FSO zaskoczenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zobaczcie
  
 
Hurra! Wreszcie jakaś dobra informacja!

że zacytuję poetę
"A niechaj to narodowie
wżdy postronny znają, iż Polacy nie gęsi, iż swe auta mają".
  
 


Moze zaczna wezma sie w koncu do roboty jak w nysie i zaczna klepac poloneza II
  
 
A może jakieś 132 by poklepali
  
 
Jak dla mnie to w tej chwili moga nawet rowery robic (niekoniecznie przez "v") byleby cos robili bo stanei jeszcze nikomu na dobre nie wyszlo.
  
 
No to co może akcja klubowa. Pozbieramy wszystkie opinie i propozycje na temat poloneza i zgłosimy poprawki do już istniejącego modelu. Może dzięki naszej opinii (urzytkowników PN-ów) uda się stworzyć Poloneza II z wyeliminowanymi kilkoma wadami konstrukcyjnymi itd.
Zawsze jakaś szansa jest.
  
 
Bocian nie obraz sie, ale chyba sam nie wierzysz w to co mowisz
Niestety jaka by fabryka nie byla, jezeli nie bedzie miala zbytu na produkcje to upadnie napewno, a to ze jesli zacznie produkowac cos wlasnej konstrukcji to jest prawie pewne
To taka nasza narodowa durna mentalnosc, ze zawsze lacimy za tym co zagraniczne, bo to zawsze "lepsze", jak slysze 13-letniego syna kolegi, ktory mi mowi ze wszystko co polskie to gowno w obecnosci ojca i ten nie reaguje, to mi sie noz w kieszeni otwiera, a w takich pogladach niestety jest wychowywana wiekszosc spoleczenstwa i tego nie zmieni sie tak latwo (a przynajmniej nie samymi deklaracjami!)....
  
 
wewdugł mie polonez ma 2 wady do wyeliminowania

1) silnik na jakis bardziej nowoczesny i w duzej gamie np 1.4 1.6 1.8 2.0 oraz jakies 1.9 D i TD o mocach od 75 do ok 150 KM i ew wprowadzenie skrzyni automatycznej
2) tylne zawieszenie na niezależne np wleczone trójkątne wachacze i spręzyny srubowe oraz powiekrzenie roztawu kół o 15 cm
polonez niestety straci swoja pakowność ale za to poprawi sie jego manewrowość

i moze w ramach poprawy bezpieczeństwa poduszki powietrzne i ABS a wersjach mocejszych ASR by zabardzo sie nie slizgał przy starcie

  
 
To rzeczywiście wygląda na chęć kontynuacji produkcji PN, Bocian dobrze gada, coca-coli mu dać
Może nazwa Polonez II będzie troche na wyrost, ale nie to jest najważniejsze. Przecież polscy inżynierowie tam są, silnik GSI jest zły, trzeba przemyśleć co jeszcze można poprawić ( i jest to możliwe bez zmiany konstrukcji auta), fajnie by było jakby wróciły rovery i najlepiej 1,6.
Ja ze szczegółów, które mnie denerwują, zmieniłbym zamki, aby drzwi zamykały się znacznie lżej i ciszej, szyby powinny być fabrycznie "przydymione", ciągle należy dążyć do poprawienia hamulców, wywalić tę kierownice "od tira".
Pomyśleć trzeba co można zrobić dla bezpieczeństwa, może napinacze? (poduszki raczej odpadają, ponieważ aby pomagały podczas kolicji, a nie stanowiły zagrożenia potrzebne są crashtesty, kótre kosztują baaardzo dużo.), odłączany ABS też by nie zaszkodził.
Oczywiście największe archaizmy kryją się z zawieszeniu, ale czy to ktoś zmieni W moim odczuciu polonezem podróżuje, się komfortowo. (w niskich zakresach prędkości )

Plush, nie można zakładać odrazu najgorszego, kto nie ryzykuje ten nie ma. Rzeczywiście problemy ze zbyten mogą wystąpić, ale... pamiętam że poloneza wygryzł jeden samochód... mianowicie lanos!, a jak go nie będzie polonez ma szanse.
Tylko że obawiam się, że te NSC bez inwestora ma własnie zamiar klepać lanoski (było kiedyś mowa że NSC będzie miała na to licencje przez dwa lata), a jeśli tak... polonez raczej nie ma szans...

