + mic Sadelta 300 + President Alabama
  
 
nioo to musze stwierdzic ze przed wejsciem do UE bylo lepiej bo wtedy kazdy kto posiadal CB-Radio musial miec zezwolenie itp, i jesli dobrze pamietam sluzby mundurowe niemogly "buszować" po calym pasmie obywatelskim
mialy kanal "9" wyznaczony do komunikowania sie i tyle a teraz wolna amerykanka jest wszedzie jak zreszta widac!!!

kiedys spotkalem misiakow chyba w kielcach w oznakowanej octavii z alaska na bagazniku

takze zaczyna sie robic totalna amerykanka

a jesli chodzi o ITD to ci panowie moga wszystko i niewazne czy jedziesz TIRem, czy busem, czy vanem moga cie zatrzymac i sprawdzic samochod - mowie tu o tych co pracuja jako przedstawicieli handlowy itp zajecia

ostatnio spotkalem sie gdzies na trasie gdzie tzw krokodylki wylapywali wszystkich przedstawicieli od seicento po busy sprawdzanie kilometrowek, ksiazek przebiegow itp

takze panowie uwazajcie na wszystko i wszystkich
  
 
No to powiem wam lepsza sytuacje wczoraj widzialem inspekcje transportu tez miala cb ale to nic miesiac temu wracalem z mazur i w okolicach ostroleki gosciu krzyknal czy czysto i juz mu mialem odpwowiedziec ze nie ale jakis baran mu powiedzial do ostroleki czysto a zaraz tam stali. nie zdazylem mu powiedziec ze ktos go w h... robi a on juz tylko odpral; co za baran kur... mowi ze czysto a w radyjku to my:: misiaki z suszarka0
  
 
Cytat:
Koledzy, federalni nie muszą już w nic wpuszczać, teraz mają niezoznakowane pościgowe Vectry. Mierzy Cię taki od tyłu, niczego się nie spodziewasz, a on nagrywa. Jak jedziesz za szybko- parę setek nie Twoje i już !



widziałe. stali na wlocie i wylocie z tychów. oczywiście rzuciłem na cb gdzie stoją. 5 minut później śmigneli na katowice. zaraz po tym jak mnie wyprzedzili rzuciłem że cisną w stronę katowic.

fajne te vectry. czarne z ciemnymi szybkami
  
 
A ja nie słyszałem aby policja miała na swoim wyposażeniu radia CB (chyba że że sami sobie kupił ktoś z patrolu) często bywa że anteny tych samych firm co do sprzętu CB! Można się pomylić po antenie! Żaden z wozów oficjalnie nie jest wyposażony w sprzęt CB!
  
 
No wlasnie, oficjalnie