Polski Fiat 125p 1500 - rocznik 1975

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
O Fiacie 125p marzyłem od bardzo dawna, styczność z tymi samochodami w klubie tylko spotęgowało to marzenie. Moje poszukiwania trwały blisko rok bo od listopada 2004 i wreszcie stało się - na horyzoncie pojawił się egzemplarz o którym marzyłem czyli ostatni klasyk tzw. przejściówka, do tego jeszcze w bardzo rzadkiej wersji z miodową tapicerką wewnątrz. Autko natychmiast dostało pseudonim: "czekoladka"

Pierwsze uruchomienie czekoladki - CZYTAJ >>>

Trochę historii:

Auto zostało zamówione 3 października 1974 w PHZ PM POL-MOT - Fiat 125p model 74 standard 1500ccm, 31 stycznia 1975 roku zjechał z taśmy montażowej fabryki na Żeraniu, 19 lutego 1975 został zakupiony w tzw eksporcie wewnętrznym za 1 740,- $ USA przy stanie licznika 44 km

Auto przez 31 lat było i w dalszym ciągu jest garażowane - jestem jego drugim właścicielem, aktualny jego przebieg to 87650 km, zachowany jest w stanie oryginalnym, poniższe zdjęcia ukazują jeszcze "czekoladkę" z pierwszej sesji zdjęciowej która miała miejsce w kwietniu b.r.

Dziś auto powróciło już do oryginału wewnątrz - drewniana gałka zmiany biegów i pokrowiec na kierownice zniknął, pojawiły się zagłówki z epoki, a także co najbardziej bolało znaczek na atrapie jest już właściwy - zdjęcia po zmianach wkleję wkrótce, teraz kilka z pierwszej sesji.

Galeria zdjęć - ZOBACZ >>>

































  
 
Yyy - ok, samochod piekny, ale ze co, ze niby sprzedajesz???
Tekst zywcem jak z... Allegro

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Baaaardzo mi się podoba.
Trzeba by wydech poprawić, bo okrutnie wisi.
  
 
Piękna jest ta czekolada, rewelacyjna wręcz. Ostatni z klasycznych!!! Krzysiek, ta bryka robi na mnie ogromne wrażenie
  
 
Po wczorajszym dniu już wiem skąd się bierze tak rewelacyjny stan czekoladki, zabezpieczenie antykorozyjne wewnątrz zostało wykonane w sposób idealny, jedno też mnie zaskoczyło zdjecie drugie pokazuje tą niespodziankę - teraz pozostają jedynie domysły a na ostatnim zdjęciu widać że miodowa tapicerka została zamontowana fabrycznie bo część jej wypełnia również drzwi wewnątrz





  
 
nie widziales mojego zabezpieczenia zdejme tapicerke i pokaze hehe...auto wazy o 10kg wiecej na calej masie w tym tkwi tez sukces ze auto tak dlugo trwa olej przyjacielem autka!!! pamietajcie!
Ogolnie fajnie trafiles ladna jest...mozna ja zjesc
  
 
Gdyby tak konserwowali ustrój jak Twoją Czekoladkę to pewnie nie trza było by dzisiaj wymieniać dokumentów
Pięknuśka - aż chce się ją schrupać, no i "dziewczyny lubią brąz..."
  
 
Odkurzam temat
w ten weekend miałem okazję uczestniczyć w V Wystawie Pojazdów Zabytkowych w Tucholi - poniżej czekoladka w pełnym lansie

z rzeczy nowych to tak jak wspominałem wcześniej - poprawny znaczek na atrapie , wakuometr i dodatkowe halogeny przednie



















  
 
ostatnio koło mnie widziałem DFa w kolorze identycznym jak Twój, stan calkiem calkiem, troche skundlony, ale fajne felgi mial
niestety widzialem go tylko od tylu, bo śmignął kolo mnie i zaraz go nie bylo
  
 
Wspaniały...wprost dech zapiera
  
 
ja bym poszukal halogenow z chromem ale na ta chwile nie mozna wybrzydzac ladna jest co tu duzo mowic
  
 
Cytat:
2006-07-19 14:02:15, chris1500 pisze:
ja bym poszukal halogenow z chromem (ciach)


Nic bardziej błędnego żaden chrom nie pasuje do atrapy z przejściówki, właśnie ja szukałem tylko czarnych i tylko z żółtym szkłem - teraz jeszcze musze wymienic wszystkie żarówki na żółte i wówczas będzie komplet
  
 
Wlasnie halogeny w chromie. przynajmniej ramki i mocowania. atrapa tez jest z plastiku a ma chromowane obwodki...
  
 
Jak dla mnie chrom, ale de gustibus... Poza tym moja ulubiona chyba atrapka, mam srodek od niej, wyglada to teraz co najmniej nieladnie, ale innej nie mam, a lepsze to niz siatex.
  
 
Wczoraj przeprowadzony został mały wizualny tjunink - jak wam się podoba mój nowy BADLOOK

  
 
bueheheh , disco polo...
  
 
Przyznam się, że widziałem w niedzielę tego fiacika i bardzo mi się spodobał Co do "Badlook-a" to śmieszny pomysł
  
 
do furiusow moze jechac
  
 
Czekoladka zagościła w panteonie sław na fiacikowej stronie
dzięki KajTan !

Fotki Polskiego Fiata 125p 1975r

  
 
Od kiedy zobaczyłem zdjęcie tego fiata z plastikowymi halogenami szukam słów odpowiednich, aby je skomentować.
I nie znajduję...

Całe szczęście, że na stronie Kajtana jest jeszcze bez.

Pomijając już plastikowość, żółty kolor szkieł nie zgrywa mi się z brązem, a przeciwmgielne lepiej spełniają swe zadanie, kiedy są pod zderzakiem i rozstawione najszerzej jak to możliwe (wypraktykowałem!).