Problem z telefonem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
słuchajcie mam problem.kupiłem niedawno bmw730i 94r w nowej budzie z niemiec i ma on telefon tylko że nie mogę odpalić na nim polskiej karty sim. wyskakuje napis sim karte prufen(co oznacza sprawdż kartę sim?)czy ktoś wie gdzie lub jak to się da zrobić???czy trzeba ściągnąć simlocka czy jest zepsuty telefon?pozdrawiam wszystkich!!!
  
 
Cytat:
2006-06-07 20:02:42, piotrek1989 pisze:
słuchajcie mam problem.kupiłem niedawno bmw730i 94r w nowej budzie z niemiec i ma on telefon tylko że nie mogę odpalić na nim polskiej karty sim. wyskakuje napis sim karte prufen(co oznacza sprawdż kartę sim?)czy ktoś wie gdzie lub jak to się da zrobić???czy trzeba ściągnąć simlocka czy jest zepsuty telefon?pozdrawiam wszystkich!!!


Stawiałbym na simlocka.
  
 
Cytat:
Stawiałbym na simlocka.



jestem trochę innego zdania. Simlocki zakładają operatorzy na telefony promocyjne, żebyś nie korzystał z usług innego operatora. Jaki jest sens zakładać simlocka w telefonie zintegrowanym z samochodem??!!
Oczywiście mogę sie mylić!!
  
 
Cytat:
2006-06-07 21:31:19, leczyko pisze:
jestem trochę innego zdania. Simlocki zakładają operatorzy na telefony promocyjne, żebyś nie korzystał z usług innego operatora. Jaki jest sens zakładać simlocka w telefonie zintegrowanym z samochodem??!! Oczywiście mogę sie mylić!!


Dobre pytanie. Teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam.
  
 
Te telefony nie posiadają sim-locków, ale nie wiem dlaczego w polsce na tych starszych modelach telefonów jak właśnie D-NETZ który był w tych czasach montowany w E38 chodzi tylko karta sim z " PLUS-a" . w niemczech działa na nim wiele sieci.
  
 
Słuchajcie, telefony BMW nigdy nie miały simlocków, no ewentualnie sporadyczne modele. Ja też mam tylko, że 525 TDS E39 z 97r, i też borykałem się z tym telefonem, dawałem do naprawy, wkładałem różne karty sim i nic, a telefon był sprawny w 100%, bo elektronik miał schemat i wszystko posprawdzał i było ok. Okazało się, że te telefoniki nie obsługują nowszych kart niż z 2000/1999 roku. Są wyjątki, ale spróbuj włożyć jakąś starą kartę sim, np. od kogoś kto nie zmianiał numer prze dobre parę lat. O co chodzi dokładnie. Gdy mamy karte sim i odwrócimy ją tą złotą powłoką do góry, to zobaczymy takie kanaliki w kształcie litery "U". Zauważcie, że im starsza karta tym tych kanalików jest mniej, a im nowsza, tam tych kanalików jest mnóstwo. Są to zabezpieczenia wprowadzające przez producentów tych kart, aby jak najtrudniej było ,że tak powiem schakerować tą kartę. I nie wiem jakim cudem, ale niby BMW słynie od najlepszych rzeczy, to telefony montowane seryjnie w BMW, były nie dopracowane. Chodzi mi o roczniki bmw 94,95,96,97,98,99r, już w niektórych z 99r, odczyta każdą kartę sim. Im wyżej rocznik 00,01r... itd. Problem został usunięty.
  
 
Witam
Wyciągam "trupa z szafy" Poszukuję kogoś z mazowieckiego kto pomógłby mi uruchomić tel. w mojej beci. Nie bardzo wiem od czego zacząć...

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
co do problemu z odpaleniem telefonu to chyba potrafie wam pomóc. Sam miałem taki problem w 525d. Udało sie i wszystko działa. Jakby ktos chcial pomocy to dzwoncie 889118315 Robert.