------------
To tyle...
Pozdro



[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2003-04-30 10:26:03 ]
  
 
Dobrze, ze sie cos ruszy, ale na Poloneza 2 to bym tak szybko nie liczyl, a jesli bedzie, to juz raczej FWD. Nie oszukujmy sie ta konstrukcja jest juz na maxa przestarzala (przypominam, ze pochodzi w duzej mierze z Fiata 1300/1500), ma juz ponad pol wieku... Najprawdopodobniej beda klepac Daewoo, a jak wejdzie rover, to Roverki.
  
 
Eh Panowie pomarzyc dobra rzecz

w życiu nie doczekamy sie poloneza II, gdyby tak sie miało stać to trzebaby sporo Euro na kontynuacje produkcji i prace studyjne nad nowym modelem, a to wszystko zostało pozamykane, linia produkcyjna przestawiona na daewoo i tyle pozostało z FSO

niestety po tej informacji wróżę jedynie całkowity już upadek fabryki i kolejną armię bezrobotnych

a to Polska właśnie - co sie z tym krajem stało
  
 
Cytat:
2003-04-30 10:38:23, GDA pisze:
a to Polska właśnie - co sie z tym krajem stało



Jak to co... rozkradli!!!
  
 
Polski rzad nie wyda pieniedzy na calkiem nowy samochod - nie stac go na to.
Poza tym opracowanie go zajeloby 5 lat, wiec nie ma o czym mowic.

Adamus
  
 
No niestety, ja mam coraz gorsze zdanie na temat naszego narodu i nie dotyczy to tylko elit rzadzacych (oczywiscie z chlubnymi wyjatkami)... niestety - nie musze Wam przypominac kto te elity wybral i wypromowal, ale to juz jest off topic
Co do poloneza mimo mojej milosci do tego autka prawda jest ze to konstrukcja baaardzo przestarzala mimo swoich zalet i tutaj mozliwosci poprawek sa na wyczerpaniu, jesli ma muc produkowane cos co mialoby szanse zaistniec na rynku nie tylko w marginalnych ilosciach to musi byc to auto zaprojektowane od poczatku z uwzglednieniem najnowszych trendow, w co nawet najwieksi optymisci wierzyc nie powinni
  
 
Cytat:
2003-04-30 12:46:39, Plush pisze:
No niestety, ja mam coraz gorsze zdanie na temat naszego narodu i nie dotyczy to tylko elit rzadzacych (oczywiscie z chlubnymi wyjatkami)... niestety - nie musze Wam przypominac kto te elity wybral i wypromowal, ale to juz jest off topic
Co do poloneza mimo mojej milosci do tego autka prawda jest ze to konstrukcja baaardzo przestarzala mimo swoich zalet i tutaj mozliwosci poprawek sa na wyczerpaniu, jesli ma muc produkowane cos co mialoby szanse zaistniec na rynku nie tylko w marginalnych ilosciach to musi byc to auto zaprojektowane od poczatku z uwzglednieniem najnowszych trendow, w co nawet najwieksi optymisci wierzyc nie powinni



FAKT

Ma ktoś jakieś info, co planują robić w tym NSC (bez inwestora)?
  
 
Cytat:
2003-04-30 13:01:54, AdS pisze:
Ma ktoś jakieś info, co planują robić w tym NSC (bez inwestora)?


obawiam się że nic - to jest ostateczny krok do upadłosci FSO, zresztą poczytajcie
  
 
Ja rano,jak dawałem temat nie miałem za bardzo czasu,żeby powiedziec,co o tym sądzę.
Mysle,że nie będzie z tego nic dobrego,jestem zdziwiony tym pomysłem,bo bez inwestora to niby jak i za co mają byc klepane samochody w FSO,a co dopiero mówic o nowym modelu,a zwłaszcza Polonezie2
  
 
Cytat:
2003-04-30 13:16:19, Nabauab pisze:
Ja rano,jak dawałem temat nie miałem za bardzo czasu,żeby powiedziec,co o tym sądzę.
Mysle,że nie będzie z tego nic dobrego,jestem zdziwiony tym pomysłem,bo bez inwestora to niby jak i za co mają byc klepane samochody w FSO,a co dopiero mówic o nowym modelu,a zwłaszcza Polonezie2



Dokladnie! chyba za wszy beda cos konstuowac... ciekaw jestem co wymysla. Ale z drugiej strony lepiej, zeby skladali Lanosy, niz fabryka ma stac i tynki maja odpadac jak to sie dzieje teraz...
  
 
Za moich czasów bajki zaczynały sie tak:

Ze siedmioma górami, za siedmioma rzekami...
  
 
Cytat:
2003-04-30 13:54:11, Janio pisze:
Za moich czasów bajki zaczynały sie tak:

Ze siedmioma górami, za siedmioma rzekami...



dobry txt Janio!!!