Rybie oczka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj polakierowałem błotnik i wszystko ładnie wyszło tylko na elemencie pojawiły się takie dziurki. Sa to tzw. rybie oczka. Z tego co wyczytałeem w necie to są one spowodowane zanieczyszczeniami silikonowymi, olejem w kompresorze lub zabrudzonym filtrem. Te dwie opstatnie odpadaja bo ma nowy filtr na kompresorze i jeszcze jeden na pistolecie takze problem tkwi w odtłuszczaniu. Wiem , ze bład popelnił bo odtłuszczałem ruchami okręznymi a nie z góry na doł. Czy przyczyna moze byc właśnie to. Pistolet tez miałem nowy. Zaraz po kupnie przemyłem go nitrem. Czy moze terezba go jeszcze w goracej wodzie wymyć aby usunąc zanieczyszczenia powstałe przy składaniu go z cześci. Czy stosownie dodatku antysilkonowego całkowice zapobiegnie powstawaniu tego problemu??
  
 
A nie malowałeś przypadkiem lakierem renowacyjnym?? W przypadku renowacji takie oczka powstają nawet po dokładnym odtłuszczeniu powierzchni i są też spowodowane wilgocią na malowanym elemencie lub syfami z innych rozpuszczalników w pistolecie. Nie należy się tym przejmować, tylko zalać je kilka razy podczas malowania a później spolerować-nie będzie śladu.