Rocznica - 25 lat Poloneza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jakoś tak na początku maja,chyba piątego jest ładna okrąglutka rocznica,kto zgadnie jaka

----------------
Siedząc w angielskim ogrodzie czekasz na słońce,ale jeśli nie nadejdzie,
opalisz się stojąc w angielskim deszczu.
  
 
Ech powiny być salwy, fejewerwerki, limitowana seria Polonez Emotion... (czy kto jak tam sobei wymyśli)
Ale przynajmniej my pamiętajmy.... 25 LAT historii
  
 
Cytat:
2003-05-01 16:27:02, Nabauab pisze:
Jakoś tak na początku maja,chyba piątego jest ładna okrąglutka rocznica,kto zgadnie jaka


A mi sie wydaje ze to jutro albo po jutrze
  
 
No właśnie nie wiem czytałem,że 3 albo 5 w zależności od źródła,jak to w sumie jest?
  
 
a nie byl to wlasnie przez przypadek 3.05 ?
niemniej stoooo lat stoooo lat
  
 
Nie ważne kiedy, ważne że na początku i to 25 rocznica czyli jak mi się zdaje srebrna. Albo żeby lepiej zabrzmiało
MIJA ĆWIERĆ WIEKU ODKĄD PIERWSZY POLONEZ Z SERYJNEJ PRODUKCJI ZJECHAŁ Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ NA ŻERANIU W FABRYCE SAMOCHODÓW OSOBOWYCH.
  
 
no to najlepszego dla wszystkich Polonezow i ich wlascicieli(ek)!!!
  
 
Dokładnie jutro !

3 maja 1978r. rozpoczęto produkcję Poloneza
  
 
Rozpoczeto ja oficjalnie 3.05.1978 r., co nie oznacza, ze wtedy ruszyla tasma
Ale nie czepiam sie wiecej:

Z okazji tej wspanialej rocznicy zycze wszystkim wlascicielom Polonezow wytrwalosci, lojalnosci wobec marki, a Polonezom lagodnej pogody (rdza), oryginalnych czesci i dbajacych wlascicieli.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
"25 lat minęło jak jeden dzień" - ups to nie ten serial

no cóż wszystkiego dobrego dla wszystkich właścicieli, użytkowników i sympatyków naszej marki

btw: czy to oznacza że nasze auta przechodzą to strefy aut zabytkowych - zółte rejestracje ?
  
 
Jak najbardziej jest to juz mozliwe!

Zachecam

Adamus
  
 
A ja tak sobie sprawdziłem i 3 maja 1978 roku to był czwartek, więc jest to data bardziej prawdopodobna niż 5 maja sobota. No ale i tak 25 lat to dużo i to w niezmienionej formie (no prawie ), które auto tyle wytrzymało (no może pomijając malucha )jak nasz ukochany Polonezik.
  
 
Byl to 3 maja - niczego nie trzeba sprawdzac!

Adamus
  
 
Cytat:
btw: czy to oznacza że nasze auta przechodzą to strefy aut zabytkowych - zółte rejestracje ?


A czy przypadkiem zolte tablice mozna dostac na samochod ktorego definitywna produkcja zostala zakonczona 15 lat temu, a auto ma minimum 25 lat czyli juz niedlugo bedzie mozna na kredens je przykrecic bo chyba w 1990 zakonczono produkcje.
  
 
Z tego co sie orientuje to chyba nie jest uzaleznione to od konca produkcji jakiegos modelu a tylko i wylacznie od daty produkcji sztuki - konczy 25 latek i ma zolte , ale moge sie mylic.

Ehhh gdybym jesio ze swoim kantem doczekal do nowych tablic dawno juz bym na zoltych smigal - rocznik `69 , a tak 3 lata temu poszedl na sprzedarz
  
 
Mi się jednak zdaje, ze musi mieć 25 lat i jego produkcja musi byc zakończona, czyli DF`y, maluchy i tym podobne autka. Ale mogę się mylić. Polonez chyba narazie nie, bo oficjalnego zakończenia produkcji nie było.
  
 
z tego co powiedzial mi pan Adamus wynika ze 25 lat jest umowne tzn ze jesli rzeczoznawca uzna ze auto jest wystarczajaco unikalne przed ukonczeniem 25lat moze ono dostac zolte tablice.
O produkcji nic nie wspominal czy musi byc zakonczona czy tez nie.

  
 
Jedno jest PEWNE........Wszystkiego Najlepszego!!!!!!!! Sobie i innym posiadaczom POLONEZÓW, PRIM I POLSKICH (w zależności od kraju, w którym są zarejestrowane)
A tak na marginesie, to byłem niedawo w Danii i widziałem POLSKIEGO czyli Poloneza gdzies z początków produkcji, który to miał na przedniej atrapie zamiast FSO-wskiego krzyżyka w kółeczku, czerwony napis POLSKI Serce mi szybciej zabilo Troszku był już podjedzony przez rudego, ale w srodku nieznana mi kierownica, przypominajaca kierę z Fiata 132 i brązowa tapicera, co ciekawe, obicia foteli byly welurowe, a tylnia kanpa...uwaga!!!!!...miała podłokietnik No i nalepka z tyłu wozu - DK...Aż milo było popatrzeć, a jeszcze trudniej odejść
Pozdrówka.
  
 
Za ok. 30 min, 25 rocznica stanie się faktem. Co robimy, trąbimy punkt 0:00?? Nieeee, zły pomysł
  
 
WSZYSTKIEGO NAJ NAJ WSZYSTKIM WLASCICIELOM POLDONOW I SAMYM FURKOM

a odnosnie zoltych tablic: auto musi miec 25 lat i musi minac 15 lat od zakonczenia produkcji.Gdzies to ostatnio wyczytalem